https://telegram.me/empireoflies

اپوزیسیونِ غرب‌پرست

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «کامبیز حسینی» در جدیدترین برنامه «پارادوکس» که از رادیو آمریکایی فردا پخش می‌شود، از افکار انحرافی خود بیش از پیش پرده برداشت. وی که در گذشته با افتخار از فساد اخلاقی خود پیش از فرار به ینگه دنیا سخن گفته بود، در جدیدترین برنامه‌اش با اذعان به اینکه فردی غربزده است، گفت: “بعضی‌ها از جمله خود من از بعضی غربی‌ها غربی‌تر هستیم و عاشق مظاهر آن …”

این مجری غربزده «رادیو فردا» که پیشتر، آمریکا را به‌عنوان پدر خود دانسته بود، افزود: “… من عاشق غرب بخصوص موسیقی راک هستم و هر چیزی که از مرزهای غرب ایران آن‌ورتر باشد را دوست دارم …”

«کامبیز حسینی» که هفته پیش گفته بود در ایران بارها به‌دلیل حضور در پارتی‌ها و ارتباط با دختران دستگیر شده بود، گفت: “ما می‌خواهیم جزئی از جامعه جهانی باشیم، اما جمهوری‌اسلامی اجازه نمی‌دهد! …”

البته به نظر می‌رسد افرادی مانند «کامبیز حسینی» از مرز غرب‌زدگی گذشته و عملا غرب‌پرست شده‌اند و علاوه بر اینکه در فرهنگ الحادی غرب حل شده‌اند و همه چیز را هم با عینک منافع و ارزش‌های غربی می‌بینند، بلکه غربی را انسان برتر می‌داند که هرچه بگوید قطعا صحیح و بحق است.

غرب‌زدگی و غرب‌پرستی تفاوت‌های عمیق و بنیادینی با هم دارند. غایت غرب‌زده این است که از فرق سر تا ناخن پا شبیه آن مسیو و مادام و مستر و لیدی شود که در خیابان‌های شانزه لیزه و هارلی و هایدپارک قدم می‌زند. مثل آنها لباس بپوشد و با کفش روی فرش راه برود، شبیه آنان غذا بخورد و جشن بگیرد و عزاداری کند و فیلم ببیند و نام‌های غربی برای اولادش انتخاب کند و اگر دستش نیز در حکومت به جایی بند شد و مسئولیت امری را به عهده گرفت،‌ برای خیابان‌ها و هتل‌ها و پارک‌ها و تالارها و بقالی‌ها و لبوفروشی‌ها، نام‌هایی برگزیند که در پاریس و لندن و رم و واشنگتن برمی‌گزینند و «برند» به شمار می‌روند. بی‌آنکه روح گردانندگان صاحبان برندهای مک‌دونالد و کی‌اف‌سی خبردار باشد، برای آنها در تهران شعبه دایر می‌کند و به خاطر اینکه ارزش والا و مقدس کپی‌رایت را رعایت کرده باشد، عبارات «مش دونالد» و «کی اف سی حلال!» را جایگزین واژگان اوریجینال می‌کند. سعادت را در تشابه ظاهری می‌بیند و هیچ فرصتی را برای این همان شدن صورت خود، از دست نمی‌دهد.

«غرب‌پرست» اما درجه و مقام والاتری در این سیر تکامل و تقرب به غرب دارد. اپوزیسیونِ غرب‌پرست به علم الیقین(!) رسیده که هر چه هست فقط غرب است و در مرتبه تشابه و به شکل او درآمدن و چون او شدن، هنوز «منیت» وجود دارد و باید از آن عبور کرد. این است که گام اول را در این سیر و سلوک عارفانه، فنا شدن و از خود گذشتن و تنها او را دیدن و خود و خانواده و هم کیش و هم میهن را برای او، و فقط او، فدا کردن می‌داند. غربی در نظر یک اپوزیسیونِ فراری نه فقط نژادی برتر، بلکه یگانه گونه‌ای از انسان است که انسان است. اگر غرب، نژاد خود را برتر می‌داند و نژادپرستی می‌کند و دیگران را انسان نمی‌شمارد، اپوزیسیون غرب‌پرست، آئینش «نژاد دیگر پرستی» است؛ اینچنین است که به راحتی به سرزمین مادری خود خیانت می‌کند و در خلاف جهت ارزش‌ها و باورهای هموطنانش گام برمیدارد.

انتهای متن/

«کامبیز حسینی» در جدیدترین برنامه «پارازیک» که از رادیو آمریکایی فردا پخش می‌شود، از افکار انحرافی خود بیش از پیش پرده برداشت. وی که در گذشته با افتخار از فساد اخلاقی خود پیش از فرار به ینگه دنیا سخن گفته بود، در جدیدترین برنامه‌اش با اذعان به اینکه فردی غربزده است، گفت: “بعضی‌ها از جمله خود من از بعضی غربی‌ها غربی‌تر هستیم و عاشق مظاهر آن …”

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.8 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme