https://telegram.me/empireoflies

اپوزیسیون در مانده‌ای که زمین و آسمان را به هم می‌بافد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغتشییع پیکر شهید محسن حججی برگزار شد. بعد از سونامی رسانه ای در حمایت از شهید مدافع حرم، قابل پیش بینی بود که مراسم تشییع _ که در سه شهر تهران، اصفهان و نجف آباد برگزار شد _ با استقبال مردم مواجه شود.

با این حال به دلیل انفعال جریان اپوزیسیون نسبت به این شهادت، تلاش کردند این بار جمعیت تشییع کننده مراسم را کم توصیف کنند. تا پیش از این مراسم، “هویت زدایی ” از محسن حججی نقشه ضدانقلاب برای کم کردن تاثیرات معنوی شهادت وی بر جامعه ایرانی بود.

اپوزیسیون ابتدا مدعی شده بودتعداد تشییع کنندگان در مراسم شهید حججی کمتر از ده هزار نفر بود. سپس با کمی ارفاق! نوشت حداکثر ۵۰ هزار نفر. کاری با صحت و سقم این عدد نداریم؛ صورت مسئله چیزی دیگری است.

باید پرسید با فرض صحت این عدد، می توان نتیجه گرفت شهادت محسن حججی روی جامعه ایرانی تاثیر نداشته است؟ ضدانقلاب با این ادعا می خواند تاثیرات مثبت این شهادت را بر روی جامعه ایرانی مهار کند. از این رو مضحکانه و غیر حرفه ای تلاش می کند تعداد تشییع کنندگان را کم نشان دهد.

چشم پوشی از پروسه این واقعه که – با انتشار خبر اسارات شروع، و با به خاک سپاری شهید به پایان می رسد- برای تحلیل این تاثیرگذاری بسیار غیرحرفه ای به نظر می رسد.

ضدانقلاب برای بیان بی تاثیری این واقعه فقط بر مراسم تشییع که در شهر تهران برگزار شد تمرکز می کند. در حالی که تاثیرات این شهادت ملی است نه تهرانی. همه مردم ایران به احترام این جوان گمنام ۲۵ ساله ایستادند.

اپوزیسیون می تواند منکر تاثیر گذاری شدید شهادت حججی بر جامعه اسلامی ایران باشد؟ آیا با فرض صحت تعداد ادعا شده درتشییع، می شود گفت این واقعه تاثیر ملی نداشته است؟ پاسخ این است: خیر، برای فهم تاثیرگذاری شهادت این جوان ۲۵ ساله باید از روز انتشار خبر اسارت تا لحظه خاکسپاری را رصد و سپس تحلیل کرد.

شهدای مدافع حرم کم نبودند اما چرا محسن حججی مشهور شد؟ پاسخ هرچه که باشد باید گفت حججی برجسته شد. مهم این است. اپوزیسیون از این ماجرا به شدت ضربه خورد.

نقش آخر!

نکته مهم این ماجرا این است که داستان غمناک پرونده حضور خونین داعش در سوریه و عراق تا هفته های آتی بسته خواهد شد. آخرین تصویری که در ذهن مردم منطقه و به خصوص مردم ایران نقش خواهد بست تصویری از یک رزمنده مدافع حرم بود که به مانند تجربه اسارت اهل بیت پیامبر در کربلا اسیر می شود و مانند امام حسین بدون سر به شهادت می رسد. یعنی پرونده داعش با تصویری مظلومانه از ایران در ذهن ها بسته می شود.

این شهادت به دست داعشی صورت می گیرد که در نتیجه القائات جریان رسانه ای ضدانقلاب به عنوان گروهکی معرفی می شد که دست پرورده جمهوری اسلامی است! در واقع یکی از نتایج شهادت این جوان سپاهی نقش بر آب کردن این دروغ بود.

انتهای پیام/روباه نیوز

ضدانقلاب برای بیان بی تاثیری این واقعه فقط بر مراسم تشییع که در شهر تهران برگزار شد تمرکز می کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme