https://telegram.me/empireoflies

بازتاب همایش “دلواپسیم” در رسانه‌های اپوزیسیون

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از جام نیوز، همایش دلواپسیم که روز گذشته در لانه جاسوسی آمریکا در تهران برگزار شد، در رسانه های فارسی زبان وابسته به غرب بازتاب داشت.

 سایت رادیو فردا(Radio Farda)، وابسته به وزارت خارجه آمریکا نوشت:

اسماعیل کوثری، نماینده اصولگرای مجلس در  همایش “دلواپسیم” با حضور دانشجویان بسیجی با انتقاد از توافق ژنو بین ایران و گروه ۱+۵ گفته است، مسئولان بانک مرکزی در نشستی با نمایندگان در پانزده روز پیش اعلام کردند که ایران هنوز نتوانسته است از پول‌های بلوکه‌شده نفتی برداشت کند.

‌اسماعیل کوثری در این تجمع  که روز شنبه در محل سفارت سابق  آمریکا در تهران برگزارشد، گفته است: «در جلسه‌ای که ۱۵ روز پیش در مجلس با مسئولین بانک مرکزی داشتیم متوجه شدیم که تا ۱۵ روز پیش یک دلار هم نتوانسته‌ایم از پول‌های بلوکه‌شده نفتی را برداشت کنیم.»

این نماینده اصولگرای مجلس اضافه کرده است: «ما معتقدیم با توافقی که انجام شده به منافع ملی ما خدشه وارد شده است و تیم مذاکره کننده باید در توافق نهایی هوشیار باشد.»

سایت بی بی سی فارسی(BBC Persian)، رسانه دولتی انگلیس نیز نوشت:

فریدون عباسی، رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی ایران، شنبه ۱۳ اردیبهشت گفت: «به نظر من تیم مذاکره کننده خیلی کوتاه آمده است.»

آقای عباسی که در یک گردهمایی مخالفان مذاکرات هسته‌ای دولت حسن روحانی شرکت داشت، گفت: «تشریف بیاورند بازرسی ها و نظارت را انجام دهند، حرف زیادی نزنند و به ما چیزی دیکته نکنند. ما کاری خلاف ان‌پی‌تی انجام نمی‌دادیم و کاملا تحت نظارت آژانس کار می‌کردیم. تیم مذاکره کننده نباید از این موضوع کوتاه می‌آمد.»

بسیج دانشجویی چند دانشگاه به همراه چند تشکل دیگر در محل سفارت سابق آمریکا برنامه‌ای با عنوان “دلواپسیم” برگزار کردند.

فریدون عباسی در این جلسه در انتقاد از سیاست خارجی و هسته‌ای دولت گفت: «به ما می‌گویند پیام انتخابات و حماسه سیاسی را بگیرید، ما هم به آنها می‌گوییم شما هم پیام رفراندوم یارانه را دریافت کنید و از توهم دانایی دوری کنید.»

سایت صدای آمریکا(VOA) نیز نوشت:

در آستانه دور جدید مذاکرات اتمی، هزاران ایرانی روز شنبه در برابر سفارت سابق آمریکا در تهران جمع شدند و به توافق اخیر اتمی با قدرت های جهانی اعتراض کردند.

به گزارش آسوشیتدپرس، معترضین پلاکاردها و بیرق هایی در دست داشتند که روحانی و تیم مذاکره کننده را به کوتاه آمدن از حق و حقوق ایران متهم می کردند.

خبرگزاری های ایرانی، تجمع را همایشی با عنوان “دلواپسیم” توصیف کرده اند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme