https://telegram.me/empireoflies

انگیزه اصلی «اُسامه بن لادن» از اجرای حملات یازده سپتامبر فاش شد!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر یک فیلم مستند به نام «جاده‌ای به ۱۱سپتامبر» عنوان شده اسامه بن لادن برای اجرای حملات یازده سپتامبر انگیزه شخصی داشته است.

«اُسامه بن لادن» سرکرده شبکه القاعده و مغز متفکر درحمله یازده سپتامبر سال ۲۰۱۱ به برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در نیویورک است.

دلیل واقعی «اُسامه بن لادن» برای اجرای حملات ۱۱ سپتامبر فاش شد

مستندهای بسیاری درباره علل حمله القاعده به برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در نیویورک ساخته شده است. در این مستندها علت اصلی این حمله تروریستی تلاش برای روشن شدن آتش جنگ بین آمریکا و القاعده عنوان شده است. با این حال، یک فیلم مستند به نام «جاده ای به ۱۱ سپتامبر» (Road to 9/11) مدعی است بن لادن انگیزه دیگری برای این حملات شیطانی داشته است.

در این مستند آمده است: بن لادن دولت آمریکا را متهم اصلی از هم پاشیده‌شدن زندگی مشترک و خانوادگی اش می دانست. او همچنین گفته بود از مقامات آمریکایی بسیار خشمگین است؛ آنها باعث شدند کشور مادری خود -سودان- را ترک کند و به افغانستان برود؛ جایی که او زندگی در فقر را تجربه کرد.

«خدیجه شریف»، همسر دوم اسامه بن لادن که تحمل زندگی فلاکت بار در افغانستان را نداشت به همراه پسر بزرگش او را ترک کردند و به عربستان رفتند. پس از این اتفاق یکی دیگر از همسرانش او را ترک کرد و انگیزه شخصی وی برای انتقامجویی و بروز نفرت خود از آمریکا تشدید شد.

«استیو کول» یکی از تاریخ نگارانی که در این مستند به تبادل اطلاعات پرداخته، می گوید: او آمریکا را نه تنها مقصر همه گناهانی (کشتار و حملات تروریستی) که مرتکب شده بود و ظلمی که علیه مسلمانان می شد، می دانست بلکه برای خصومت با مقامات این کشور دلیل شخصی هم داشت.

دلیل واقعی «اُسامه بن لادن» برای اجرای حملات ۱۱ سپتامبر فاش شد

وی ادامه داد: زندگی خانوادگی او از زمانی که تحت تعقیب قرار گرفته بود، متزلزل شده بود. این فشار ها باعث شد او سرزمین مادری خود را ترک کند و برخلاف میل باطنی اش به کشور بسیار فقیر (افغانستان) برود. آمریکایی ها بر این باور بودند که با تبعید اُسامه بن لادن به افغانستاناو را از صحنه بین المللی محو خواهند کرد. اما نخستین اقدامی که اُسامه پس از ورود به افغانستان انجام داد اعلان جنگ با آمریکا بود.

بن لادن با حملات تروریستی متعددی در سراسر جهان مرتبط است که مهمترین آنها بمب گذاری در سفارت های آمریکا در دارالسلام، پایتخت تانزانیا و نایروبی، پایتخت کنیا،حمله به کشتی یو اس اس کول و حملات ۱۱ سپتامبر است.

بن لادن در روز ۲ مه ۲۰۱۱ در جریان عملیات گروه توسعه جنگاوری ویژه نیروی دریایی از فرماندهی مشترک عملیات ویژه نیروهای نظامی آمریکا در پاکستان کشته شد.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

در یک فیلم مستند به نام «جاده‌ای به ۱۱سپتامبر» عنوان شده اسامه بن لادن برای اجرای حملات یازده سپتامبر انگیزه شخصی داشته است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme