https://telegram.me/empireoflies

تلاش عاجزانه VOA برای اثبات حضور نظامی ایران در عراق

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از ما هستیم، اعلام مواضع صریح ایران در خصوص حضور نیروهای تروریست در منطقه گویا از سوی بسیاری از رسانه های به اصطلاح آزاداندیش درک نشده است، اگرچه کشتار بیرحمانه هزاران سوری و عراقی دل هر انسانی را به درد می آورد اما تدبیر ایران در این خصوص، حضور نیروهای مردمی در صحنه و دفاع آنان از کشورشان بوده است با این حال برخی از رسانه های وابسته تلاش دارند تا حضور نظامی ایران در سوریه و عراق (که البته با پایان پذیرفتن موضوع سوریه هم اکنون عراق مدنظر است) را به هر شیوه ممکن که شده به اثبات برسانند.

صدای آمریکا نام رسانه دروغ پردازی است که وابسته به دولت آمریکا می باشد، این رسانه وظیفه دارد تا صدای کاخ سفید را به گوش جهانیان برساند پس بعید نیست که در لابلای اخبار خود گزارش هایی را تهیه و تولید کند که صرفا خواسته دولت آمریکاست حال آنکه اساسا واقعیت نداشته باشد!

صدای آمریکا در سلسله گزارش هایی در تلاش است تا مخاطب را به این باور برساند که ایران در عراق حضور نظامی دارد، یکی از این روش ها استناد به گزارش هایی است که رسانه های موازی آن را تهیه کرده اند. هرچند که این گزارش ها چندان قابل اتکا نباشند!

دو نمونه ازگزارش های چندماهه اخیر صدای آمریکا

به همین منظور صدای آمریکا به گزارش نشریه گاردین استناد کرده است. این گزارش در حقیقت مصاحبه ای است با چند تن از ایرانیان داخل که اعتقاد دارند ایران باید در عراق حضور نظامی داشته باشد! اگرچه ممکن است عده ای در داخل کشور خواهان حضور نظامی ایران در عراق باشند اما توجه داشته باشیم که عقیده صرفا چند نفر یا حداکثر چند هزار نفر دلیلی بر حضور نظامی ایران در عراق نمی تواند باشد؛

گذشته از این ارزش چنین گزارش هایی بسیار ناچیز می باشد زیرا ممکن است در این میان اظهارات مصاحبه شوندگان خواسته یا ناخواسته تحریف و یا به اشتباه منعکس شود؛ گفتنی است رسانه های معاند تاکنون چندین گزارش با استناد به اظهارات مصاحبه شوندگان منتشر کرده اند تا تنها خوراک خبری خودشان تامین شود.

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری ضمن تاکید بر این امر که هیچ نیروی ایرانی به ویژه سردار سلیمانی در عراق حضور ندارد، درباره همکاری ایران و آمریکا در عراق و این که آیا با توجه به حضور نیروهای آمریکایی در عراق اگر از ایران درخواست کمک شود ایران حاضر به همکاری با آمریکا در عراق خواهد بود اظهار داشت: «تا به این لحظه درخواست کمکی صورت نگرفته است، اگر صورت بگیرد ایران در چارچوب روابط با عراق و بر اساس پروتکل های بین المللی درخواست را پیگیری می کند و در مورد شکل کار تصمیم می گیرد.»

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme