https://telegram.me/empireoflies

اوباما مصوبه جنجالی محدودیت روادید برای ایرانیان را امضا کرد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رئیس‌جمهور امریکا بدون توجه به اعتراض گسترده ایرانیان، مصوبه محدودیت صدور روادید برای مسافران ایران را امضا کرد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، باراک اوباما در حالی شامگاه روز شنبه (۲۸ آذر) این مصوبه کنگره را تصویب و برای اجرا ابلاغ کرد که مقامات ایران بارها این مصوبه را با ماهیت برجام مغایر دانسته و درباره آن هشدار داده‌اند.
بر اساس فصل ۲۰۳ متن لایحه بودجه سال ۲۰۱۶ آمریکا، که اکنون قانونی شده است، شهروندان ۳۸ کشوری که تا کنون می‌توانستند برای تجارت یا گردشگری، مدت ۹۰ روز بدون اخذ روادید در خاک این کشور اقامت داشته باشند، اگر در پنج سال گذشته به سوریه، عراق، سودان و ایران سفر کرده باشند، دیگر نمی‌توانند مانند قبل بدون روادید به آمریکا وارد شوند.
این بند جنجالی بودجه سال آینده آمریکا همچنین ایرانی‌های مقیم خارج را هم با مشکل مواجه می‌کند چرا که بر مبنای آن ایرانیانی که به هر نحوی شهروند کشورهای معاف از روادید (برای ورود به آمریکا) مانند انگلیس و استرالیا شده‌اند، دیگر نمی‌توانند به عنوان یک انگلیسی یا استرالیایی بدون روادید به آمریکا سفر کنند و باید با همان گذرنامه غیر ایرانی خود، در صف صدور روادید سفارت‌خانه‌های آمریکا بایستند.
تصویب این لایحه، اتباع بسیاری از کشورهای اروپایی را نیز برای ورود به ایران پساتحریم، جهت تجارت یا گردشگری، مردد خواهد کرد.
بسیاری از ناظران این حرکت را به منزله بازگشت و اجرای غیرمستقیم تحریم‌های ضد ایرانی و به نوعی «نقض برجام» دانسته‌اند.
مقامات ایران نیز بعد از تصویب این لایحه در کنگره آمریکا درباره اجرای قانونی و تاثیر آن در برجام هشدار داده بودند.
انتهای پیام/پرس تی وی

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه مواضع خصمانه‌ ضد ایرانی‎اش، مصوبه محدودیت صدور روادید برای ایرانیان را امضا کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme