https://telegram.me/empireoflies

اهانت‌های بیشرمانه رادیو فردا به یکی از نامزدهای ریاست جمهوری

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبی شک انتخابات ریاست جمهوری عرصه ایست که برای آن بهترین افراد به لحاظ مدیریت و توانمندی حضور پیدا می کنند. از بین بیش از ۱۶۰۰ فرد ثبت نام کننده فقط ۶ نفر مورد تایید شورای نگهبان جهت احراز این سمت تشخیص داده شده اند. اما عملکرد رادیو فردا که در مرامنامه خود نکات زیر را می نویسد قابل توجه است:

“اصل بی‌طرفی

اطلاعات و اخبار بر اساس چارچوب‌هایی واقعی منتشر می‌شوند که به درک وقایع و موضوعات خبری کمک کنند، بدون آنکه هیچ خدشه‌ای در انتشار واقعیات یا جانب‌داری درآنها وجود داشته باشد. گزارشگران و خبرنگاران ما دیدگاه‌های مختلف و متضاد را با دقت و رعایت اصل احترام به تعادل در نشر اطلاعات منتشر می‌کنند.
 

  • لحن، زبان متعادل، اصل احترام

تمام مطالب این رسانه باید با لحن و زبانی ملایم و میانه‌رو تهیه شده و منعکس‌کننده روشی متمدنانه، مباحثه بر پایه استدلال‌های منطقی و رعایت اصل احترام به حقوق انسانی تمام افراد مورد بحث باشد. در مطالب این رسانه به هیچ وجه نباید موارد توهین‌آمیز به اعتقادات دینی، فرهنگی یا قومی افراد و گروه‌ها وجود داشته باشد و موازین عمومی احترام و ادب باید رعایت شوند.
 

  • پرهیز از تهییج

رادیو اروپای آزاد – رادیو آزادی، از دموکراسی و اصول حقوق بشر رایج در نظام‌های دموکراتیک دفاع می‌کند، اما مبلغ سیاست خاص یا مدافع نظام سیاسی یا قانونی خاص نیست و مطالب و جهت‌گیری آن در پوشش خبری نباید در تأیید یا مخالفت با یک نامزد یا گروه انتخاباتی خاص باشد.

رادیو اروپای آزاد – رادیو آزادی، از حق تمامی مردم برای تعیین سرنوشت سیاسی خویش آن طور که در منشور هلسینکی، مصوب شورای همکاری و امنیت اروپا، قید شده دفاع می‌کند. با این حال در مطالب خود نباید از جدایی‌طلبی دفاع کند.
 

  • موازین اخلاقی

کارکنان و همکاران رادیو اروپای آزاد – رادیو آزادی، باید عالی‌ترین موازین اخلاقی را در رفتار و کار حرفه‌ای خود رعایت کنند. آنها باید در مناسبات خود با گروه‌های سیاسی و اقتصادی یا افراد چه در داخل و چه در خارج از حریم کار خود، به‌ویژه اصل پرهیز از تداخل منافع شخصی با کار حرفه‌ای را محترم بشمارند.
 
حال به کاریکاتوری که این رادیو از مناظرات انتخاباتی کشیده توجه نمایید:
 
همانطور که مشخص می شود رادیو فردایی ها که منبع جعل اخبار دروغ هستند اصلا به این مرامنامه چند خطی خود پای بند نیستند و حتی احتمال آن می رود که اصلا چنین مطالبی را مطالعه هم نکرده بوده باشند. رادیو فردایی‌ها در بین ۶۶ نفر که نامزد ریاست جمهوری هستند هم نتوانستند همین چند اصل پیش پا افتاده را رعایت کنند حال به دنبال آن هستند که ایران اسلامی را دودستی تقدیم آنان کنیم و سپس از مسیر آنها این کشور را به اربابانشان هدیه کنیم همانطور که در سطور اولیه این مرامنامه دروغین می نویسند:
 
رادیو فردا یکی از زیرمجموعه‌های نهاد اطلاع‌رسانی بین‌المللی ایالات متحده آمریکاست که با هزینه کنگره آمریکا و زیر نظر شورای اطلاع‌رسانی بین‌المللی دولت آمریکا اداره می‌شود.”

اما سوالات رادیو دیروز از رادیو فردا:

مگر این کاندیدا غیر از طرح چند سوال و بیان چند جمله انتقادی  در زمان اندک تخصیص یافته به کاندیداها، چه ضرری به منافع آمریکایی ها و رادیو فرداییها زده که اینگونه از آن برآشفته اید و به راحتی به وی توهین می کنید؟

آیا شما که خود را مدام طرفدار حقوق اقلیت ها می دانید به فردی که قبلا چند میلیون رای مردم را در همین سیستم دموکراسی ای که شما تظاهر به تبلیغ آن می کنید، از آن خود کرده و اکنون هم مشخص نیست چندین میلیون هوادار دیگر شاید داشته باشد با چه منظوری به وی و در واقع به آن چند میلیون نفر اهانت می کنید؟

شما که تا کنون هم دست از آن پیرهای محصور انتخابات ۸۸ بر نداشته اید و هنوز برای آنان سوگوار هستید چرا به کسی که در همان جایگاه است ولی با شما همعقیده نیست اینگونه بیشرمانه اهانت می کنید؟

آیا غیر از این است که شما از کمترین اصول انسانی بهره ای نبرده اید و روحیاتی همانند همکاران دیگرتان یعنی داعشیها دارید که با شما از یک آبشخور یعنی دولت آمریکا تغذیه می شوند؟
آیا آزادی بیان و احترام به افراد فقط برای افراد خاصی رواست که اینگونه سرآسیمه دست به اهانت و تخریب می زنید و یا شاید می دانید که ممکن است این جریان پیروز انتخابات باشد؟

آیا جرأت داشتید این چنگال های حیوانی را برای اربابان آمریکاییتان در مناظراتی که کلینتون صدای سگ در می آورد و مدام ازتجاوزات جنسی ترامپ و همسر کلینتون به این و آن سخن به میان میآمد هم  ترسیم کنید؟
البته شما همیشه اینگونه بوده اید که وقتی نمیتوانید در پاسخ نقدهای منطقی وی استدلال منطقی بیاورید با اینگونه اهانت های بیشرمانه می کوشید با تهییج مخاطب مفلوکتان وی را وادار به اخذ تصمیمی باب طبع خویش نمایید.

انتهای پیام/رادیو دیروز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

اگر می خواهید حقیقت رادیو فردا را بدانید این یادداشت را با دقت مطالعه کنید تا تفاوت حرف تا عمل رادیو فردا برایتان آشکار شود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme