https://telegram.me/empireoflies
چگونگی مقابله با جمهوری اسلامی ایران مهمترین محور هفدهمین دوره کنفرانس امنیتی سالانه هرتزلیا که با حضور مقامات صهیونیستی و غیر صهیونیستی برگزار شد، بود.

«ایران»؛ محوری‌ترین موضوع سخنرانی مقامات صهیونیست در کنفرانس امنیتی هرتزلیا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغهفدهمین دوره کنفرانس امنیتی سالانه هرتزلیا با عنوان توازن راهبردی اسرائیل، فرصت ها و چالش ها همزمان با هفتادمین سالروز تاسیس اسرائیل برگزار شد. بیش از ۱۸۰ شخصیت نظامی و سیاسی و امنیتی در آن حضور دارند. علاوه بر آن برخی از شخصیت های دانشگاهی، رسانه ای و قضایی صهیونیستی  و غیر صهیونیستی در این کنفرانس شرکت کرده اند. چگونگی مقابله با جمهوری اسلامی ایران، مهم ترین محور مطرح شده در این کنفرانس امنیتی بوده است. شرکت کنندگان در این کنفرانس بر ضرورت جلوگیری از قدرتمند شدن ایران که تهدیدی مستقیم برای اسرائیل است، تاکید کردند.

در ذیل به مرور اظهارات مقام حاضر در این کنفرانس درباره ایران می پردازیم:

«افریم سنه» معاون پیشین وزیر جنگ رژیم صهیونیستی

در صورت حمله جنبش حزب‌الله به اسرائیل، آنها نیز باید زیرساخت‌های ایران را هدف قرار دهد. این مقام پیشین صهیونیست مدعی شد برای ایران مهم نیست زیرساخت‌های لبنان نابود شود، پس باید برای تلافی حمله موشکی حزب‌الله به اراضی اشغالی، به زیرساخت‌های ایران حمله شود.

«گادی آیزنکات» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی

جلوگیری از پیشرفت تسلیحاتی ایران هدف امنیتی برای همه کشورهای منطقه است. ایران دو روز پیش موشک هایی را به سوی سوریه شلیک کرد. این امر پیام های خاص خود را دارد.

«آریل لویت» رئیس سابق سازمان انرژی اتمی رژیم صهیونیستی

در حال حاضر اسرائیل هیچ سیاستی برای مقابله با برنامه موشکی و ابعاد توافق هسته‌ای ایران ندارد. علی‌رغم پایبندی ایران به نظام بازرسی آژانس اتمی، اما ابهامات در توافق هسته‌ای بسیار بزرگ است و باعث می‌شود این توافق در زمینه عملی بسیار متفاوت‌تر از آنچه که باید شود.

«تامیر پاردو» رئیس سابق موساد

شاید در موضوع ایران، یک همکاری اطلاعاتی عالی و همچنین برخی هماهنگی‌ها در موضعات امنیتی داشته باشیم اما در نبود پیشرفت واقعی در صلح با فلسطینیان، هیچ تغییر چشمگیر در روابطمان با آنها (کشورهای سنی میانه‌رو) نخواهیم داشت.

ییسرائیل کاتس، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی

از کشورهای حوزه خلیج (فارس) می‌خواهم تا یک صلح اقتصادی و عادی‌سازی روابط تدریجی با اسرائیل را انجام دهند و طرح‌های منطقه‌ای را در این خصوص ارائه دهند. به عنوان مثال طرح راه‌آهن صلح منطقه‌ای و طرح جزیره صنعتی به همراه بندری مقابل سواحل غزه در این چارچوب می‌گنجد. بدون اسرائیل شاهد امنیت منطقه‌ای نخواهیم بود. تا زمانی که اسرائیل قدرتمند باشد شما (کشورهای حوزه خلیج‌فارس) قدرتمند خواهید بود و اگر ما در کنار هم باشیم ایران ضعیف می‌شود.

مرور اظهارات مقامات صهیونیستی حاضر در این کنفرانس نشان می دهد که رژیم صهیونیستی با دنبال کردن راهبرد “ایران هراسی” تلاش می کند ائتلاف عبری – عربی را به صورت عینی و آشکار محقق نماید.

معرفی ایران به عنوان تهدید جدی  برای منطقه، موضوعی است که صهیونیست ها تلاش می کنند از رهگذر آن با تشکیل ائتلاف های منطقه ای با محوریت اعراب، هدف اصلی خود یعنی حغظ بقا در منطقه را عینیت ببخشند. به این معنا که، رژیم صهیونیستی با همکاری و حمایت آمریکا سیاست ایجاد اختلاف میان کشورهای عربی با محوریت سعودی ها با جمهوری اسلامی ایران را دنبال می کنند تا موضوع محوری مقابله جهان اسلام با غده سرطانی منطقه و جهان یعنی رژیم صهیونیستی به فراموشی سپرده شود تا دیگر چیزی به نام آرمان فلسطین وجود نداشته باشد.

این موضوع متاسفانه تا حدودی با همراهی برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی محقق شده است. امروز می توان گفت دیگر مسئله فلسطین برای برخی کشورهای عربی دیگر مطرح نیست و تنها کشوری که به صورت جدی در مقابل سوداگری های رژیم صهیونیستی در منطقه ایستاده است، جمهوری اسلامی ایران است.

به همین دلیل است که موضوع محوری کنفرانس امنیتی سالانه صهیونیست ها مقابله با ایران و محور مقاومت می باشد و این روزها سخن از ایجاد ائتلاف و عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی همچون عربستان شنیده می شود.

انتهای پیام/پایگاه نفوذ

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

چگونگی مقابله با جمهوری اسلامی ایران مهمترین محور هفدهمین دوره کنفرانس امنیتی سالانه هرتزلیا که با حضور مقامات صهیونیستی و غیر صهیونیستی برگزار شد، بود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme