https://telegram.me/empireoflies

ایران واقعا چه شکلی است؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «بعد از لغو تحریم ها، رسانه های جهان روی تجارت و پیامدهای سیاسی این اتفاق تحلیل‌های مختلفی ارائه کردند. ولی ما می خواهیم از ایرانیان بپرسیم ایران واقعا چگونه است؟»

ایران واقعا چه شکلی است؟

این پرسشی است که روزنامه گاردین از خوانندگانش در سراسر دنیا بخصوص ایرانیان ساکن ایران پرسیده است. زمانی یک پژوهشگر تاریخ ایران نوشت: زندگی در ایران زندگی در سرزمین عجایب است. این گونه تعابیر ناشی از کنجکاوی مردمی از سراسر جهان برای شناخت جامعه و فرهنگ پیچیده و چند لایه ایرانی است.

ایران واقعا چه شکلی است؟

پس از توافق هسته ای رسانه های خارجی مانند گاردین، سی ان ان، تلگراف، یورونیوز … گزاش های زیادی در رابطه با مناطق گردشگری ایران نوشتند. در این میان به تازگی روزنامه گاردین، کاربران ایرانی را مخاطب قرار داد و از آن ها پرسید: «ایران واقعا چه شکلی است؟»

گاردین می نویسد: «به جز سیاست، ما چیزهای زیادی در رابطه با ایران می دانیم؛ چای این کشور تقریبا بهترین چای جهان است و اقبال به غذاهای ایرانی در کشورهای خارجی روبه رشد است. همچنین این کشور هنرمندهایی دارد که با وجود مشکلات دیپلماتیک راه‌هایی برای تاثیر گذاری روی جهان پیدا کرده اند.

این کشور خانه ۱۰ ها گنجینه فرهنگی است که توسط غربی ها دیده نشده است و این شاید باعث افزایش شدید گردشگر در ایران باشد؛ در همین ماه ایران دو آثار باستانی به فهرست ملی خود اضافه کرد.»
این روزنامه در پایان پرسش نامه ای را در اختیار خوانندگانش گذاشته است تا با تکمیل آن بتوانند احوالات جامعه ایران پس از تحریم و اشتباهاتی که غرب در فهم فرهنگ ایرانی دارد را بفهمند.

منبع: بولتن نیوز

انتهای پیام/

زمانی یک پژوهشگر تاریخ ایران نوشت: زندگی در ایران زندگی در سرزمین عجایب است. این گونه تعابیر ناشی از کنجکاوی مردمی از سراسر جهان برای شناخت جامعه و فرهنگ پیچیده و چند لایه ایرانی است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme