https://telegram.me/empireoflies

اپوزیسیون: شعار «کوروش پدر ماست» شعار عده‌ی کمی است

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پس از برگزاری تجمع روز کوروش در پاسارگاد که در آن برخی افراد شعارهای نژادپرستانه و عربستیزانه سردادند، به‌جای آنکه نزدیکی و پیوند عناصر اپوزیسیون بخصوص سلطنت‌طلبان بیشتر شود، اما این شعارهای به عامل اختلاف بین آنان تبدیل شده است.

پس از آنکه «ربع پهلوی» که در ماه‌های اخیر خبرهایی درباره ارتباطش با رژیم سعودی منتشر شده، از برخی شعارهای عربستیزانه بعضی افراد حاضر در تجمع روز کوروش عصبانی شد، برخی از عناصر سلطنت‌طلب به او حمله کرد. «امید دانا» سرکرده سلطنت‌طلبان مقیم اروپا و «شهرام همایون» مجری شبکه‌ای لس‌آنجلسی از این دست افراد بودند که به‌طور ضمنی یا مستقیم شاهزاده پهلوی‌دوستان را به خیانت و وطن‌فروشی متهم کردند.

اما در این میان، «علیرضا نوری‌زاده» که در سالهای پس از انقلاب مانند آفتاب‌پرست‌ها رنگ عوض کرده و چندین بار تغییر موضع سیاسی داده، این‌بار به حمایت از «ربع پهلوی» شتافت.

نوری‌زاد که به‌سبب ارتباط گسترده با شاهزادگان و دربار آل‌سعود به «سعودی‌زاده» و «سخنگوی فارسی‌زبان وزارت امور خارجه آل‌سعود» معروف شده، مامور شده تا مانند ماه‌های اخیر از «ربع پهلوی» پشتیبانی کند، تا شاهزاده بیش از این مورد هجوم قرار نگیرد.

در این راستا، «علیرضا نوری‌زاده» در یکی از برنامه‌های شبکه «ایران فردا» (که با دلارهای سعودی تاسیس شده)، با حضور «حسن شریعتمداری» (پسر سید کاظم شریعتمداری)، به حمایت از مواضع «ربع پهلوی» پرداخت. وی ماه گذشته هم در پی مصاحبه «ربع پهلوی» با رسانه‌های سعودی، به حمایت از موضع ضدملی شاهزاده ورشکسته پهلوی‌دوست‌ها پرداخته بود!

«حسن شریعتمداری» در این برنامه با بیان اینکه در ایران سه ضلع فکری اسلام‌گرایی، ایران‌گرایی و مدرنیته وجود دارد، گفت: “در ایران عده‌ای می‌خواهند به صدر اسلام برگردند و عده‌ای میگر به ابتدای دوران ایران باستان و زمان کوروش می‌خواهند بروند …”

این اپوزیسیون ساکن آلمان، با انتقاد از سلطنت‌طلبانی که به جای فکر به آینده در پی بازگشت به دوران کوروش هستند، گفت: “نباید اینقدر به تاریخی که گذشته افتخار کنیم، بلکه باید در پی مدرنیته باشیم که آینده ما در آن است … شعار «کوروش پدر ماست» شعار درستی نیست، البته شعار عده‌ی کمی است …”

انتهای پیام/

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پس از برگزاری تجمع روز کوروش در پاسارگاد که در آن برخی افراد شعارهای نژادپرستانه و عربستیزانه سردادند، به‌جای آنکه نزدیکی و پیوند عناصر اپوزیسیون بخصوص سلطنت‌طلبان بیشتر شود، اما این شعارهای به عامل اختلاف بین آنان تبدیل شده است. پس از آنکه «ربع پهلوی» …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme