https://telegram.me/empireoflies

ایران، مرغ عزا و عروسی تحلیلگران BBC فارسی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروز گذشته بود که مایک پنس معاون رییس جمهوری آمریکا، همزمان با آغاز مانور نظامی آمریکا و گرجستان، از روسیه خواست تا «از اقدامات بی ثبات کننده در اوکراین و حمایت از کشورهایی مثل ایران، سوریه و کره شمالی» دست بردارد.

در همین راستا، BBC فارسی در گزارشی با تاکید بر بالا گرفتن تنش در روابط روسیه و آمریکا، مدعی شد «بعضی از کشورهای جهان امیدوار بودند با گرمی رواط این دو کشور [آمریکا و روسیه]، آمریکا از فشار بر آنها بکاهد؛ شاید ایران و سوریه از جمله این کشورها بودند، اما الان اوضاع برعکس شده».

http://rasanehiran.com/images/docs/files/000041/nf00041176-1.wmv

دانلود

اما نکته جالب اینکه، همین رسانه های فارسی زبان، در ماه های پس از پیروزی دونالد ترامپ، مدعی بودند که «رابطه میان آمریکا و روسیه به ضرر ایران تمام می شود».

گویا مشی خبری این رسانه ها به گونه تنظیم شده که هر اتفاقی در جهان حادث می شود، به زیان ایران خواهد بود.

فرهمند علیپور، تحلیلگر مستقل سیاسی مقیم ایتالیا، در واکنش به مشی گزینشی تحلیل خبر در رسانه های فارسی زبانی چون BBC فارسی، در صفحه فیس بوک خود می نویسد:

«دیشب گزارشگر بى بى سى گفت که افزایش شکاف و تخاصم میان مسکو و واشنگتن به زیان کشورى چون ایران خواهد بود.
تا همین کمتر از یکماه پیش، زمانى که آمریکا و روسیه کمى به یکدیگر نزدیک مى شدند هم سریعا نام ایران مى آمد و گفته مى شد که نزدیکى این دو کشور به زیان تهران است.
ظاهرا یک جمله و خط ثابتى نوشته شده و دوستان باید بنا بر اخبار روز و کمى ذوق ، جمله را تکمیل کنند .
“……….. و…… اما … …. از سوى دیگر ….. تحولى که به گفته کارشناسان مى تواند به زیان ایران تمام شود.”»

انتهای پیام/رسانه ایران

مشی خبری رسانه های فارسی زبانی چون BBC فارسی، به گونه ای تنظیم شده که هر اتفاقی در جهان حادث می شود، به ضرر و زیان ایران خواهد بود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme