https://telegram.me/empireoflies

ایران باید یا آمریکا باید؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروزنامه «رسالت» در سرمقاله خود به قلم «سید مسعود علوی» نوشت:

سخنان وزیر خارجه آمریکا در اندیشکده آمریکایی – صهیونیستی هریتیج، علیه دولت و ملت ایران را باید شدیدترین و غلیظ ترین مواضع ضد انقلاب اسلامی از سوی واشنگتن در ۴۰ سال اخیر تلقی کرد. او ضمن دروغ پردازی های مفتضح، ۱۲ دستور به مقامات جمهوری اسلامی با تأکید بر واژه «ایران باید» مطرح کرد.

اینکه تحلیل و محاسبات جنگ افروزان آمریکا در این اندیشکده چه بوده که این سخنان، آنها را به وجد آورده، بماند. آمریکایی ها پس از پاره کردن برجام و زیر پا گذاشتن همه تعهدات اخلاقی و حقوقی خود، با پررویی و جسارت هرچه بیشتر به مواضع ضد ایرانی و نیز مطالبات خود افزوده اند. فکر می کنند در تهران خبرهایی است و می توانند امتیازات و مطالبات بیشتری را مطرح کنند و دستی سخاوتمندانه در ایران وجود دارد که استقلال و شرف و عزت ملی را به ثمن بخس بفروشد.

پمپئو در این سخنرانی گفت: «برجام، جهان را در معرض تهدیدات گوناگون قرار داده بود.» او از کدام جهان سخن می گوید؟! آمریکا قبلاً نام مذاکره ۵ کشور به علاوه خود را گذاشته بود جامعه جهانی! امروز به طور خودسر از یک پیمان بین المللی بیرون آمده و اسم خود را گذاشته است؛ «جهان»! او می گوید: «برجام نتوانست برنامه موشکی ایران را متوقف کند»! کندذهن ترین افراد هم می دانند موضوع برجام یک موضوع هسته ای است و ربطی به مباحث موشکی ایران ندارد. اما پمپئو اصرار دارد دروغ را این قدر بزرگ بگوید و کسی هم در صدق آن شک نکند! او مردم آمریکا و دولت ها و ملت های اروپا و جهان را احمق فرض کرده است؟! او در سرتاسر نطق خود در اندیشکده هریتیج به این حماقت مفروض می خندد! هراس و وحشت پمپئو از ملت ایران و قدرت فرزندان ایران در سراسر منطقه، موج می زند. او به شدت از نابودی داعش به عنوان تروریست های دست ساز واشنگتن رنج می برد و رنج خود را از طریق ایران هراسی و وحشت از بسط قدرت ایران در منطقه در مواجهه با تروریسم، به شکلی رسوا نشان داد. نمی دانیم این عصبانیت پمپئو از چیست؟ شاید از پیروزی مطلق نیکلاس مادورو در ونزوئلا باشد و عجبا که پیروزی او را به بسط قدرت ایران در آمریکای لاتین نسبت نداد! او از اینکه چند جاسوس آمریکایی در تهران در چنگال قدرتمندانه سربازان امام زمان (عج) اسیرند، به شدت ناراحت بود و نتوانست این ناراحتی را در نطق خود بروز ندهد. او تحریم های جدید آمریکا را به رخ ملت و دولت ایران کشید و مزوّرانه گفت در کنار ملت ایران است. معلوم نیست این تحریم های ظالمانه آمریکا اگر علیه ملت ایران نیست، پس علیه کیست؟ پمپئو در حالی ایران را متهم به ساخت بمب هسته ای و تهدید امنیت جهان می کند که با بیرون آمدن از برجام و زدن زیر هر تعهد حقوقی و اخلاقی، عملاً به ملت ایران می گوید؛ بروید بمب بسازید والّا با شدیدترین تحریم ها و حتی برخوردهای نظامی آمریکا روبه رو می شوید!

رئیس جمهور مست و زنباره آمریکا که همیشه دست روی ماشه هسته ای دارد، تهدید صلح و امنیت جهان نیست، اما ایران که همت خود را مصروف امنیت منطقه و مبارزه عملی و علنی با تروریست ها کرده، می شود مخل امنیت جهان!

پمپئو مدعی شده است موضوع برجام را نمی توان با دیگر موضوعات امنیتی منطقه در نظر گرفت. لذا پیشنهادهایی مشخص با لفظ «ایران باید»! را مطرح می کند. این پیشنهادها آن قدر رسوا و شرم آور است که در یک کلمه می شود آن را؛ «خلع سلاح ملت ایران از تمامی قدرت های دفاعی، آن هم قبل از حمله آمریکا» تفسیر کرد.

آمریکایی ها با برجام به قول خودشان ایران را خلع سلاح هسته ای کردند. حالا با این پیشنهادها می خواهند تمام توانمندی های دفاعی ایران را نابود کنند و ایران هم اعلام کند از حمایت ملت های منطقه و نیز از اقدامات خود در تأمین امنیت ملت دست برمی دارد. نام این را نیز توافق جدید با آمریکا تلقی کند.

توافقی که بر فرض محال، اگر تحقق هم پیدا کند، هیچ تضمینی برای عمل به تعهدات طرف مقابل وجود ندارد. ضمن اینکه پمپئو یادش رفت بگوید در ازای این کارهای «ایران باید»، واشنگتن چه امتیازی می خواهد به تهران بدهد؟!

ترامپ و پمپئو در توهم شهوات و آرزوهای خود به سر می برند. معلوم نیست با چه رویی پس از نقض برجام و زدن زیر تعهدات خود، سخن از پیمان جدید با تهران به میان می آورند؟! بوی کباب از تهران به مشام‌شان رسیده است! آنها به زودی خواهند فهمید نه تنها در تهران بلکه در سرتاسر خطوط مقاومت و حتی سرزمین های اشغالی، «خر» داغ خواهیم کرد. ترامپ و پمپئو خودشان را به «خریت» زده اند و می خواهند بدون شلیک یک گلوله، یک ملت را به زانو درآورند. آنها این آرزو را به گور خواهند برد. ملت ایران اگر اراده کند، منطقه غرب آسیا را گورستان آمریکایی ها و صهیونیست ها خواهد کرد. اگر آمریکایی ها دست از پا خطا کنند با تلی از خاکستر در حیفا و تل آویو روبه‌رو خواهند شد. به زودی فرزندان مقاومت نشان خواهند داد این حرف ها چقدر هزینه برای آمریکا دارد. همان هزینه هایی که ترامپ با ترساندن مردم آمریکا از آنها رأی گرفت!

شرارت توأم با دروغ پردازی و فریب، از نطق اخیر وزیر خارجه آمریکا می بارید. او به زودی خواهد فهمید این قالتاق بازی های سیاسی در قاموس اخلاق جهانی و حقوق بین الملل چه جایگاهی دارد.

این سخن رئیس جمهورمان موضع رسمی ملت ایران نیز هست که خطاب به وزیر خارجه آمریکا گفت: «تو چه کاره هستی که برای ایران و جهان تصمیم بگیری و تکلیف تعیین کنی؟ مردم ما صدها بار از این حرف ها شنیده اند و به آن اعتنایی نمی کنند.»

پمپئو گفته است توافق هسته ای قمار بدی با تهران بود. نگاه او به یک توافق جهانی از دید یک «قمارباز» است. باید به او گفت با زدن زیر توافق برجام و طرح پیشنهادهای جدید، دولت آمریکا وارد قمار بدتر از برجام شده است. آمریکا در قمار جدید، باید همه آنچه را که در منطقه و جهان دارد، ببازد. در این تردیدی نیست. «آمریکا باید» گور خود را از منطقه گم کند، برود. پمپئو به زودی پشیمان خواهد شد که گفته؛ «ایران باید».

جبهه مقاومت، آمریکا را از منطقه بیرون می کند. این یک «حرف» نیست، «عمل» است. عملی که آمریکایی ها و صهیونیست ها بیش از هر زمان، آن را حس می‌کنند.

انتهای پیام/

رئیس جمهور مست و زنباره آمریکا که همیشه دست روی ماشه هسته‌ای دارد، تهدید صلح و امنیت جهان نیست، اما ایران که همت خود را مصروف امنیت منطقه و مبارزه عملی و علنی با تروریست‌ها کرده، می‌شود مخل امنیت جهان!

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme