https://telegram.me/empireoflies

کسینجر: ایران، «امپراتوری پارس» را با عنوانی شیعی احیا می‌کند

اختصاصی: به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «هنری کیسینجر» رئیس شورای امنیت ملی و وزیر خارجه اسبق آمریکا در دهه شصت و هفتاد میلادی، در مصاحبه با روزنامه ایندیپندنت (Independent) انگلیس، بار دیگر جمهوری اسلامی ایران و برنامه هسته‌ای این کشور را تهدیدی برای منافع آمریکا دانسته و مدعی شده: “تهدید ایران برای آمریکا پیچیده‌تر از تهدیدات گروه‌ تروریستی «داعش» است.”

وی با اشاره به آغاز عملیات نظامی آمریکا علیه مواضع داعش، گفته است: “من کاملا اطمینان دارم که می‌توانیم داعش را شکست دهیم، اما ایران بسیار پیچیده‌تر است.”

هنری کیسینجر که پیش از این نیز ایران را به تلاش برای احیای امپراطوری پارس متهم کرده بود، بار دیگر ایران را به تلاش برای ساخت بمب اتم متهم کرد.

مصاحبه هنری کسینجر با روزنامه ایندیپندنت انگلیس

مصاحبه هنری کسینجر با روزنامه ایندیپندنت انگلیس

این سیاست‌مدار یهودی آمریکایی، با تأکید بر اینکه آمریکا نباید نقش ایران در تحولات جهان را نادیده بگیرد، افزود: “نوعی کمربند شیعی از تهران، تا بغداد و از آنجا تا بیروت شکل گرفته است. این وضعیت، این فرصت را به ایران می‌دهد تا امپراتوری پارس باستان را این بار با عنوانی شیعی، احیا کند.”

هنری کسینجر در انتهای سخنان خود درباره ایران گفته است: “از نظر ژئواستراتژیک من ایران را مسئله‌ای بزرگتر از «داعش» می‌دانم. داعش گروهی ماجراجو با ایدئولوژی‌ای بسیار تهاجمی است. اما آن‌ها برای آنکه به یک واقعیت ژئو استراتژیک و دائمی بدل شوند، هنوز باید اراضی بسیار بیشتری را به تصرف خود درآورند. فکر می‌کنم درگیری با داعش هرچند که مهم است اما نهایتا بسیار قابل‌مدیریت‌تر از رویارویی با ایران است.”

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme