https://telegram.me/empireoflies

ایران تهدید کرد از توافق کنار می رود

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پایگاه واشنگتن فری بیکن (Washington Free Beacon) در گزارشی تحت عنوان “ایران پس از آزمایش جدید موشکی، تهدید کرد که از توافق هسته ای کنار می رود” ضمن انعکاس اظهارات سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه کشورمان، به فضاسازی در این رابطه پرداخته است.

در ابتدای این گزارش آمده است: «ایران روز سه شنبه، ساعاتی پس از آنکه این کشور توافق هسته ای را با آزمایش موشکی بالستیک نقض کرد، باردیگر تهدید کرد که توافق هسته ای را کنار خواهد گذاشت.

آزمایش موشکی اخیر ایران که ناقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است، یک روز پس از آن صورت گرفت که سازمان دیده بان هسته ای سازمان ملل، فاش کرد که توافق هسته ای، این سازمان را از گزارش علنی نقض احتمالی برجام توسط ایران، منع کرده است.»

رسانه های آمریکایی در حالی از آزمایشات موشکی ایران به عنوان نقض توافق یاد می کنند که مقامات دولتی این کشور بارها تاکید کرده اند که این آزمایش ها، نقض توافق هسته ای نیست. جان کربی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا  روز گذشته با اشاره به آزمایش موشکی ایران، گفت: «می خواهم به صراحت بگویم که این چنین آزمایشی اگر صحت داشته باشد نقض برجام نیست …»

در ادامه این گزارش آمده است: «اکنون رهبران ایران می گویند که آن ها آماده کنار رفتن از توافق هسته ای در صورت ممانعت آمریکا و دیگر قدرت های جهانی از پیشبرد منافع ملی این کشور هستند. عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران در سخنرانی مقابل گروهی از مقامات ایرانی در تهران اظهار داشت: “در صورتی که منافع ما توسط توافق هسته ای تامین نشود، دلیلی برای ما وجود ندارد که ادامه دهیم …”

رسانه دولتی ایران ضمن انعکاس اظهارات عراقچی به نقل از او نوشت: “طرف مقابل اگر اراده کند می تواند به راحتی توافق را نقض نماید. اما آن ها می دانند که این کار هزینه هایی برایش به همراه خواهد داشت…”»

در ادامه این گزارش به موضع گیری سناتورهای آمریکایی پس از آزمایش موشکی اخیر اشاره شده و آمده است: «آزمایش موشکی اخیر ایران، خشم منتقدان دیرینه این رژیم در کنگره را برانگیخته است.

سناتور مارک کرک نماینده جمهوریخواه ایالت ایلینوی در پی آزمایش موشک بالستیک ایران طی بیانیه ای عنوان کرد: “واکنش دولت [آمریکا] به آزمایش های مکرر و تهدید آمیز موشکی ایران که ناقض قوانین بین المللی بود نمی تواند باردیگر به گونه ای باشد که انگار ایران اقدامی صورت نداده است. اکنون زمان تحریم های جدید فلج کننده برضد سپاه پاسداران ایران، وزارت دفاع، سازمان صنایع هوا و فضا و دیگر نهادهای مرتبط با برنامه موشک های بالستیک ایران است.”

کوین مک کارتی، رهبر اکثریت جمهوری خواه مجلس نمایندگان، هشدار داد که “توافق هسته ای در تعدیل رفتار ایران تاثیر کمی داشته است بلکه باعث گسترش اقدامات زیاده خواهانه ایران در منطقه و حمایت از نمایندگان این کشور در یمن، سوریه و عراق شده است. این کشور با مصونیت به فعالیت های خود ادامه می دهد چرا که آن ها  می دانند که پرزیدنت اوباما به خاطر هراس از تخریب توافق هسته ای که میراث سیاست خارجی اوست، هیچ مسئولیتی را متوجه شان نخواهد کرد.”

مک کارتی در ادامه خواستار تحمیل تحریم های جدید بر ایران از سوی دولت اوباما شده است.»

گفتنی است سید عباس عراقچی، در اظهارات روز گذشته خود ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه قدرت نظامی و دفاعی کشور عنوان کرده بود: «اگر آنها نگران عواقب اقدامات خود نبودند، شک نکنید که از طریق نظامی تلاش می‌کردند برنامه هسته‌ای ما را از بین ببرند. با اطمینان می‌گویم که اگر توانمندی دفاعی ما نبود آنها سعی می‌کردند به‌طریق نظامی این مسئله را حل کنند و ما این را مدیون تمامی نیروهای نظامی اعم از سپاه، بسیج، ارتش و توانمندی موشکی هستیم.»

انتهای پیام/جام نیوز

«ایران روز سه شنبه، ساعاتی پس از آنکه این کشور توافق هسته ای را با آزمایش موشکی بالستیک نقض کرد، باردیگر تهدید کرد که توافق هسته ای را کنار خواهد گذاشت…»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme