https://telegram.me/empireoflies
امام جمعه گله‌دار با تأکید بر لزوم اهمیت جایگاه نماز جمعه گفت: تریبون نماز جمعه وابسته به هیچ جناحی نیست و سنگری است که از آنجا صدای مردم شنیده می‌شود.

اهل سنت ایران بیش از ۱۵ هزار مسجد دارند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: حجت‌الاسلام سید احمد علوی فالی، امام جمعه گله دار در مراسم گرامیداشت سالروز نماز جمعه گفت: تریبون نماز جمعه وابسته به هیچ جناحی نیست و سنگری است که از آنجا صدای مردم شنیده می‌شود.

وی به فضایل روز جمعه اشاره کرد و افزود: روز جمعه، روز ظهور و آغاز قیام امام زمان(عج) بیان شده است، روز جمعه روزی است که خداوند آدم را خلق کرده و وارد بهشت شده است و همچنین در روز جمعه از بهشت اخراج شده است و درست در همین روز جمعه است که قیامت برپا می‌شود و روز جمعه روزی است که دعاها در این روز مستجاب می‌شود.

علوی فالی اظهار کرد: در روز جمعه لازم است، نمازگزار بهترین لباس خویش را بپوشد و اگر برایش امکان هست باید از عطر و مواد خوشبو استفاده کرده ناخن و غیره را مرتب کند و همچنین باید چندین نفر را جهت شرکت در نماز جمعه با خود به همراه بیاورد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی گله‌دار به تفسیر آیاتی از سوره جمعه پرداخت و گفت: در بعضی از روایات اسلامی در مورد نمازهای روزانه آمده است هنگامی که نمازهای یومیه برپا شود برای شرکت در نماز ندوید و با آرامش گام بردارید ولی در مورد نماز جمعه می‌فرماید بشتابید و این دلیل بر اهمیت فوق‌العاده نماز جمعه است.

وی در پایان گریزی به مقایسه حقوق مذاهب در ایران و سایر کشورهای مدعی حقوق بشر زد و  گفت: اهل سنت ایران بیش از ۱۵ هزار مسجد دارند که این تعداد بیش از مساجد شیعیان است و در تهران اهل سنت ۹ مسجد دارند و همچنین اهل سنت  گله دار حدود ۴۰ مسجد دارند در حالی که شیعیان این شهر ۴ مسجد دارند، برای هر ۲۰۰ نفر سنی در گله دار یک مسجد وجود دارد اما برای هر۱۰۰۰ شیعه یک مسجد وجود دارد.

علوی فالی ادامه داد: متأسفانه در عربستان در برخی شهرها مانند الخبر شیعیان حتی یک مسجد ندارند زیرا هر سه مسجد موجود در این شهر پلمپ شده است و حتی مساجد شیعیان در عربستان و بحرین هر از چند گاهی مورد حمله نیروهای امنیتی قرار می‌گیرد و پلمپ می‌شود.

امام جمعه گله‌دار تصریح کرد: اهل سنت ایران با جمعیت ۱۳ میلیون نفری حدود ۸۰۰ هزار جماعت تبلیغی دارند اما شیعیان ایران با جمعیت ۶۷ میلیون نفری حدود ۱۲۰ هزار مبلغ دارند، حال قضاوت با وجدان‌های آزاد و بیدار است تا قضاوت کنند که آیا در ایران حقوق مذاهب رعایت می‌شود یا در سایر کشورهای مدعی حقوق بشر از جمله عربستان.

انتهای پیام/ایکنا

امام جمعه گله‌دار با تأکید بر لزوم اهمیت جایگاه نماز جمعه گفت: تریبون نماز جمعه وابسته به هیچ جناحی نیست و سنگری است که از آنجا صدای مردم شنیده می‌شود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme