https://telegram.me/empireoflies
پایگاه امریکن کانزرویتیو در گزارشی به تصمیم آمریکا مبنی بر اعزام نیروی نظامی به عربستان سعودی پرداخته و می‌نویسد که اگر هدف از این اقدام اعمال فشار بر ایران است، این سیاست تاکنون جواب نداده است.

اهداف آمریکا از اعزام نیروی نظامی به عربستان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپایگاه «امریکن کانزرویتیو» می‌نویسد: تقریبا ۱۸ سال پس از حمله یازده سپتامبر نظامیان آمریکایی به عربستان سعودی برمی‌گردند.

این نکته قابل ملاحظه است که تا چه حد حافظه سیاست‌گذاران آمریکایی کوتاه مدت است؛ حضور نظامی آمریکا در عربستان سعودی یکی از مواردی بود که حمله تروریستی به آمریکا را در پی داشت و اکنون دونالد ترامپ به عنوان بخشی از سیاست مخرب خود در برابر ایران، سربازان آمریکایی را به این کشور بازمی‌گرداند.

این پایگاه در ادامه می‌افزاید: این اقدام نه تنها آمریکایی‌های بیشتری را در معرض خطر بالقوه قرار می‌دهد بلکه چیزی را به عربستان می‌دهد که آن‌ها به هزینه ما می‌خواهند؛ اگر مقصود اعمال فشار بر ایران است این اقدام پیش از این جواب نداده است.

امریکن کانزرویتیو در بخش دیگری می‌نویسد: نیرو‌های ویژه آمریکایی پیش از این نیز برای مدتی در ارتباط با جنگ یمن، در داخل عربستان حضور داشته‌اند، اما این نخستین بار پس از آغاز جنگ عراق است که نیرو‌های آمریکایی به پایگاه خود در عربستان سعودی باز می‌گردند.

این پایگاه در بخش دیگری می‎نویسد: این اقدام ارائه دهنده افزایش همکاری نظامی میان آمریکا و عربستان سعودی است آن هم در موقعیتی که فاصله گرفتن واشنگتن از ریاض ضروری است. اعزام ۵۰۰ نظامی به عربستان سعودی اگرچه در گام نخست قابل ملاحظه نیست، اما بیشتر از همیشه تأیید کننده کینه آمریکا علیه ایران و خرسند نگه داشتن عربستان سعودی است.

انتهای پیام/میزان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme