https://telegram.me/empireoflies

بازتاب گزارش پنتاگون از توان نظامی ایران در رسانه‌های ترکی‌زبان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در گزارشی ۱۳۰ صفحه‌ای، به بررسی توانمندی‌های نظامی ایران پرداخت و در آن برداشت خود از اهداف، راهبردها، طرح‌ها و برنامه‌های نظامی ایران را تشریح کرد. این گزارش همچنین ساختار نیروهای مسلح ایران و توانایی‌های نظامی جمهوری اسلامی ایران را مورد بررسی قرار داده است.

به اعتقاد تهیه کنندگان این گزارش در وزارت دفاع آمریکا، استراتژی نظامی ایران در سال ۲۰۲۰ بر سه رکن زیر پایه ریزی شده است:
اول:  موشک های بالستیک
دوم:  نیروی دریایی که قادر به تهدید ناوبری در خلیج فارس و تنگه هرمز
 سوم:  قابلیت استفاده از شرکا و گروه های نیابتی در خارج از کشور

عکس | انتشار گزارش در سایت پنتاگون

این گزارش بعد از انتشار و پس از ترور ناجوانمردانه سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، مورد توجه ویژه رسانه های ترکی زبان قرار گرفت و شبکه های از قبیل (NTV) و (HABER YURK) (CNN TURK) بر مبنای آن به بررسی قدرت نظامی ایران پرداختند.

نکته قابل توجه این گزارش که مورد توجه این رسانه هم قرار گرفت، تاکید بر این نکته است که قدرت نظامی ایران بر پایه بازدارندگی استوار است نه جنگ افروزی.

عکس | بی بی سی ترکی

عکس | ایندیپندنت ترکی

 

عکس | آناتولی

 

عکس | سایت تلویزیون ان تی وی

انتهای متن/ جام

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در گزارشی ۱۳۰ صفحه‌ای، به بررسی توانمندی‌های نظامی ایران پرداخت و در آن برداشت خود از اهداف، راهبردها، طرح‌ها و برنامه‌های نظامی ایران را تشریح کرد. این گزارش همچنین ساختار نیروهای مسلح ایران و توانایی‌های نظامی جمهوری اسلامی ایران را مورد بررسی …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.55 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme