https://telegram.me/empireoflies

بازجویی و اخراج دانشجویان ایرانی‌ از آمریکا همزمان با ادعای ایران دوستی ترامپ

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مقامات ارشد کاخ سفید درحالی این روزها با حمایت از آشوبگران و در اظهاراتی عوام فریبانه ادعای حمایت از مردم ایران و ایستادن در کنار آنها  را فریاد میزنند که ویزای معتبر برخی از دانشجویان ایرانی را باطل و در ورود ایرانی‌ها به این کشور بسیار سختگیری می‌کنند.

سوزان چرچ وکیل مدافع مهاجرت در بوستون در صفحه شخصی خود نوشت که دانشجوی ۲۴ ساله ایرانی، شب گذشته پس از ورود به فرودگاه، تحت بازداشت قرار گرفت.این دانشجوی ایرانی ۲ سال در آمریکا ساکن بود. به گفته چرچ، او از طریق خانواده این دانشجو در جریان بازداشت وی قرار گرفته است اما ماموران مربوطه اجازه نداده‌اند که با وی صحبت کند.

همزمان جمعی از دوستان و هم کلاسی‌های آقای دهقانی عصر دوشنبه در فرودگاه لوگان شهر بوستون تجمع کردند. آنها با در دست داشتن پلاکاردهایی چون “بگذارید شهاب وارد شود” و یا “تبعیض علیه ایرانیان را خاتمه دهید” به بازداشت این دانشجوی ایرانی اعتراض کردند.

جمعی از دانشجویان ایرانی نیز در فرودگاه بین‌اللملی شهر بوستون آمریکا جمع شده‌اند و امیدوارند مانع از بازگردان شهاب دهقانی، دانشجوی دانشگاه نورت‌ایسترن شوند که یکشنبه شب پس از ورود به این فرودگاه از سوی ماموران گمرک و مرزبانی بازداشت و گفته شده به زودی برای بازگرداندن او به ایران اقدام خواهد شد.

این اقدام دولت آمریکا نخستین باری نیست که علیه دانشجویان ایرانی رخ می دهد و چندی پیش هم ویزای حدود ۲۰ دانشجوی ایرانی را بدون هیچ توضیحی باطل کرده بود. ماموران فرودگاه به یکی از این دانشجویان به محض ورود به آمریکا اطلاع دادند که ویزای وی باطل است و باید با همان پرواز (ترکیش ایر) بازگردد اما چون پرواز بازگشت دو روز دیگر بود، این دانشجو را به زندان منتقل و پس از دو روز تحقیر و توهین، از کشور اخراج کردند.

روز گذشته نیز برخی منابع خبری از بازجویی سه ساعته یکی از ایرانیان دارای گرین کارت در فرودگاه جان اف کندی نیویورک خبر دادند که علاوه بر بررسی تلفن همراه و تصویربرداری از اطلاعات موجود، نسبت به احساس وی درباره ترور سردار شهید قاسم سلیمانی هم پرسیده بودند.

اوایل ژانویه هم ۶۰ ایرانی که به کانادا سفر کرده بودند، در زمان بازگشت به آمریکا، مورد بازجویی طولانی مدت و بازداشت قرار گرفتند.

وبسایت خبری محلی “مس لایو” به نقل از سارا چرچ، وکیل مهاجرت مستقر در بوستون نوشت: شهاب دهقانی که از یکشنبه شب در فرودگاه بوستون بازداشت شده است به مدت دو سال دانشجوی دانشگاه ایالتی ماساچوست بوده و پس از آن به دانشگاه نورت‌ایسترن منتقل شده است. این وکیل مهاجرت به مَس‌لایو گفته آقای دهقانی پس از آن که سال گذشته به ایران باز می‌گردد تقاضای مجدد ویزای دانشجویی کرده و پس از حدود یک سال انتظار برای اخذ ویزا روز گذشته (یکشنبه) وارد فرودگاه لوگان بوستون می‌شود اما ماموران مرزبانی و گمرک مانع از ورود او به خاک ایالات متحده می‌شوند.

در چند ماه گذشته گزارش‌های متعددی از بازداشت و بازگرداندن دانشجویان ایرانی در مبادی ورود به خاک آمریکا مخابره شده است.

روزنامه نیویورک تایمز، اوایل پاییز گذشته از بازگرداندن نیما عبدالله‌پور که پس از اخذ پذیرش از سوی دانشگاه دیویس در شمال کالیفرنیا قصد ورود به آمریکا را داشت خبر داده بود.

 

انتهای متن/ جام

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مقامات ارشد کاخ سفید درحالی این روزها با حمایت از آشوبگران و در اظهاراتی عوام فریبانه ادعای حمایت از مردم ایران و ایستادن در کنار آنها  را فریاد میزنند که ویزای معتبر برخی از دانشجویان ایرانی را باطل و در ورود ایرانی‌ها به این کشور بسیار …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme