https://telegram.me/empireoflies

ایجاد بلوغ زودرس جنسی؛ آسیب جدی شبکه‌های ماهواره‌ای

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر اندام هر انسانی غدد جنسی وجود دارد که به صورت طبیعی، در سن مشخصی فعال می‌شود که به صورت طبیعی، در سن مشخصی فعال می‌شود. این غدد در پسرها معمولا در همان سن بلوغ شرعی فعال شده و پسر مفهوم غریزه جنسی را از دوره بلوغ حس می‌کند؛ اما در دخترها فعالیت این غدد گاهی تا چندین سال پس از سن بلوغ شرعی به تاخیر می‌افتد.

جامعه ایده‌آل، جامعه‌ای است که پسرها و دخترها در سنینی با مفهوم غریزه جنسی آشنا شده و حس نیاز به آن را درک کنند که تا ازدواج، فاصله چندانی نداشته باشند. حالا جامعه‌ای را تصور کنید که پسرها و دخترها زودتر از زمان طبیعی با غریزه جنسی آشنا شده و سال‌ها بعد از آن، زمینه ازدواج برایشان فراهم می‌شود. فکر می‌کنید چه اتفاقی در این جامعه رخ خواهد داد؟

در حال حاضر بسیاری از دختران و پسران ما زودتر از زمان طبیعی به بلوغ جنسی می‌رسند؛ مثلا تعداد پسرانی که در سن ۱۲ سالگی با غریزه جنسی آشنا می‌شوند کم نیست؛ (۱) اما همین پسرها در سن بالای بیست و پنج سال ازدواج می‌کنند؛ یعنی بیش از ۱۳ سال با این غریزه دست و پنجه نرم می‌کنند. نوجوانی که در سن ۱۲ سالگی به سن بلوغ می‌رسد؛ اما هنوز به سن رشد عقلی نرسیده، نمی‌تواند غریزه جنسی خود را مدیریت کند؛ به همین دلیل دست به کارهایی می‌زند که اوج زشتی آن برایش قابل درک نیست.

کودکان وقتی به فیلم‌ها و سریال‌های ماهواره‌ای نگاه می‌کنند که این حرکات زشت بدون هیچ پرده‌پوشی در آن انجام می‌گیرد، نه تنها هوس‌رانی را زشت نمی‌دانند؛ بلکه آن را قسمتی از زندگی روزمره به حساب می‌آورند. از همین رو از همان کودکی به رفتارهای غریزی رو می‌آورند. وقتی هم که به سن رشد رسیدند، به جهت اعتیادی که به این کارها پیدا کرده‌اند نمی‌توانند آن را ترک کنند. بدون تردید تماشای صحنه‌های جنسی یکی از اصلی‌ترین عوامل بلوغ زودرس می‌باشد که در برنامه‌های ماهواره‌ای به وفور یافت می‌شود.

یک ماه پیش پسرم رو که ۱۴ ساله بود، چند وقتی فرستادم تهران خونه یکی از اقوام‌مون. فراموش کردم که ماهواره دارن. پسرم آثاری از بلوغ نداشت؛ اما بعد از اون مسافرت، خیلی تغییر کرد. با این که قبلا تو این مسائل نبود؛ اما بعد از اون به عکس خانوما علاقه پیدا کرده بود؛ البته تحلیل خوبی هم از برنامه‌های ماهواره‌ای داشت و می‌گفت: «اینا برنامه سمت خدا رو مسخره کردن. اینا نمی‌خوان مردم از دین با خبر بشن». اما متاسفانه در همین مدت کم، اثر خودش رو گرفت.

در یکی از مشاوره‌ها به پسر هفت ساله‌ای برخورد کردم که اعمالی شبیه خودارضایی انجام می‌داد. وقتی که از خواهر این پسر درباره محیط خانواده‌اش پرسیدم، متوجه شدم این‌ها به صورت خانوادگی پای فیلم‌های آن‌چنانی ماهواره می‌نشینند. این پسر هم یک بار صحنه‌ای دیده و از آن تقلید کرده و به این روز مبتلا شده است. این پسر به کاری دست زده که زیانش به خود او می‌رسد؛ اما شما خانه‌ای این چنین را تصور کنید: یک خواهر ده‌ساله و برادری دوازده ساله در این خانه هستند که به بلوغ رسیده‌اند؛ یعنی نیاز جنسی را درک کرده و راه ارضای آن را هم آموخته‌اند.

مفاهیم اخلاقی برای این دو تقدسی ندارد؛ زیرا علاوه بر این که آن‌ها در سن درک عمیق این مفاهیم اخلاقی نیستند، ماهواره هم اجازه تعریف این مفاهیم مقدس را در ذهن آنان نداده است. شما فکر می‌کنید چه اتفاقاتی در کمین این خانواده است؟ کاش این حرف‌ها را کمی جدی‌تر می‌گرفتیم و مرگ را برای همسایه نمی‌دانستیم!

من دو سال پیش مربی مهدکودک بودم. یه پسر چهار پنج ساله داشتیم که مادرش با افتخار می‌گفت: «بچم هم شب‌ها فیلم «ویکتوریا» (۱) رو می‌بینه، هم صبح‌ها تا نبینه، مهدکودک نمیاد». نمی‌دونید این بچه، چه رفتارایی رو از خودش نشون می‌داد. ما که سه چهارتا مربی بودیم، همش باید مواظب کارای این پسر بودیم. این بچه عینا همون کارایی رو می‌خواست با دخترای مهد انجام بده که تو ماهواره دیده بود. طرز غذاخوردن، نشستن و حتی آب خوردنش رو از ماهواره تقلید می‌کرد. آب که می‌خواست بخوره، می‌گفت لیوانا رو بیا این‌طوری به هم بزنیم. ما باید مراقبش بودیم تا کاری دست‌مون نده.

گاهی بچه‌ها بدون درک صحیح از مفهوم غریزه، تنها آنچه را که در فیلم‌ها و سریال‌ها دیده‌اند تقلید می‌کنند. این تقلیدها آرام آرام برای آن‌ها لذت‌هایی را ایجاد می‌کند که نتیجه‌اش همان بلوغ زودرس است.

داییم یه دختر کوچیک داره. تو مهمونی زیر میز با بچه‌ها بازی‌های بسیار زننده‌ای می‌کنه که من با دیدنش مریض شدم. وقتی ارتباط این دختر ۷ ساله رو با یه دختر ۵ ساله دیدم، حالم به هم خورد.

یکی از نتایج اصلی بلوغ زودرس، پایین آمدن سن فساد است. از کنار این مساله نباید به راحتی عبور کرد.

یکی از بستگان‌مون ماهواره دارن. دو تا بچه هم دارن. دختر این خونواده تو ده سالگی دچار بلوغ زودرس شد و فورا به عقد یه آقایی درآوردنش تا ازدواج کنه بره. پسر چهار ساله این خونواده تو یکی از مهمونی‌ها در حین بازی با یه دختر بچه، ادای تجاوز کردن رو می‌آورد؛ البته خیلی واقعی. ازش پرسیدم: «داری چی کار می‌کنی؟» گفت: «تو یه فیلم دیدم این کار رو می‌کنن، ما هم همون کار رو می‌خوایم بکنیم».

موسیقی‌هایی که در برخی از این شبکه‌ها پخش می‌شود، موسیقی‌های جنسی است که به شدت، تهوّر و جسارت نوجوان را برای دست‌زدن به اعمال جنسی زیاد می‌کند. این موسیقی‌ها معمولا همراه با تصاویری است که مخاطب را تا اندازه جنون تحریک می‌کند. در این جا بد نیست سری به جامعه غربی بزنیم؛ همان جا که رسانه به شونی آثار خود را روی اخلاق و رفتار کودکان و نوجوانان نشان داده است. مشاهده این آثار در دنیای غرب، می‌تواند مایه عبرتی برای ما باشد تا به این راحتی فرزندان‌مان را به مسلخی نفرستیم که کودکان غربی در آن قربانی شدند؛ اما برای ترسیم قربان‌گاه کودکان غربی بهتر است به سراغ متفکرانی برویم که خود، در دنیای غرب زندگی کرده و با نگاهی علمی وقایع دنیای غرب را تحلیل می‌کنند.

«نیل پست‌من» (۲) یکی از این افراد است. او استاد دانشگاه «نیویورک»، جامعه‌شناس و پژوهش‌گر مسائل ارتباط جمعی است. پست‌من، درباره آثار رسانه بر اندیشه، اخلاق و رفتار کودک، کتابی با عنوان «زوال دوران کودکی» تالیف کرده است. مطالعه این کتاب به همه پدران و مادران توصیه می‌شود. پست‌من در این کتاب به خوبی فاجعه‌ای را که رسانه‌های غربی برای کودکان رقم زده‌اند نشان می‌دهد. ما در این جا بخشی از این فاجعه را به نقل از کتاب «زوال دوران کودکی» می‌آوریم:

در سال ۱۹۵۰ در ایالات متحده، جمعا ۱۷۰ جوان زیر پانزده سال به جرم ارتکاب قتل، تجاوز جنسی به عنف، سرقت و جرح و دیگر جرائمی که در ردیف جنایات سنگین به حساب می‌آیند، توسط پلیس «اف، بی، آی» بازداشت شده بودند. این رقم درصد جمعیتی ۰/۰۰۰۴ (چهار ده هزارم) درصد را در انسان‌های زیر پانزده سال در آمریکای آن روز نشان می‌داد. در همان سال جمعا ۹۴۷۴۸ نفر از پانزده سال به بالا، به جرم ارتکاب جرائمی نظیر آن‌چه ذکر شد، دستگیر شدند، یعنی رقمی معادل ۰/۰۸۶۰ درصد جمعیت از پانزده سال به بالا. به این ترتیب میزان ارتکاب جرم بزرگ‌ترها (یعنی از ۱۵ سال به بالا) نسبت به نوجوانان (یعنی زیر پانزده سال) ۲۱۵ برابر بوده است. این رقم ۲۱۵ سال ۱۹۵۰، در سال ۱۹۶۰ به ۸ می‌رسد و در سال ۱۹۷۹ به ۵/۵ برابر «افزایش» می‌یابد! آیا می‌توان از این ارقام نتیجه گرفت که میزان جرائم بزرگ‌سالان کاهش یافته است؟ هرگز! در واقع تعداد مجرمان بزرگسال افزایش یافته است.

در سال ۱۹۷۹ جمعا ۴۰۰۰۰۰ بزرگسال، یعنی ۰/۲۴۳۰ درصد جمعیت بزرگسالان آمریکا، به دلیل ارتکاب جرائم سنگین بازداشت شدند. این که فاصله و شکاف میزان جرائم خردسالان و بزرگسالان کمتر شده و در فاصله ۱۹۵۰ تا ۱۹۷۹، از ۲۱۵ برابر به ۵/۵ برابر می‌رسد، به دلیل حیرت‌آور و نگران کننده افزایش ارتکاب جرائم توسط کودکان و اطفال خردسال می‌باشد. افزایش تعداد کودکان مجرم و مرتکبین به جرائم سنگین، قتل و سرقت مسلحانه و تجاوز جنسی منجر به قتل و… از سال ۱۹۵۰ تا ۱۹۷۹ رقمی معادل ۱۱۰۰۰ درصد را نشان می‌دهد! افزایش تعداد جرائم سبک‌تر نظیر سرقت اتومبیل، دزدی از مغازه‌ها و منازل در همین فاصله، حدود ۸۳۰۰ درصد بوده است.

اگر گفته شود که سیل ارتکاب جرائم سنگین، به زودی آمریکا را در خود غرق خواهد کرد، باید در نظر داشت که امواج سهمگین این سیل را فرزندان خردسال ما پدیدار ساخته‌اند. همانند دیگر مقوله‌ها، ارتکاب جرم و جنایت نیز اختصاص به بزرگسالان نداشته و در این زمینه نیز مرزهای دو جهان کودکان و بزرگ‌ترها، از میان برداشته شده است. برای کسانی که با روزنامه‌ها سر و کار دارند، نیازی به به ارقام و آمار در این زمینه وجود ندارد؛ زیرا خود، هر روز شاهد نمونه‌های فجیع این‌گونه جنایات توسط خردسالان هستند. هر روز بیش از پیش سن و سال مرتکبین به جنایات سنگین مانند سن و سال قهرمانان تنیس ویمبلدون و شناگران و بازیگران پاتیناژ کاهش می‌یابد. در نیویورک سیتی یک نوجوان نه ساله به دلیل اقدام به سرقت مسلحانه از یک بانک دستگیر شد. در سال ۱۹۸۱ پلیس نیویورک چهار نوجوان را به دلیل تجاوز جنسی به یک دختر بچه هفت ساله بازداشت کرد.

یکی از پسرها سیزده ساله بود و دو نفر دیگر یازده ساله و چهارمی نه سال سن داشت و به این وسیله این چهار نفر جوان‌ترین و در واقع خردسال‌ترین جنایت‌گران مرتکب تجاوز به عنف جنسی در این ایالت بوده‌اند. امروزه نوجوانان و اطفال ده تا سیزده ساله را می‌بینیم که به گونه بی‌سابقه‌ای در ارتکاب جرائمی که ویژه بزرگسالان بود، بی‌محابا وارد شده‌اند. افزایش یک چنین جنایاتی توسط این گروه‌های سنی حتی دادگاه‌های مربوط به جوانان و بزرگسالان را با مشکل وقت مواجه ساخته و مرزهای توانایی و رسیدگی آنان را در هم شکسته است. به طوری که بسیاری از جرائم را اصلا به دلیل فشار وقت بر قضات، به دادگاه نمی‌رسانند و با کمی تادیب و تهدید مجرم، او را آزاد می‌کنند.

… در شهر «ورمونت» دستگیری دو خردسال، به اتهام تجاوز جنسی به عنف و شکنجه و سپس قتل یک دختر دوازده‌ساله، دستگاه قانون‌گزاری ایالتی را بر آن داشت تا قوانین خشن‌تر و شدیدتری را در مورد گروه‌های سنی پایین‌تر از پانزده سال به تصویب رسانند. (۳)

پی‌نوشت:

۱-«ویکتوریا» یکی از سریال‌های شبکه «فارسی‌وان» است که موضوع اصلی آن خیانت یک زن و شوهر به یکدیگر است.

۲-Neil Postman

۳-زوال دوران کودکی، ص ۲۶۶٫

منبع: کتاب بشقاب‌های سفره پشت‌بام‌مان-خانواده و ماهواره-نوشته محسن عباسی ولدی

ادامه دارد…

انتهای متن/

مفاهیم اخلاقی برای این دو تقدسی ندارد؛ زیرا علاوه بر این که آن‌ها در سن درک عمیق این مفاهیم اخلاقی نیستند، ماهواره هم اجازه تعریف این مفاهیم مقدس را در ذهن آنان نداده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme