https://telegram.me/empireoflies

وقتی انگلیسی‌ها به سوژه برنامه ماه عسل هم رحم نکردند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: به نظر می رسد داستان بی اخلاقی ها در شبکه بی بی سی فارسی تمامی ندارند و این بی اخلاقی ها وارد فاز جدیدی شده اند.

پیش از این خبرهای مختلفی در خصوص فساد برخی از مجریان و دست اندرکاران این شبکه معلوم الحال منتشر می شد اما این بار بی اخلاقی به روی صحنه آورده شده است.

بسیاری از کسانی که با شبکه بی بی سی فارسی آشنایی دارند هر از چند گاهی اخباری را می شوند که نشان دهنده سطح بسیار نازل اخلاق در این شبکه است. به عنوان نمونه ماجرای تجاوز صادق صبا مدیر بی‌بی‌سی فارسی به یک مجری زن این شبکه مدت‌ها بود که در رسانه‌ها منتشر می شد و این رسوایی به جایی رسید که در نهایت به کناره گیری این مجری منجر شد.

وسعت این خبر و سکوت سنگین ۲ نفر دخیل در این ماجرا تا آنجا پیش رفت که حتی رسانه های ضدانقلاب مجبور به انتشار این خبر شدند و خبر دادند که “پ.ن” از شبکه بی بی سی حذف شده است.

با این وجود بی اخلاقی های این بنگاه دروغ پراکنی تنها به این مورد خلاصه نمی شود و انواع و اقسام دزدی های سوژه ای و محتوایی را نیز بایستی در کارنامه این رسانه انگلیسی نوشت.

افت شدید مخاطبان بی بی سی فارسی کار را به جایی رساند که مدیران این رسانه انگلیسی مجبور شدند تا دست به کپی برداری از برنامه های پر مخاطب صدا و سیمای ایران بزنند.

چندی پیش بود که پس از آنکه تیزر برنامه تلوزیونی ۳۷ درجه در تاریخ ۲۰ تیرماه سال ۹۳  از شبکه سوم سیما پخش شد، شبکه سلطنتی بی بی سی بعد از گذشت حدود ۲ ماه از پخش تیزر این برنامه، اقدام به کپی برداری ناشیانه ای از آن کرد.

دزدی سوژه از برنامه ماه عسل

برنامه ماه عسل که به عنوان یکی از پر بیننده ترین برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شناخته می شود، در یکی از قسمت های خود که در ماه رمضان امسال پخش شد، به زندگی دختری پرداخت که به دلیل حملات صدام به حلبچه، خانواده خود را گم کرده بود و در میان خانواده ای ایرانی زندگی کرده و بزرگ شده بود.

برنامه سازان بی بی سی فارسی که با معضل کاهش شدید مخاطب روبرو شده اند، با سوژه دزدی از برنامه ماه عسل، به داستان زندگی مریم باروتچیان پرداختند.

این اقدام مسبوق به سابقه بی بی سی فارسی در شرایطی صورت می گیرد که بنا به گزارش ها، برنامه های جدید و پربیننده صدا و سیما توانسته است گوی رقابت جذب مخاطب را از این رسانه بگیرند و همین عاملی شد تا بنگاه دروغ پراکنی بی بی سی به الگو برداری و سوژه دزدی از برنامه های صدا و سیما بپردازند.

انتهای پیام/دانا

کاهش شدید مخاطب مدیران بی بی سی فارسی را به الگوبرداری و سوژه دزدی از برنامه های صدا و سیما کشانده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme