https://telegram.me/empireoflies

اپلیکیشن هایی برای فتنه!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بر اساس تجربه ای که در سال ۸۸ ضد انقلاب از این شبکه ها نمودند و برآیند بسیار ارزشمندی که از این ابزار ها برای تحقق اهدافشان گرفتند آنها را به این سمت سوق داد تا با برطرف نمودن نقاط ضعف شبکه های دیگر از این ابزار استفاده بهینه نمایند.این شبکه ها با قابلیت های بی نظیری که در حال حاضر دارد قادر است شبکه سازی عظیمی را در کشور ایجاد نماید زیرا بیش از نیمی از جمعیت ایران از تلفن های هوشمند استفاده می کنند .

بنابر تحلیلی که یکی از ضد انقلابیون خارج کشور در شبکه بی بی سی داده تعداد کاربران تلگرام فوق العاده زیاد شده،‌ رشدی که دلیل آن را نباید فراگیری اینترنت، بلکه فراگیری استفاده از موبایل هوشمند تلقی کرد. این تحلیلگر در ادامه می گوید:”اتفاق مهمی که از طریق تلگرام رخ داده و پیش از این در جامعه محسوس نبود،‌ گسترش دامنه نفوذ تلگرام به بخش های توسعه نیافته و روستایی جامعه ایران است. در سال ۸۸ بیشتر کاربران فیسبوک را طبقه شهری متوسط به بالا تشکیل می دادند، به همین دلیل اعتراضات اجتماعی هم در کلانشهرها روی داد. اما تلگرام امروز در وسعت بیشتری جامعه را تحت تاثیر قرار داده است. نکته دیگر اینکه تلگرام باعث شده تا گفتگوی انتقادی در عرصه عمومی ممکن و تسهیل شود.”

نیما راشدان یک تحلیل گر شبکه های اجتماعی در گفتگو با سایت تازه تاسیس”درصحن” گفته: در سال ۸۸ بیشتر کاربران فیسبوک را طبقه شهری متوسط به بالا تشکیل می دادند، به همین دلیل اعتراضات اجتماعی هم در کلانشهرها روی داد. اما تلگرام امروز در وسعت بیشتری جامعه- حتی روستاییان- را تحت تاثیر قرار داده است.”

بعد از اپلیکیشین گرشاد که برای دور زدن پلیس در مواقع حساس معرفی شده بود هفته پیش برنامه ای دیگر از طرف ضد انقلاب معرفی شد. این اپلیکشین برای اطلاع‌رسانی درباره مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی  معرفی شده است.به نظر می آید این برنامه خبر هایی را با هدف خاص در اختیار افراد قرار می دهد تا دسترسی آسان به اخبار داشته باشند البته این برنامه برای زمانی راه اندازی شده که برنامه هایی مثل تلگرام فیلتر شوند.

با این حال به نظر می رسد گسترش بی اندازه نرم افزار تلگرام و کانال های آن می تواند در مواقع حساس معضلات امنیتی در جامعه به وجود آورد و باید هوشیاری مسئولان را به همراه داشته باشد.همچنین برنامه های خبری موبایلی نیز می تواند معضلی برای هماهنگی ها در مواقعی باشد که ضد انقلاب قصد آشوب در جامعه را دارند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme