https://telegram.me/empireoflies

اپوزیسیون فراری: متاسفانه اقدام آمریکا به ضررش تمام می‌شود!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چند روز پیش هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی به حمله یکی از پایگاه‌های نیروهای مردمی حشدالشعبی در نزدیکی مرز عراق با سوریه، ده‌ها نفر از رزمندگان عراقی را شهید یا مجروح کردند. این اقدام غیرقانونی آمریکایی‌ها که مصداق زیرپا پذاشتن حاکمیت ملی عراق بود، سبب اتحاد در بین گروه‌های عراقی و خواست عمومی برای اخراج کلیه نظامیان آمریکایی از این کشور شد.

در این میان، رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه و عناصر ضدانقلاب که افسارشان در دست مقامات آمریکایی و هم‌پیمانان آمریکا است و نان‌خور آنها هستند، در موضوع این اتفاق یا سکوت کردند و یا با وقاحت از اقدامات آمریکایی‌ها حمایت نمودند و نیروهای بسیج مردمی عراق را تروریست نامیدند.

در این بین، «مهدی جلالی تهرانی» از عناصر اپوزیسیون تندرو که سابقه بسیاری در حمایت از حمله نظامی به ایران دارد و از طرفداران تحریم ملت ایران است، از این اقدام مقامات آمریکایی انتقاد کرد. این اپوزیسیون آتئیست و صهیونیست، با اشتباه دانستن خوشحالی مقامات رژیم صهیونیستی و آمریکایی از این اقدام ارتش تروریستی آمریکا، با هدف دفاع از منافع رژیم آمریکا نوشت: “آقای کاتس وزیرخارجه اسرائیل هم زود قضاوت کرد و گفت حمله تلافی‌جویانه آمریکا به پایگاه‌های گردان حزب‌الله عراق «نقطه عطف» است. به ایشان بفرمایید اگر آقای ترامپ آمد و گفت: بله ما تلافی کردیم و می‌کنیم اما همین نشان می‌دهد ما بیخودی در عراق هستیم، سورپرایز نشوید. اگر هم نگوید، عملا در این مسیر است. جمهوری اسلامی و پراکسی‌هایش در عراق هم بارها رسما گفته‌اند هدفشان بیرون راندن آمریکاست. برای این هدف هم حاضرند شهید بدهند. بنابراین آن قدر که ما فکر می‌کنیم از حملات تلافی‌جویانه آمریکا نگران نیستند. حتا از آن استقبال می‌کنند و وجهه جهادی و عقیدتی به آن می‌دهند.”

این اپوزیسیون فراری و دارای تابعیت آمریکا، با اشتباه دانستن اقدام آمریکا، هشدار داد: “نگرانم دولت آمریکا بخواهد چنین الگویی پیش بگیرد. حماقتی است بسیار خطرناک برای خاورمیانه و نقض غرض برای دولت ترامپ. آمریکا بیشتر در باتلاق خاورمیانه خواهد ماند و درگیر یک جنگ فرسایشی بی‌پایان می‌شود. جمهوری اسلامی هم دسته‌آخر برنده خواهد بود.”

«جلالی تهرانی» با اعتراف به نقشه مخفی آمریکایی‌ها در سالهای گذشته برای القا این موضوع در بین گروه‌های سنی و ضدآمریکایی عراقی مبنی بر ارتباط و دوستی آمریکا با گروه‌های شیعی عراقی، اقدام اخیر آمریکایی‌ها را برملا کننده این نقشه دانست و گفت: “تازه الان آمریکا دارد وارد پروسه‌ای می‌شود که با تناقضات خود روبرو شده و عواقب بی‌سیاستی خود در خاورمیانه را ببیند. هیولا بالاخره سرش را از زیر آب در آورد. به ناظر عرب سنی عراقی توجه کنید و از دید او ببینید. بیشتر ما چنین فردی در شبکه دوستان خود نداریم. بسیاری از آنان علیرغم تحریم‌ها و فشارهای واضحی که دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی می‌آورد فکر می‌کنند دست آمریکا با شیعیان وابسته به ایران در عراق یکی است و همه این‌ها خیمه‌شب‌بازی است … دوستانی که از حمله تلافی‌جویانه آمریکا به پایگاه‌های حزب‌الله عراق خوشحال شده بودند، نگرانی ما را درک نمی‌کردند یا آن را بی‌مورد می‌دانستند …آنان احتمالا امروز بهتر فهمیدند که چقدر کار آمریکا اشتباه بوده و عواقب آن باعث می‌شود جمهوری اسلامی دست بالا را در عراق داشته باشد و با منحرف‌کردن اعتراضات مردم عراق خود را از انفعال خارج کرده و شعار «ایران بره بره» را به «آمریکا بره بره» تبدیل کند. پیامدهای وضعیت فعلی از دو حال خارج نیست: یا آمریکا دست آخر مجبور به خروج از عراق می‌شود و یا عراق به میدان جنگ نیابتی جمهوری اسلامی و آمریکا تبدیل می‌شود. این بحران پیچیده است و پیچیدگی آن یک دلیل بیشتر ندارد: هم دولت فعلی آمریکا و هم جمهوری اسلامی هدفی مشترک در عراق دارند: خروج آمریکا از آن کشور. راه حل چیست؟ ۱) آمریکا بطور فعالانه از اعتراضات مردم عراق برای تغییر حکومت حمایت کند و خواستار خروج جمهوری اسلامی بشود. ۲) به ادامه حضور خود در عراق رسمیت بدهد و نیروهای بیشتری به عراق اعزام کند.”

 

انتهای متن/

چند روز پیش هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی به حمله یکی از پایگاه‌های نیروهای مردمی حشدالشعبی در نزدیکی مرز عراق با سوریه، ده‌ها نفر از رزمندگان عراقی را شهید یا مجروح کردند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme