https://telegram.me/empireoflies

ایران‌وایر: در ایران انقلابی در پیش نیست

اختصاصی-به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «ناتالی توچی»، مشاور ارشد «فدریکا موگرینی»، رییس سیاست خارجه اتحادیه اروپا در اوج اغتشاشات اخیر در چند شهر ایران، به کشورمان سفر کرد. زمان این سفر البته اتفاقی بود؛ نشست امنیتی که خانم توچی برای آن به تهران سفر می‌کرد، از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی شده بود و با وجود اغتشاشات در چند شهره ایران، طبق برنامه پیشین پیش رفت. او پس از بازگشت از این سفر اما در توییتر خود جمله‌ای نوشت که اعتراض عناصر اپوزیسیون را در پی داشت: “تازه از سفری به ایران برگشته‌ام. ناهماهنگی آزار دهنده‌ای بین پوشش رسانه‌های بین‌المللی و اوضاع این کشور در چند هفته گذشته در زمینه اعتراضات ایران وجود دارد …” این جمله سبب شد که عناصر اپوزیسبون بخصوص در فضای مجازی به این دیپلمات اروپایی حمله کنند و بگویند ‌او می‌خواسته اعتراضات مردمی(!) را کوچک جلوه دهد!

وبسایت ضدانقلاب «ایران وایر» که در ایام اغتشاشات ماه گذشته در چند شهر ایران، به پوشش گسترده و بزرگنمایی این سنگ‌پراکنی‌ها پرداخت، با «ناتالی توچی» مصاحبه کرد. این دیپلمات اروپایی درباره سفر خود به «ایران وایر» گفت: “در زمان تطعیلات کریسمس، تلویزیون را که نگاه می‌کردید، این حس را به آدم می‌داد که ای وای، در ایران انقلاب درگرفته است! من از خودم می‌پرسیدم که آیا نشست امنیتی تهران را تعطیل می‌کنند؟ چون در تصویر رسانه‌های بین‌المللی، اوضاع به شدت ناآرام بود. آدم اگر اخبار را نگاه می‌کرد، واقعا انگار کشور در آستانه انقلاب بود. نشست تعطیل نشد و من به ایران رفتم. دست بر قضا، دوستی هم داشتم که در همان روزها برای تعطیلات به ایران رفته و دو هفته بود که در سراسر کشور سفر می‌کرد. معلوم است که اعتراضاتی در کار بود و خیلی هم جدی بودند اما به هیچ وجه به آن سطحی که رسانه‌ها جلوه می‌دادند، نرسیدند … به نظرم مشکلاتی جدی هست که اگر دولت می‌خواهد پایداری طولانی ‌مدتش را حفظ کند، باید با آن‌ها برخورد کند اما این حرف را در مورد خیلی کشورها می‌شود زد؛ تک تک کشورهای خاورمیانه. ولی می‌دانید که در مورد سایر کشورها، مثل ایران صحبت نمی‌شود. همین الان تظاهرات‌هایی در تونس درگرفته و در این مورد هم نارضایتی‌های خیلی جدی مطرح شده است اما من نشنیده‌ام هیچ کدام از رسانه‌های بین‌المللی بگویند انقلابی آن‌جا در حال شکل‌گیری است …”

«ناتالی توچی» درباره علت تفاوت پوشش رسانه‌ای در مورد ایران و سایر کشورها و رویکرد مغرضانه رسانه‌ها گفت: “به نظرم گروه‌های مختلفی از دیاسپورای ایرانی(افرادی که ناخواسته از کشورشان مهاجرت کرده‌اند) تا دولت امریکا و اسراییل و بعضی کشورهای دیگر می‌خواهند شاهد تغییر نظام در ایران باشند. بنابراین، نباید این واقعیت را انکار کرد که خواست این گروه‌ها بر تحلیل‌ آنها اثر می‌گذارد. یعنی آن قدر می‌خواهند شاهد تغییر نظام باشند که به طور خودکار هر تغییری می‌شود، آن ‌را آغاز انقلاب می‌دانند. من نمی‌خواهم قضاوت ارزشی کنم و بگویم افسوس که انقلابی در کار نیست یا چه خوب که انقلابی در کار نیست؛ هیچ‌کدام. حرف من یک مشاهده ساده بود: انقلابی در پیش نیست؛ نقطه، سر خط. حالا این چیز خوبی است یا بد، بسته به نگاه هر کس دارد. اما آن‌چه بهت‌آور بود، نوع واکنش‌ها به توییت من بود و تهاجم و خشونت کلامی، آن هم تنها در پاسخ به بیان مشاهداتم بدون هیچ قضاوت ارزشی. همین است که می‌گویم کلا این طوفان توییتری که بعد از یک توییت خیلی بی‌آزار و معمولی درگرفت، خیلی چیزها را در مورد ایران می‌گوید. شیوه صحبت در مورد ایران و رویدادهای درون آن، دو موضوع کاملا متفاوت هستند. چنان‌که گفتم، این مستقل ازهرگونه قضاوت ارزشی در مورد اتفاقات ایران است …”

انتهای متن/

«ناتالی توچی»، مشاور ارشد «فدریکا موگرینی»، رییس سیاست خارجه اتحادیه اروپا در اوج اغتشاشات اخیر در چند شهر ایران، به کشورمان سفر کرد. زمان این سفر البته اتفاقی بود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme