https://telegram.me/empireoflies

اهانت شبکه من و تو به زرتشتیان

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: برنامه منو تو پلاس از جمله مجله های اجتماعی شبکه بهایی من و تو است که به مسائل اجتماعی و به خصوص در حوزه سبک زندگی غربی می پردازد . در برنامه اخیر منو تو پلاس شخصی به نام ” محمود کویر ” به عنوان تاریخ شناس در حوزه زرتشتیان دعوت شده بود که با اظهارات خود واکنش منفی زرتشتیان را در پی داشته است .

در صفحه یکی از زرتشتیان به عملکرد این برنامه و سواد تاریخی میهمان برنامه آمده است :” کسی را به عنوان کارشناس ایران باستان آورده اند که آشکارا یک جمله به پهلوی و اوستائی و فرس باستان نمی تواند بخواند.”

وی در ادامه به برخی از اعتقادات زرتشتیان اشاره کرده که در این برنامه از زبان یکی از به اصطلاح تاریخدانان به صورت کاملا معکوس نشان داده شده و با این شیوه قصد داشته که از زرتشتیان یک دیو در نزد مخاطبان ساخته شود . البته حمله این شبکه و توهین های مقطعی کارکنان این مجموعه رسانه ای به قومیت های ملی و مذهبی در گذشته سابقه داشته و سابقا نیز از طرف ادیان دیگر مورد اعتراض واقع شده بود .

من و تو پلاس

از دیگر محور های این شبکه در سال های اخیر می توان به نمونه های زیر اشاره کرد که با اندک نگاهی می توان به راحتی این نمونه ها را مشاهده کرد .

۱- تبلیغ برای فرهنگ و آداب و رسوم غرب که در آن مشروبات الکلی و ابتذال جزء لاینفک محسوب می شود و با هدف به انحراف کشاندن جوانان از مسیر اصلی زندگی صورت می پذیرد.

۲- بزرگ‌نمایی توان نظامی اسرائیل، تحریف تاریخ جنگ جهانی دوم به نفع صهیونیست‌ها و هزاران دقیقه برنامه مستقیم و غیرمستقیم به نفع رژیم اشغالگر قدس.

لازم به یاد آوریست روزنامه دولتی اسرائیل (هاآرتص) در ۱۴ اکتبر ۲۰۱۴ طی گزارشی با تیتر “تلویزیون من و تو، سفیر صلح خاورمیانه” خروجی این تلویزیون لندنی را رضایتمند و موفقیت آمیز توصیف کرد و از مدیران من و تو قدردانی نمود.

https://telegram.me/empireoflies

۴ دیدگاه

  1. رسانه ماچه برنامه ای برای جذب مخاطب داردکه مردم من وتونگاه نکنندباکمال تاسف رسانه ملی دارد ازبرنامه های منوتوکپی برداری میکندفقط میتونم بگم متاسفم برااین رسانه هایی که داریم بااینکه ۳۱شبکه استانی ونزدیک به ۲۰شبکه سراسری ولی بقدری توان ندارندکه یک شبکه الدنگ دست نشانده منوتوبتنهایی ازهمه شبکه های مابیشترمخاطب دارد

  2. دلیل اینکه شبکه من و تو بیننده دارد خوب بودن برنامه های آن نیست بلکه مبتذل گویی و دروغ گویی و نمایش بی بند و باری و بی حیائی است که بعضی از مردم از این حرفها بیشتر خوششان می آید تا بیان واقعیت ها و نمایش صلح و صفا.

    • علی جان تا خالا از خونه رفتی بیرون تا مردمو ببینی (به خاطر اینکه میدونی اونا از چی خوششون میاد و یا بدشون میاد)

    • دوست من این جواب شما یعنی به شعور مردم. خوشبختانه ملت ایران همیشه خوب و بد را می‌بینند و قضاوت می‌کنند. اینکه رسانه ملی ما داره با مسایل سیاسی و تاریخی یکسویه برخورد می‌کند نتیجه‌اش این می‌شود که بیشتر مردم گرایش به رسانه‌های غربی پیدا می‌کنند.
      اونطوری که من می‌بینم دکتر کویر هم سواد این کار را داره و هم بیان تاریخ را بدون سوء نگری بیان می‌کنند. کاش ما هم حداقل مثل ایشان زحماتی را برای زنده نگهداشتن تاریخ مرز و بوم خودمون و تاریخ باستانی ایران عزیزمون می‌کشیدیم. من که از بیانات ایشان واقعاً لذت می‌برم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme