https://telegram.me/empireoflies

اوباما به کنگره نامه نوشت

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: باراک اوباما در نامه به کنگره اعلام کرده نمی توان زمان مشخصی برای عملیات نظامی علیه داعش تعیین کرد.

به گزارش سرویس رویترز؛ باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در نامه‌ای به کنگره این کشور گفت که حملات هوایی علیه مواضع داعش در سوریه و عراق محدودیت زمانی نخواهد داشت.

اوباما در این نامه اعلام کرده است که ادامه حملات هوایی علیه داعش در چارچوب اختیارات رئیس جمهور در زمان جنگ است.

وزارت دفاع آمریکا، امروز در بیانیه‌ای از آغاز حمله هوایی این کشور و متحدانش به مواضع گروه تروریستی «داعش» در خاک سوریه خبر داد.

یک مقام آمریکایی اعلام کرد کشورهای قطر، عربستان سعودی، امارات عربی متحده، اردن و بحرین در حملات هوایی آمریکا علیه مواضع گروه تروریستی «داعش» در خاک سوریه مشارکت دارند.

این مقام اشاره‌ای نکرد که هر یک از این کشورها چه نقش ویژه‌ای در این عملیات نظامی دارند.

حمله آمریکا به مواضع داعش در خاک سوریه در حالی انجام می‌شود که “ولید المعلم” وزیر امور خارجه سوریه در مصاحبه با راشاتودی درباره مقاصد پنهایی ائتلاف آمریکا علیه داعش در هدف قرار دادن نظام سوریه هشدار داد.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا عصر امروز پیش از عزیمت به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل درباره حملات هوایی آمریکا علیه مواضع داعش در سوریه به سخنرانی پرداخت.

اوباما اعلام کرد که جنگ علیه تروریسم تنها جنگ ما نیست و ما معارضان سوری و ارتش عراق را تسلیح و آموزش خواهیم داد.

وی همچنین اعلام کرد که کشورش هر آنچه که برای شکست دادن داعش ضروری باشد انجام می‌دهد و باید منابع تروریسم را خشکاند.

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه بیش از ۴۰ کشور پیشنهاد همکاری برای مقابله را داعش را ارائه داده‌اند گفت که حضور ۵ کشور عربی در کنار آمریکا نشان می‌دهد که ما در جنگ با داعش تنها نیستیم و قدرت ائتلافی که ۵ کشور عربی را در خود جای می‌دهد نشان می‌دهد که جنگ علیه داعش تنها آمریکایی نیست.

اوباما گفت: دیشب همچنین به گروه تروریستی خراسان حملاتی انجام دادیم. ما کسانی را که مردم مرا را تهدید کنند تحمل نمی‌کنیم. آمریکا برای انجام حملات مجدد علیه سوریه درنگ نخواهد کرد و این تروریست‌ها در هیچ جا مکان امنی نخواهند یافت.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme