https://telegram.me/empireoflies
مقامات واشنگتن بار دیگر ایران را بهانه‌ای برای استقرار و گسترش سامانه‌های موشکی آمریکا در خاک اروپا قرار داده‌اند.

ایران هراسی؛ بهانه آمریکایی‌ها برای توسعه سامانه‌های موشکی در خاک اروپا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر ادامه ادعاهای مقامات آمریکایی علیه تهران و دامن زدن به بحث ایران هراسی برای گسترش سامانه‌های موشکی آمریکا در اروپا، یک مقام ارشد دولت ترامپ روز چهارشنبه در اظهاراتی گفت: قابلیت‌های دفاع موشکی ما در مرحله نخست برای مقابله با تهدیدات ناشی از کشورهای سرکش و یاغی است. نیروهایی که به طور مثال در اروپا مستقر شده است، برای مقابله با تهدیدات فرامنطقه‌ای کشورهایی مثل ایران است.

وی در ادامه افزود: راهبرد جدید دفاع موشکی آمریکا در سال ۲۰۱۹ میلادی با هدف مقابله با تسلیحات مافوق صوت و موشک‌های کروز و همین طور تهدیدات ناشی از موشک‌های بالستیک خواهد بود. این راهبرد دفاع موشکی در پاسخ به تهدیدات ناشی از موشک‌های بالستیک و همین طور تهدیدات موشک‌های کروز و سایر تسلیحات مافوق صوت است.

این مقام آمریکایی اظهار داشت: توانایی‌های مبتنی بر فضا اهمیت خاصی در این راهبرد دفاعی خواهد داشت. این زمینه‌ای است که ما قصد سرمایه گذاری در آن را داریم. تصور می‌کنیم این مساله خیلی مهم است که فراتر از قابلیت‌های دفاعی و نظامی کنونی، حرکت کنیم. فضا نقش مهمی در گام بعدی راهبرد دفاع موشکی دارد.

راهبرد امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که در دسامبر ۲۰۱۷ رونمایی شد، بر تقویت دفاع موشکی به عنوان یک اولویت مهم تاکید کرده است.

کنگره آمریکا نیز پنتاگون را تشویق کرده است تا در راستای همین رویکرد حرکت کند و تدابیر و اقدامات لازم برای تحکیم سامانه‌های دفاع موشکی در سراسر جهان را اتخاذ نماید. از جمله اقداماتی که پنتاگون برای تقویت قدرت دفاع موشکی مد نظر قرار داده است، استفاده از پهپادهای مسلح به لیزر است.

قرار است ایالات متحده جزئیات مربوط به طرح تقویت سامانع دفاع موشکی را پس از انتشار نتایج گزارش پنتاگون درباره بازنگری طرح دفاع موشکی در روز پنجشنبه منتشر نماید.

انتشار این گزارش سال گذشته به دلایل نامعلومی به تاخیر افتاد. شاید انتشار این گزارش در شرایطی که ترامپ قصد مذاکره با رهبر کره شمالی را داشت، موجب پیچیده تر شدن روند مذاکرات می شد.

انتهای پیام/تسنیم

مقامات واشنگتن بار دیگر ایران را بهانه‌ای برای استقرار و گسترش سامانه‌های موشکی آمریکا در خاک اروپا قرار داده‌اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme