https://telegram.me/empireoflies

ایندیپندنت: سیاست انگلیس در خاورمیانه بد است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: دولت انگلیس در طول هفته‌های اخیر از قصد این کشور برای مداخله بیشتر در نبرد علیه داعش با همراهی ائتلاف آمریکایی خبر داد.

در همین راستا انگلیس قصد دارد علاوه بر عراق، در حملات هوایی علیه مواضع داعش در سوریه نیز مشارکت داشته باشد.

ایندیپندنت با اشاره به این اقدامات دولت انگلیس یادآور شد این کشور در حال حاضر به واسطه ناتو برای همکاری با ترکیه علیه داعش متعهد است.

در ادامه نویسنده تاریخچه این چند سال اخیر غرب در خاورمیانه را اینگونه تعریف کرد که در این چند سال، غرب متحدانی نامناسب برای خود در خاورمیانه از میان کشورهای حاشیه خلیج فارس به دست آورده و از آنان حمایت می‌کند. در واقع غرب از رژیم‌های دست نشانده‌ای حمایت می‌کند که حاکمان آن اهداف مذهبی فاجعه‌باری را دنبال می‌کنند.

ایندیپندنت یادآور شد، ترکیه با همراهی برخی کشورهای خلیج فارس، پیش از این حمایت خود را از گروه‌های القاعده‌ای مثل جبههالنصره یا احرارالشام را  نشان داده است. این گروه‌ها معمولا با هم در مبارزات زمینی همکاری‌هایی داشته‌اند. این گروه‌های با همکاری داعش عملیات متعددی انجام می‌دادند و هر کشوری بر اساس ملاحظات راهبردی خودش از گروه‌هایی حمایت می‌کند.

نویسنده این یادداشت تصریح کرد، واقعیت این است که با وجود مداخله انگلیس در ناآرامی‌های عراق و لیبی، این دو کشور به بحران بیشتری دچار شدند؛ «با این وجود این تجربه جلوی ما را از ورود به سوریه باز نمی‌دارد بلکه باز هم بدون فکر به نتیجه، می‌خواهیم به بمباران ادامه دهیم.»

انتهای پیام/فارس

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در یادداشتی به سیاست‌های غلط این کشور در خاورمیانه اشاره داشته و نوشته مداخله انگلیس در نبرد علیه داعش عاقلانه نبوده و این تصمیم بدون اندیشیدن به تبعات آن اتخاذ شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme