https://telegram.me/empireoflies

بازتاب سرنگونی پهپاد اسرائیلی در رسانه‌ها

به گزارش «امپراتوری دروغ»، روزنامه انگلیسی «دیلی میل» در این زمینه نوشت: سپاه پاسداران ایران یک فروند هواپیمای رادار گریز اسرائیلی را سرنگون ساخته است. این پهپاد بنابر ادعای ایران در نزدیکی تاسیسات هسته‌ای نطنز سرنگون شده است.

بر اساس این گزارش ، این حادثه در هنگامه مذاکرات ایران با قدرت‌های جهانی بابت برنامه‌های هسته‌ای این کشور و درخواست ریس جمهور ایران برای لغو بیشتر تحریم‌ها رخ داد.

به گزارش دیلی میل، این حادثه زمانی به وقوع پیوست که اسرائیل مدعی است که گزینه نظامی علیه ایران و تاسیسات هسته‌ای این کشور را کنار نگذاشته است.

برنامه‌های هسته‌ای ایران هدف عملیات جاسوسی و خرابکاری از گذشته بوده و در سال ۲۰۱۰ ویروس استاکس نت به طور موقت سانتریفیوژ‌های ایران را از کار انداختند.

پایگاه خبری «کامن دریمز» آمریکا نیز می‌نویسد: مقام‌های نظامی اسرائیلی رصد برنامه‌های هسته‌ای ایران و برخی کشورهای دیگر را تایید کرده‌اند و تل‌آویو از پهپاد نوع «هرون» یا «هرون تی‌پی، Heron TP »که احتمالا قابلیت پروازهای مسافت طولانی را دارد و ساخت کارخانه‌های داخلی‌اش است، استفاده کرده است. البته مقام های اسرائیلی تاکنون اظهار نظری خاص در این باره نکرده‌اند.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نیز در گزارشی با همین مضمون ضمن ذکر جزییات این خبر تصویر پهپاد هرون را منتشر ساخت و نوشت که نام دیگر این پهپاد را «ایتان» بیان کرد.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نیز در گزارشی از تهران نوشت: هنوز مقام‌های اسرائیلی هیچ اظهار نظری در این زمینه نکرده‌اند. مقام‌های ایرانی نیز طی چند هفته اخیر اعلام داشته‌اند که برنامه موشکی قابل مذاکرات در موضوع هسته‌ای این کشور نیست.

و اما شبکه خبری «بی‌بی‌سی» انگلیس در پایگاه اینترنتی خود ضمن اشاره به این خبر نوشت: سخنگوی نظامی اسرائیل در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی گفته است که نمی‌تواند در این زمینه واکنشی نشان دهد.

بی‌بی‌سی البته سعی کرد در گزارش خود توان رصد نیروهای سپاه پاسداران را زیر سئوال برد و در این زمینه به نقل از خبرنگار فارسی زبان خود نوشت: نزدیکی پهپاد اسرائیلی تا این اندازه به داخل ایران قابلیت شناسایی ایران را زیر سئوال می‌برد.

روزنامه آمریکایی «لس‌آنجلس تایمز» نیز نوشت: مقام‌های اسرائیلی برحسب عادت در باره این ماجرا و جمع آوری اطلاعاتی سخنی نگفته‌اند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme