https://telegram.me/empireoflies
۳۱ شهریور پارسال درست زمانی که نیرو‌های مسلح در حال انجام رژه بودند، یک حمله تروریستی موجب شهادت افراد بی گناه و بدون سلاح شد.

بازخوانی حادثه تلخ ٣۱ شهریور اهواز از زبان شاهدان عینی+تصاویر و فیلم

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ۳۱ شهریور ماه سال ۱٣٩٧ خورشیدی، همزمان با رژه نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی در سالگرد آغاز جنگ عراق و ایران در شهر اهواز، ناگهان افرادی از پشت جایگاه شروع به تیراندازی کردند. ظاهرا قصد و هدف آنان حمله به مقامات در جایگاه بود. اما به گفته شاهدان عینی آن‌ها ابتدا رگبار را به سوی خانواده‌های بیننده و حاضر در مراسم گرفتند که در نتیجه این عملیات تروریستی ٢۴ تَن شهید و بیش از ۶۰ تَن زخمی شدند.

تروریست‌هایی که اقدام به تیراندازی به سوی مردم کرده‌ بودند، همان روز به هلاکت رسیدند. 

ساعاتی پس از این حادثه گروهک «الاحوازیه» مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفت اما گروهک تروریستی داعش نیز با انتشار ویدئویی مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفت.

این گروه با تمسک به قوم گرایی عربی ادعا دارند که از سال ۱۹۲۵ میلادی، فارس‌ها منطقه الاحواز را اشغال کرده و اکنون باید فارس‌ها به اشغال اهواز پایان دهند. این در حالی است که منطقه خوزستان از دیر باز جز لاینفک خاک ایران بوده است.

دانلود

شناسایی عوامل مرتبط با حادثه تروریستی 

چند روز پس از این حادثه سید محمود علوی وزیر اطلاعات ایران در مراسم تشییع کشته شدگان حادثه تروریستی اهواز گفت: تک تک تروریست‌ها را به سزای اعمالشان خواهیم رساند و در ادامه هم اعلام کرد که شماری از عوامل مرتبط با حادثه تروریستی اهواز دستگیر شده‌اند.

 

روایت حادثه تلخِ ٣۱ شهریورِ اهواز از زبان شاهدان عینی

 

واکنش شورای امنیت به حادثه تروریستی اهواز چه بود؟

اعضای شورای امنیت به شدیدترین وجه حملات تروریستی شنیع و بزدلانه در جمهوری اسلامی ایران را محکوم کرد و عمیق ترین مراتب همدردی و تسلیت به خانواده قربانیان و به دولت جمهوری اسلامی ایران را بیان داشته و آرزو کرد که مجروحین به سرعت بهبود کامل یابند.

 پس از این حمله ابتدا سرکرده یک گروه تروریستی و تجزیه طلب با نام «الاحوازی» مسئولیت آن را در شبکه اینترنشنال، وابسته به خاندان سلطنتی سعودی، بر عهده گرفت. اما بعد تر داعش نیز ادعا کرد که این عملیات تروریستی توسط آنان صورت گرفت. به هر حال بسیاری از تحلیل گران نیز بر این باورند، انجام چنین عملیاتی بدون دخالت و هماهنگی دستگاه‌های اطلاعاتی خارجی امکان پذیر نمی‌بود. از همه این بحث های سیاسی گذشته و به سراغ شاهدان عینی می رویم تا داستان خود را از روز حادثه روایت کنند.

روایت حادثه تلخِ ٣۱ شهریورِ اهواز از زبان شاهدان عینی

هدف شان از هم گسیختگی جامعه بود، اما ملت ایران یکپارچه‌تر شد

محمد راضی جلالی، استاد دانشگاه شهید چمران اهواز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، با بیان اینکه هر سال در هفته دفاع مقدس شاهد رژه نیرو‌های مسلح در سراسر کشور هستیم، گفت:  وقتی دشمنان انقلاب اسلامی ایران به این موضوع پی بردند که علارغم کوشش آنان در این ۴ دهه برای سلب حمایت مردم از نظام، آنان همچنان به انقلاب پایبند و وفادارند، دست به اقدامات کور و ترور مردم عادی زدند.

 

روایت حادثه تلخِ ٣۱ شهریورِ اهواز از زبان شاهدان عینی

او افزود: در ٨ سال دفاع مقدس عامل مهم و پشتوانه اصلی، حمایت مردم و حضور نیرو‌های مسلح از همه اقشار در جبهه‌های نبرد بوده و دشمن با این خیال واهی که گمان می‌کرد می‌تواند در این روز حمایت مردم را از نظام کاهش دهد چنین تروری را انجام داد، اما مانند همیشه کارشان به نتیجه نرسید، بلکه باعث یکپارچگی و وحدت بیشتر ملت ایران با هم شد و گواه این سخن نیز حضور صد‌ها هزار نفری مردم در مراسم بزرگداشت حادثه تروریستی بود. به شکلی که در کمتر مراسمی در اهواز شاهد چنین جمعیتی از آحاد اقشار بودیم.

روایت حادثه تلخِ ٣۱ شهریورِ اهواز از زبان شاهدان عینی

گذر عمر از جلو چشمانم رد شد / زمان از حرکت ایستاده بود

محمد امین بهارزاده یکی از شاهدان عینی حادثه تروریستی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: صبح روز ٣۱ شهریور برای مستند سازی و عکاسی از رژه نیرو‌های مسلح که به مناسبت هفته دفاع مقدس در حال برگزاری بود به سمت اتوبان لشکر، بلوار قدس رفتیم. هنگام شروع مراسم، در ابتدا گروه سرود روبرو جایگاه قرار گرفت و کار خود را شروع کرد. گروهان‌ها به نوبت می‌آمدند و در مقابل مقامات رژه می‌رفتند. وضعیت عادی و همه چیز به صورت منظم در حال برگزاری بود، اما ناگهان نزدیک به ساعت ٩ و در حالی که یکی از گروهان‌ها در حال انجام رژه بود، صدای شلیک به گوشمان رسید. هیچ کس حتی گمان هم نمی‌برد که چه حادثه وحشتناکی در حال پدید آمدن است! من هم فکر کردم شاید یک حرکت آزمایشی و یا رزمایش در جریان است. به همین سبب و با توجه به ابهام در صدای تیراندازی، همه افرادی که اطراف من بودند هاج و واج یکدیگر را نگاه می‌کردند و به دنبال محلی بودند که صدا از آن می‌آمد.

روایت حادثه تلخِ ٣۱ شهریورِ اهواز از زبان شاهدان عینی

او افزود: در همین هنگام صدای شلیک قطع شد و بعد دوباره بلند شد. همه غافلگیر از وضعی که در حال رخ دادن است، متوجه شدیم که پیشامد بدی در جریان است. گروهان فروپاشید، هر کس برای پناه گرفتن از شر ترور به گوشه‌ای پناه می‌برد. من نیز چند قدم عقب آمدم و یادم می‌آید که تیراندازی با شدت بیشتری ادامه پیدا کرد. وقتی وسط بلوار ایستادم، آوایی شنیدم که فریاد کنان گفت: «بخوابید روی زمین». من نیز ناخودآگاه با شنیدن این فریاد وسط اتوبان دراز کشیدم، واقعا لحظات سخت و سنگینی بود، در یک چشم به هم زدن گذر عمر از جلوی چشمانم رد شد. در همین حال صدای شلیک نزدیک و نزدیک‌تر می‌شد و برای همه سوال بود که تیراندازی از کدام سو در حال انجام هست؟!

روایت حادثه تلخِ ٣۱ شهریورِ اهواز از زبان شاهدان عینی

بهارزاده با بیان اینکه تیر‌ها دقیقا از بالای سر ما رد می‌شد، اظهار داشت: یک اشتباه و یا جابجایی کوچک کافی بود تا تیر به من هم برخورد کند. ذکر لبم در تمام مدت یا حسین (ع) و یا ابوالفضل عباس بود.

بعد از آنکه تیراندازی از محل ما فاصله گرفت و ما همچنان روی زمین دراز کشیده بودیم، با یاری یکی از دوستان توانستیم که از محل رویداد فاصله بگیریم، اما همچنان مات و مبهوت بودیم که چه شده است؟! پس از آنکه از این واقعه دردناک نجات یافتم، متوجه شدم که یک عملیات تروریستی توسط عده‌ای کور دل با بی رحمی و قساوت تمام در چند قدمی ما پیش آمده.  به جرات می توان گفت فقط کسانی که در حادثه بودند حجم سنگین آن لحظات را به خوبی درک می کنند، گویا زمان از حرکت ایستاده بود.

شاید من لایق شهادت نبودم و لازم بود تا زنده بمانم و روایت گر واقعه تلخ حادثه ٣۱ شهریور باشم، تا همه بدانند که تروریست‌ها بر عکس ادعاهایشان که به دنبال آزادی برای مردم هستند، به جز ویرانی و قتل و ترور هیچ ارمغان دیگری ندارند. امیدوارم کسی همچنین لحظاتی را هیچ وقت تجربه نکند.

دانلود

روایت حادثه تلخِ ٣۱ شهریورِ اهواز از زبان شاهدان عینی

طاها اقدامی، کودکی که شهید شد تا گواهی بر بی رحمی کوردلان تروریست باشد

سروان عبدالرضا داوودی که همه ما او را با تصویری از در دست داشتن شهید طا‌ها اقدامی می‌شناسیم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: روز رژه ما در محل بلوار قدس اهواز مستقر بودیم که چند دقیقه‌ای از شروع رژه یگان‌های رژه رونده گذشته بود، ابتدا که صدای تیراندازی شنیدیم حدس زدیم شاید برای زیبایی و هیجان برنامه باشد، اما لحظه‌ای بعد یک تن از نیرو‌های گروه موسیقی ناجا به علت تیراندازی بر زمین افتاد و آن اتفاق ناگوار رخ داد. البته دلیل ترس و وحشتی که به جان مردم بی گناه افتاد این بود که از پشت سر تیراندازی به وقوع پیوسته بود که در اینجا نیرو‌های نظامی و انتظامی حاضر در محل با تمام توان و تلاش سعی در کنترل اوضاع و حفظ جان مردم داشتند. با توجه به اینکه این برنامه برای عموم آزاد بود، شرایط را برای حفظ امنیت و جان مردم سخت‌تر می‌کرد.

او افزود: صحنه‌های از خودگذشتی، دلاوری و وظیفه شناسی به چشم می‌آمد. ما و همه عوامل اجرایی با تمام قوا کوشش خود را برای کمک رسانی به مجروحان این حادثه به کار گرفتیم. در هنگام همیاری؛ محمد طا‌ها اقدامی در حالی که گریه کرده و پدر خود را صدا می‌کرد به کمک سربازی در جلوی جایگاه به من تحویل داده شد؛  با عجله او را تحویل آمبولانس دادم تا هرچه سریعتر به بیمارستان انتقال دهند و بعد که خبر شهادت این کودک مظلوم را شنیدم خیلی ناراحت شدم. البته همه مردم از شنیدن این پیام ناراحت شدند و در آن عکس معروف پای او با روسری خواهرش بسته شده بود.

سروان داودی در پایان اظهار داشت: گوشی من هنگام این ماجرا شکسته شد و همین خانواده من را به شدت نگران کرده بود، اما خوشبختانه پس از تمام شدن ماجرا و پاکسازی محل، توانستم با گوشی یکی از همکارانم با همسرم ارتباط برقرار نمایم و آن‌ها را از حالت نگرانی و اضطراب خارج سازم.

روایت حادثه تلخِ ٣۱ شهریورِ اهواز از زبان شاهدان عینی

نفیسه انصاری یکی از ساکنین محل وقوع حادثه تروریستی اهواز نیز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: صبح روز حادثه حدودا ساعت ٩ با صدای تیراندازی بلند و ممتد از خواب بیدار شدم، با ترس به خانه همسایه رفتم و پرسیدم «چه شده؟» که متوجه شدم او نیز وحشت زده است. بعد از پنجره مشرف به حادثه دیدیم که در رژه تیراندازی شده و تماشاچیان در حال دویدن به سوی کوچه های فرعی هستند و به خانه های اطراف رژه پناه می برند. پس از نیم ساعت نیز آژیر خطر به صدا در آمد و بعد هم صوتی به گوش رسید که می گفت: «شهروندان محترم به منظور حفظ امنیت از خانه های خود بیرون نیاید.» و بعد از آن با حضور نیروهای یگان ویژه آرامش به سرعت در منطقه برقرار شد.

روایت حادثه تلخِ ٣۱ شهریورِ اهواز از زبان شاهدان عینی

ارمغان «آزادی خواهان» جز جنگ و خونریزی نیست

سپاه پاسداران در پاسخ به عملیات تروریستی رژه اهواز، چندین فروند موشک بالستیک زمین به زمین را به مقر تروریست‌های تکفیری و سرکردگان جنایت تروریستی اهواز در شرق فرات شلیک کرد و آن ها را مورد اصابت قرار داد.

حمله و ترور افراد بی گناه و بدون سلاح به دست کسانی که مدعی آوردن آزادی هستند، بیشتر از هر زمان دیگری این موضوع را بر همگان آشکار کرد که گروه‌های تجزیه طلب نه تنها زندگی خوبی برای کسی فراهم نمی‌کنند بلکه با ترور افراد بی گناه، وحشت افروزی و بازگشتن به صد سال قبل مواجه خواهد شد.

مردم سرزمین ما با توجه به مصائبی که چنین افرادی برایشان به وجود آوردند، حالا بیشتر از قبل می‌دانند آن‌ها که شعار‌های آرمانی برای آنان می‌خواهند، کبوتر‌هایی نیستند که شاخه زیتون برایشان بیاورند بلکه ارمغانشان جنگ و خونریزی است که به همین سبب شهدا جان خود را می‌دهند تا خیال واهی کسانی که می خواهند جنگ را به داخل کشورمان بکشانند به واقعیت نپیوندد و پرچم ایران همچنان بر فراز قله‌ها پای برجا باشد و ملت ایران یکپارچه بماند.

روایت حادثه تلخِ ٣۱ شهریورِ اهواز از زبان شاهدان عینی

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme