https://telegram.me/empireoflies
لبیک یا حسین

اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید

بار دیگر محرم‌الحرام آمد، بار دیگر فریاد هل من ناصر حسین(ع) در آسمان عالم به گوش می‌رسد و با تلنگری بر وجدان بشر، حق طلبی را به یاد او می‌آورد. ۱۳۷۶ سال از غفلت کبری می‌گذرد، ۱۳۷۶ سال است که عالم عزادار حسین است، ۱۳۷۶ سال است که شیعه فریاد این الطالب بدم المقتول بکربلا را سر می‌دهد و ایمان دارد که صبح نزدیک است.

ملت ایران به عنوان پرچمداران اسلام راستین و زنده‌کنندگان دین خدا در این ایام در جنب و جوشی عجیب قرار دارند و این کاریست که بدون خستگی و رکود، هرسال تکراری پویا و شکوفا دارد.

در ایران محرم و عناصر آن مربوط به شیعیان نیست، تمام اقوام و ادیان ایران در محرم شریک‌اند و کشتی حسین(ع) به هیچ گروه و قوم و دینی تعلق ندارد. چه بسیار مسیحیان، ارمنی‌هایی که حاجات خود را از حسین(ع) می‌طلبند و به پاس روا شدن حاجاتشان نذوراتی را هدیه عزاداران او می‌کنند چه کلیمیانی که مجلس عزای حسین(ع) دارند و در ماتمش اشک می‌ریزند و چه زردشتیانی که برای تبرک و شفا غذای مجالس حسین را برای عزیزانشان می‌برند و …

محرم جلوه‌ای از وحدت کلمه ایرانیان است، دفاع مقدس، به عنوان حماسه‌ای که با الگوبرداری از حماسه حسینی توسط بهترینان این مرز و بوم شکل گرفت شاهد مثالی از وحدت کلمه مبتنی بر محرم و عناصر آن است، آنجا که جوان زردشتی در کنار شیعیه و سنی و کلیمی و مسیحی، یکپارچه و یکدست به نبرد علیه ظلم و کفر شتافتند و مصداق السَّابِقُونَ السَّابِقُونَ شدند و إن الله اشترى من المؤمنین أنفسهم وأموالهم بأن لهم الجنه.

محرم در تمامی ابعاد خود شاه‌کلید پیروزی انقلاب اسلامی و نابودی کفر در تمامی شقوق آن است. امام ما چه زیبا فرمودند که “این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگاه داشته”، تاریخ خود بهتر شهادت می‌دهد که سپاه حق هر پیروزی و توفیق که بدست آورده ریشه در محرم و صفر داشته و سپاه کفر و شیطان تمامی شکست‌ها و ضرباتی را که متحمل گشته از همین دو ماه بوده است و چه دلیلی محکمتر و مهمتر از این برای تهاجمی همه جانبه به این دو ماه؟

در جنگ نرم علیه ملت ایران از مهمترین اهداف مورد تهاجم دشمن، همین ماه محرم و عناصر وابسته به آن است. در بررسی‌های تاریخی متوجه می‌شویم که لشگر کفر راه‌های زیادی را برای تقابل علیه این عناصر بکار بسته، از شخم زدن کربلا و آب بستن به آن و قطع ید زوار حسین(ع)، تا آوردن توپ و تانک به بین الحرمین و تیرباران زائران و بمب گذاری و… و امروز نیز از طریق رسانه.

رسانه‌ها اسلحه‌هایی که بیصدا مخاطبین را مورد بمباران قرار می‌دهند و مخاطب نیز بجای درد لذتی شگفت از مسحور شدن را تجربه می‌کند، رسانه همان سلاحیست که در عوض آسیب به جسم، روح و فکر و عقیده را مورد اصابت و آسیب قرار می‌دهد، و آنجا که سلاح سنتی مرگ را باعث می‌شود، رسانه تغییر و تبدیل را نتیجه میدهد. اما همین رسانه‌ها با تمام ابزارها و امکانات و افکار شیطانی که در پس پرده هدایت خود دارند، در مواجهه با رویدادی که بیش از ۱۳ قرن پیش رخ داد، نه به زانو، که به خاک می‌افتند. این رسانه‌ها که فریاد مردمی و بیطرف بودنشان گوش‌ها را پر کرده، در ایامی که چند صد میلیون مسلمان در جهان و میلیون‌ها نفر در ایران عزادارند و در تکاپو، وقتی خود را در قواره تقابل با این جریان نمی‌بینند با فراری آشکار، این رویداد را به کلی سانسور می‌کنند، تو گویی در ایران مسلمانی زندگی نمی‌کند، گویی حسین(ع) و عاشورا و محرمی وجود نداشته، حال چگونه رویکرد این رسانه‌ها با شعار مردمی بودن و بیطرف بودنشان قابل جمع است الله اعلم.

اتخاذ استراتژی سانسور توسط امپراتوران دروغ مسبوق به سابقه است و در گذشته نیز بسیار شاهد آن بوده‌ایم که در جدیدترین موارد آن می‌توان به جشن شادی شبکه من و تو در ایامی که ملت ایران در سوگ حجاج خود در عزای عمومی بود و یا سانسور راهپیمایی ۲۵ میلیونی اربعین توسط بی‌بی‌سی، افزایش برنامه‌های آشپزی و تغذیه و استفاده از تکنیک‌های پورنوگرافی غذایی در ایام ماه مبارک رمضان در شبکه من و تو و بی‌بی‌سی و صدها مورد دیگر اشاره کرد که این شبکه‌ها در تمامی موارد رویکردی کاملاً خلاف اکثریت قریب به اتفاق جامعه اتخاذ نموده و سعی در تخریب و یا نادیده گرفتن عقاید عمومی جامعه و توهین به این عقاید می‌کنند.

البته بر مخاطب آگاه روشن است که رسانه‌هایی که تمامی کارکنان آنها بدون استثنا مخالف نظام جمهوری اسلامی هستند به هیچ وجه نمی‌توانند رسانه‌هایی مردمی باشند چرا که در این کشور حتی منطبق با معیارهای دموکراسی غربی نیز اکثریت ملت خواهان جموری اسلامی هستند و همواره پشتیبان آن بوده‌اند. هرچند از دشمن، جز دشمنی انتظار نمی‌رود اما دروغ گویی و انکار حقیقت در هر فرهنگی و هر آیینی زشت و ناپسند است و کتمان حقیقت جز حماقت و نشانه ضعف نیست، اینجاست که به یاد جمله معروف امام حسین(ع) در لحظات آخر عمرشان می‌افتیم که به دشمنانشان فرمودند: “اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید”.

پنجشنبه ۲۳ مهرماه سال ۱۳۹۴ هجری خورشیدی

اول محرم‌الحرام سال ۱۴۳۷ هجری قمری

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme