https://telegram.me/empireoflies

ایرانی‌ها نقش آمریکا را در کودتای ۲۸ مرداد فراموش نمی‌کنند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغنشست روز پنجشنبه بیست و دوم تیرماه شورای آتلانتیک با موضوع «تغییر حکومت در ایران: مروری از زمان کودتای ۱۹۵۳ (کودتای ۲۸ مرداد) تا سیاست های امروز دولت ترامپ درباره ایران»، در واشنگتن برگزار شد.

باربارا اسلاوین، مدیر برنامه آینده ایران در این شورا گفت: انتشار مدارک و اسناد جدید درباره تحولات کودتای سال ۱۹۵۳ میلادی در ایران از برخی جهات جالب است. متأسفانه بسیاری یا حتی بیشتر آمریکایی ها از نقشی که آمریکا در سرنگونی دولت محمد مصدق نخست وزیر وقت ایران داشت، بی اطلاع هستند.

وی افزود: در نتیجه آنها درک نمی کنند که آن تحولات چگونه هنوز در ذهن مردم ایران زنده و تأثیرگذار است. شاید بالاخره مردم آمریکا تا حدودی بفهمند وقتی از سلطه بر سیاست کشوری توسط قدرتی خارجی صحبت می شود به چه معناست. قطعاً این تجربه ای تازه است و مطمئناً برای هیچ کسی خوشایند نیست.

اسلاوین ادامه داد: با همه اینها ما هنوز می شنویم که عده ای از لزوم تغییر حکومت در ایران صحبت می کنند و این حرف را ما از زبان کسانی می شنویم که به دولت ترامپ نزدیک هستند یا دیگرانی که خیلی بی پروا و بدون فکر کردن درباره پیامدهای آن از این موضوع صحبت می‌کنند، موضوعی که می تواند بسیار خطرناک باشد.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

شرکت کنندگان در نشست شورای آتلانتیک اذعان کردند ایرانی‌ها هیچگاه دخالت آمریکا را در کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ فراموش نخواهند کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme