https://telegram.me/empireoflies
رئیس تدارکات خدمات بهداشت ملی انگلیس اعلام کرد برخی بیمارستان‌ها در انگلیس مجبور شده‌اند در استفاده از تجهیزات خود صرفه‌جویی کنند و وسایل یکبار مصرف خود را برای استفاده مجدد بشویند.

ایندیپندنت: بیمارستان‌های انگلیس تجهیزات یکبار مصرف خود را دوباره استفاده می‌کنند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغیک مقام ارشد «خدمات بهداشت ملی» انگلیس اعلام کرده‌اند که در برخی بیمارستان‌های این کشور، به دلیل کمبود تجهیزات محافظتی، کارکنان لباس‌های محافظتی یکبار مصرف خود را با آب ۶۰ درجه سانتی‌گراد می‌شویند تا دفعات بعد نیز از آنان استفاده کنند.

به نوشته پایگاه «ایندیپندنت»، «کریس هاپسون»، رئیس تدارکات «خدمات بهداشت ملی» انگلیس، در این باره می‌گوید که بیمارستان‌ها نمی‌توانند به تعهدات حکومت انگلیس اعتماد کنند؛ حکومت انگلیس قول داده است که تجهیزات محافظت شخصی در راه هستند. وی در ادامه گفت: «هیچ اعتمادی نیست که ۴۰۰ هزار لباس محافظتی روز دوشنبه از ترکیه به دست ما برسد.»

به نوشته پایگاه این روزنامه انگلیسی، رئیس تدارکات خدمات بهداشت ملی انگلیس گفت که حداقل این اطمینان وجود دارد که «صرفه جویی» مد نظر گرفته شود و بعضی از لباس‌های محافظتی که بعد از شسته شدن با درجه حرارت بالا، خاصیت ضد آب بودن خود را از دست نمی‌دهند دوباره استفاده کرد.  

«هاپسون» به رادیو بی‌بی‌سی انگلیس گفت: «هیچ شکی نیست که در این زمان به ما اعتماد کنند، اما ما لباس‌های محافظتی کم داریم. مقاماتی که می‌توان به آنها اعتماد کرد، هر کاری که بتوانند انجام خواهند داد که این مشکل را حل کنند.»

وی در ادامه گفت در «خدمات بهداشت ملی» انگلیس برخی از کسانی که می‌توان به آنها اعتماد کرد وقت گذاشته‌اند که متوجه شوند آیا می‌توان با حفظ ایمنی، لباس‌های ضد‌آب و با قابلیت محافظت بالا را برای کارکنانی که به طور مستقیم با ویروس کرونا مقابله می‌کنند، شست و یک بار دیگر از آنان استفاده کرد. وی در این باره گفت: «اگر شما این لباس‌های محافظتی را با آب ۶۰ درجه سانتی‌گراد بشورید، این اطمینان وجود دارد که می‌توان از آنان بار دیگر استفاده کرد. چیزی که این افراد متوجه شده‌اند این است که می‌توان سه بار این کار را انجام داد و این لباس‌ها همچنان خاصیت ضد‌آبی خود را حفظ ‌خواهند کرد.» «هاپسون» همچنین گفت: «این مسئله ایده‌آل نیست و ما در حال صرفه جویی هستیم. ما نیازمند تجهیزاتی هستیم که پایداری بیشتری داشته باشند.»

«ایندیپندنت» در این گزارش نوشت، سازمان «بهداشت عمومی انگلیس»، سندی را منتشر کرده که نشان می‌دهد کارکنانی که دیگر «چاره‌ای» ندارند و با کمبود تجهیزات مواجه هستند، می‌توانند از برخی تجهیزات محافظت شخصی دوباره استفاده کنند. سخنگوی سازمان «بهداشت عمومی انگلیس» این موضوع را اذعان کرده که آنها در حال بررسی «تجهیزات چند‌بار مصرف امن» هستند، اما فعلا هیچ تصمیمی نگرفته‌اند. دستور‌العملی که روز جمعه از سوی سازمان بهداشت عمومی انگلیس صادر شد کارکنان خدمات بهداشت ملی این کشور را تشویق به استفاده از لباس‌های «ضد‌آب ساده» کرده است.

«هاپسون» همچنین با اشاره به دیرکرد تحویل ۴۰۰ هزار لباس محافظتی که حکومت انگلیس انتظار دارد بتواند از ترکیه دریافت کند، گفت: «بگذارید بر آنچه که هم اکنون داریم تمرکز کنیم. تجربیات تلخ گذشته نشان داده تا زمانی که محموله لباس‌های محافظتی به دست ما نرسند و چک نشوند نمی‌توان با اطمینان خاطر آن را اعلام کرد. نمی‌توان لباس‌هایی که هم اکنون به تن کارکنان است اعتماد کرد.» وی افزود: «برای نمونه هفته گذشته یک سفارش ۲۰۰ هزار عددی از لباس‌های محافظت شخصی از چین داشتیم که تنها ۲۰ هزار عدد از آنها به دست ما رسید. من می‌دانم که دیگر سفارش‌ها نیز وقتی به دستمان برسد روی آنها نوشته شده “لباس محافظتی” اما وقتی باز می‌کنید آنها ماسک هستند.»

روزنامه «ایندیپندنت» در پایان این گزارش نوشت، «خدمات بهداشت ملی» انگلیس روزانه حدود ۱۵۰ هزار لباس محافظتی استفاده می‌کند؛ این موضوع بدین معناست که در صورت تحویل محموله‌ لباس‌های محافظتی در زمان مقرر آن از سوی ترکیه، این لباس‌ها کمتر از سه روز جواب کار را خواهند داد.

«اولیور دودن» وزیر فرهنگ انگلیس درباره تحویل محموله لباس‌های محافظتی از ترکیه گفت که او امیدوار است این محموله امروز به دست ما برسد. وی گفت: «ما سخت در تلاش هستیم که این مشکل را حل کنیم، چالش‌هایی در طرف ترکیه‌ای داشته‌ایم.»

«مت هانکوک» وزیر بهداشت انگلیس نیز که نتوانست درباره اینکه لباس‌های محافظتی کافی به دست کارکنان بیمارستان‌های انگلیس برسد، اطمینان خاطر بدهد، گفت: «من عصای جادویی ندارم که به یک باره این مشکل را حل کنم.»

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme