https://telegram.me/empireoflies

بازخوانی تلاش آمریکا برای «نفوذ» از طریق فتنه ۸۸

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: برنامه‌ریزی کشورهای غربی و به طور مشخص آمریکا در انتخابات سال ۸۸ یکی از مهم‌ترین نمونه‌های پروژه نفوذ است. در این راستا مراکز پژوهشی و مطالعاتی در طی تحقیقات گسترده به بررسی راه های نفوذ پرداختند و «موسسه خاور نزدیک واشنگتن» یکی از این مراکز طی گزارشاتی به دولتمردان آمریکا پیشنهادات خود را برای علمی کردن این پروژه “یاری رساندن غیر مستقیم به اپوزیسیون” را مطرح می‌کند.

در یازده خرداد ۱۳۸۸ تیمی از جریان تجدیدنظر طلبان به همراهی محمد خاتمی در هیاهوی انتخابات و مناظره ها به منظور شرکت در کنفرانس «گفت و گوی تمدن ها تنوع فرهنگی» ایران را به مقصد تونس ترک می‌کند و چند روز بعد نیز رهسپار قاهره پایتخت مصر می‌شود و نکته قابل در این باره هم زمانی این سفر با رئیس جمهور آمریکا و یک تیم از مقامات عالی رتبه همراه وی به مصر بود.

در این سفر دیداری نیز میان گروهی از تجدیدنظر طلبان با تیم همراه آمریکائی صورت می‌گیرد و این دو موضوع را بین خود توافق می‌کنند: ۱-عدم حمایت صریح غرب از اصلاح‌طلبان تا پیش از انتخابات ۲- حمایت از اعتراض آنان در صورت شکست انتخاباتی

انتهای پیام/مرکز اسناد انقلاب اسلامی

برنامه‌ریزی کشورهای غربی و به طور مشخص آمریکا در انتخابات سال ۸۸ یکی از مهم‌ترین نمونه‌های پروژه نفوذ است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme