https://telegram.me/empireoflies
روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم نوشت، اگر ایران به دفاع از آرمان‌ فلسطین ایمان نداشت هم اینک که در تقابل شدید با آمریکا و تحریم‌هایش قرار دارد برای حفظ منافع خود نظیر برخی اعراب دست از دشمنی با اسرائیل برمی‌داشت.

ایران ثابت کرد زیر فشار تحریم‌ به آرمان‌ فلسطین خیانت نمی‌کند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«صباح علی الشاهر»، نویسنده عراقی در یادداشتی در روزنامه فرامنطقه‌ای «رای الیوم» با عنوان «چرا ایران نظیر برخی کشورهای عربی با اسرائیل هم‌دست نمی‌شود»، نوشت، ایران ثابت کرده که مسائل و مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ خدشه‌ای بر حمایت این کشور از فلسطین وارد نمی‌کند.

در این یادداشت آمده است: برخی می‌گویند ایران از مساله فلسطین برای تقویت نفوذ خود در منطقه بهره‌برداری می‌کند این حرف می‌تواند درست یا غلط باشد؛ استفاده از پوشش مسائل عقیدتی، مساله‌ای شناخته شده و نه صرفا کهنه و قدیمی است بلکه در عصری که ما در آن زندگی می‌کنیم حکام سعودی روی وهابی‌گری و سلفی‌گری سرمایه‌گذاری کرده و می‌کنند، هر چند در زندگی عملی خود از الزامات سلفی‌گری دور هستند.

نویسنده افزود: حکام قطر خود را حامیان اخوان المسلمین در هر کجا قرار دادند اما کسی نیست که ادعا کند شاهزادگان قطری، چه کوچک و بزرگشان در رفتارهای یومیه خود الزامات سید قطب تا الهضیبی یا تحریم و تکفیرهای قرضاوی را پیاده می کنند.

وی تاکید کرد: چیزی که عربستان از وهابیت و سلفی‌گری می‌خواهد همان چیزی است که کشور کوچک قطر از اخوان المسلمین می‌خواهد وهابیت و سلفی‌گری برای حکام سعودی همچون جنبش اخوان المسلمین برای حکام قطری است. عربستان بدون وهابیت و سلفی‌گری جز کلیددار حرمین شریفین نیست و قطر هم بدون اخوان المسلمین چیزی نیست جز جزیره‌ای که نیمی از آن پایگاه آمریکاست.

رای الیوم آورده است: در مقابل این سوال مطرح می‌شود که اگر مساله فلسطین نفوذ کسی که آن را تقبل کرده است، تقویت می‌کند پس چرا عربستان پذیرای آن نیست، چرا این کشور با صهیونیست‌ها در خفا و آشکارا تفاهم دارد چرا نظام مصر که اولین نظام عربی است که عملا از مساله فلسطین دست کشید و سفارت اسرائیل را در قاهره گشود، پذیرای آن نیست، چرا اردن از توافق وادی عربه منصرف نشده و مدافع مساله فلسطین نمی‌شود نه اینکه صرفا به شکل صوری متولی قدس و مسجد الاقصی باشد.

نویسنده ادامه داد: با فرض اینکه ایرانی‌ها به مساله فلسطین ایمان ندارند و تنها از آن بهره‌برداری می‌کنند و کاری جز اطلاع رسانی و تبلیغ ظاهری برای آن انجام نمی‌دهند پس به نفع فلسطین است که چنین حمایتی را از دست بدهد حتی اگر صرفا حمایت رسانه‌ای باشد بخصوص که رسانه‌های صهیونیستی در همه جای دنیا حضور دارند در حالی که رسانه‌های عربی به تدریج در حال ترک مخاصمه با اسرائیل و توجیه کننده تجاوزات آن هستند بنابراین وقتی اوضاع آن گونه که ما انتظار یا باور داریم نیست چه موضعی باید داشته باشیم؟

وی تصریح کرد: حمایت ایران از فلسطین بیشتر از چیزی است که مشاهده می‌کنیم و علنی است. این را مطبوعات اسرائیلی و رژیم صهیونیستی هم که جنگی همه جانبه علیه ایران به راه انداختند تایید کرده و برای آنچه نظام‌های میانه‌رو می‌خوانند، رجز خوانی می‌کنند.

رای الیوم آورده است: در چارچوب فرضیه اینکه ایران از مساله فلسطین برای تقویت نفوذ خود استفاده می‌کند باید گفت که کسی که به دنبال بهره‌برداری از مساله‌ای است که به آن ایمان ندارد برای تحقق هدف یا اهدافی مشخص ممکن است هر لحظه از آن مساله دست بکشد اگر احساس کند که آن مساله مانعی برای رسیدن به اهدافش است.

نویسنده گفت: این موضوعی ثابت شده است که دفاع ایران از مساله فلسطین این کشور را در نزاعی موجودیتی با اسرائیل و حامی آن آمریکا قرار داده بخصوص که آمریکا همه تلاش خود را برای تضعیف و تحریم ایران به کار بسته است؛ تحریمی که هم اینک آثار آن در اعتراضات به بیکاری، گرانی و فساد نمود پیدا کرده است.

وی ادامه داد: معترضانی در خیابان‌های ایران خواهان این هستند که ایران دست از حمایت فلسطین، حماس و حزب الله کشیده و از سوریه خارج شود و پول‌هایش را برای ملتش خرج کند. شکی نیست که ایران برای تداوم مقاومت جنبش‌ها، سازمان‌ها، احزاب و کشورهایی، به آنها کمک مالی می‌کند و این را مقامات ایرانی می‌گویند و به گفته معارضان ایرانی این اقدام به منظور گسترش نفوذ ایران در خارج از مرزها صورت می‌گیرد.

نویسنده اظهار داشت: کشمکش بین ایران با آمریکا در صورت تبعیت ایران از آمریکا یکسره و به همکاری مبدل می‌شود آن زمان است که ایران پلیس خلیج (فارس) و منطقه خواهد شد همان گونه که در دوره شاه پهلوی چنین بود و احیای ائتلاف بغداد هم با حضور اعضای شناخته شده آن بعید نیست اما این بار این ائتلاف علیه روسیه و چین و چه بسا منافع هند خواهد بود.

در پایان این یادداشت آمده است: اکنون چیزی که آمریکایی‌ها از ایران می‌خواهند، دست برداشتن از خصومت با اسرائیل و باطل کردن شعار مرگ بر اسرائیل است و اگر حکومت کنونی ایران از سر اجبار یا اعتراف چنین کاری را کرد از آن استقبال می‌شود وگرنه همه تلاش خود را با تحمیل انواع تحریم ها و خصومت ها بکارخواهند گرفت تا شاید بتوانند حکومت دیگری را در ایران روی کار آورند که به این قضیه ملزم شود.

انتهای پیام/فارس

روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم نوشت، اگر ایران به دفاع از آرمان‌ فلسطین ایمان نداشت هم اینک که در تقابل شدید با آمریکا و تحریم‌هایش قرار دارد برای حفظ منافع خود نظیر برخی اعراب دست از دشمنی با اسرائیل برمی‌داشت.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme