https://telegram.me/empireoflies

اوضاع یمن فاجعه بار است/ مرگ آرام یمنی‌ها

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ“الکساندر فایت” از کارشناسان کمیته صلیب سرخ بین المللی در گفتگو با هفته نامه “اشپیگل”، به شرح وخامت اوضاع در کشور جنگ زده یمن پرداخته و شرایط در این کشور را فاجعه بار ارزیابی کرد.

وی همچنین گفت: شرایط در یمن از کنترل خارج شده است. تمام سیستم سلامت و بهداشت نابود شده است و ذخایر بانک خون ملی تقریبا تمام شده است. مسئله ویژه در این جنگ این است که بسیاری از انسان ها به واسطه درگیری های مستقیم از جمله از طریق بمباران ها نمی میرند، بلکه از طریق عواقب غیر مستقیم این جنگ جان خود را از دست می دهند.

این کارشناس صلیب سرخ بین المللی در ادامه این گفتگو تصریح کرد که یمن حدود چند سال پیش کمابیش یک کشور در حال توسعه بود. شهرها و زیر ساخت های مناسبی بر خلاف مثلا کشور سومالی در این کشور وجود داشت. اما در سایه این جنگ همه این چیزها در این کشور نابود شده است. احزاب درگیر جنگ در این کشور به صورت هدفمند نیروگاه های برق، بیمارستان ها و ایستگاه های پمپاژ آب را هدف قرار می دهند. بسیاری از انسان ها به ندرت دسترسی به آب آشامیدنی تمیز و امکانات بهداشتی دارند.

وی از عواقب چنین اوضاعی به شیوع بیماری وبا در یمن اشاره کرده و گفت: تا به حال حدود ۵۰۰ هزار مورد ابتلا به وبا شناسایی شده و حدود ۲ هزار نفر هم در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند. این بیماری در اصل به خوبی قابل درمان است. اما به ندرت دارو در این کشور وجود دارد و در صورت بودن هم قیمت های بسیار بالایی دارد. بسیاری از یمنی ها نمی توانند این هزینه را پرداخت کنند چون آن ها به دلایل شرایط جنگی دیگر نمی توانند هیچ دستمزدی داشته باشند. این یک دور باطل و شیطانی است و متاسفانه تنها مسئله در این کشور نیست.

وی همچنین گفت: علاوه بر این، بیماری های مزمن دیگری از جمله دیابت هم در یمن گسترش پیدا کرده است. این بیماری نیز به سادگی قابل درمان است، اما در این مورد نیز چون انسان ها توانایی خرید دارو را ندارند این بیماری می تواند منجر به مرگ آن ها شود.

“الکساندر فایت” در ادامه به شرایط دشوار کمک رسانی برای مردم یمن اشاره کرده و گفت: فرودگاه صنعا کاملا محاصره شده است. تنها صلیب سرخ بین المللی، پزشکان بدون مرز و سازمان ملل می توانند به پایتخت این کشور پرواز کنند. شرایط مشابهی در شهرهای بندر عدن و حدیده وجود دارد.

وی همچنین گفت: شرایط سخت و دشواری در سراسر یمن وجود دارد. بخصوص اوضاع در برخی شهرستان ها مانند تعز مسئله ساز است.

این کارشناس صلیب سرخ بین المللی در بخش دیگری از گفتگو با این هفته نامه آلمانی یک راه حل سیاسی برای یمن را دور و دست نیافتنی ارزیابی کرده و گفت: تنها یک آتش بس می تواند به این رنج ها پایان دهد. بدون آین انسان ها در یمن همچنان روز به روز و آرام آرام می میرند.

تجاوز رژیم سعودی به یمن تا به امروز جان بیش از ۱۰ هزار غیرنظامی را گرفته است. درگیری‌ها حدود ۳ میلیون نفر از جمعیت ۲۵ میلیون نفری این کشور را از خانه و کاشانه خود آواره کرده است.

بر اساس آمار سازمان ملل متحد ۷ میلیون یمنی غذای کافی ندارند و از این شمار، ۲ میلیون کودک از سوء تغدیه شدید رنج می برند.

انتهای پیام/تسنیم

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

یک کارشناس صلیب سرخ بین المللی به شرح اوضاع فاجعه بار مردم یمن و مرگ آرام یمنی‌ها در این کشور جنگ زده پرداخت.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. درود فراوان .بسیار عالی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme