https://telegram.me/empireoflies

ده‌ها هزار انگلیسی علیه سیاست‌های دولت تظاهرات کردند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: دهها هزار نفر از مردم انگلیس با حضور در خیابان‌های شهر لندن پایتخت این کشور و گلاسکو، علیه سیاست‌های ریاضتی دولت محافظه کار تظاهرات کردند.

این تظاهرات که از سوی اجتماع مردمی ضد ریاضتی سازماندهی شده است، مقابل بانک انگلیس و نزدیک ساختمان پارلمان انگلیس برگزار شد.

خبرنگار پرس تی وی در لندن می گوید بیش از صد هزار نفر از مردم انگلیس در این تظاهرات حضور دارند.

به گزارش نرگش مبلغی، اقشار مختلف جامعه انگلیس از جمله آتش نشانان، معلمان و کارکنان خدمات درمانی در این اجتماع گسترده شرکت کرده‌اند.

انتظار می رود این بزرگترین تظاهرات علیه سیاست‌های ریاضتی پس از پیروزی حزب محافظه کار در انتخابات اخیر انگلیس باشد.

حزب محافظه کار در انتخابات پارلمانی اخیر انگلیس ۳۳۱ کرسی و حزب کارگر ۲۳۲ کرسی پارلمان را از آن خود کردند.

 

 

 

 

 

 

 

در حالی که پیش‌بینی ها از رقابت نزدیک این دو حزب حکایت می‌کرد، این نتیجه بسیاری را متعجب کرد.

در ماه‌های اخیر اعتراضات مشابهی در لندن برگزار شده است. معترضان از این موضوع خشمگین هستند که چرا باید حزبی که تنها ۳۷ درصد آراء را از آن خود کرده، اکثریت دولت را در اختیار داشته باشد. مخالفان معتقدند که حزب محافظه کار در ۵ سال آینده با سیاست‌های ریاضتی کشور را فقیرتر خواهد کرد.

این در حالی است که دولت محافظه کار انگلیس بر این باور است که سیاست‌های ریاضتی برای کاهش کسری بودجه حیاتی است.

گزارش‌های منتشره حاکی از آن است که پلیس از چند روز پیش از شنبه و در آستانه تظاهرات گسترده ضد دولتی، به سرکوب مخالفان پرداخته است.

همچنین سه فعال به اتهام اقدامات توهین آمیز در اعتراضات پیشین، با شرایط دشوارتری برای گذاشتن وثیقه و حضور در اعتراضات ضد دولتی روبرو شده‌اند.

پیش‌تر جرمی کوربین از نامزدهای ریاست حزب کارگر از سیاست‌های ریاضتی دولت انتقاد کرده و آن را پوششی برای بی‌عدالتی در جامعه خوانده بود.

کوربین از مردم سراسر انگلیس خواسته بود تا برنامه حزب محافظه کار برای کاهش بودجه و کاهش رفاه عمومی را نپذیرند و تاکید کرده بود: «انگلیس به جامعه‌ای بسیار نابرابر تبدیل شده است … و سیاست‌های ریاضتی پوششی برای این حد از نابرابری است… افراد بیشتری از بانک‌های غذا (کمک‌رسانی غذایی) استفاده می‌کنند، افراد بسیار بیشتری بی‌خانمان شده‌اند و بسیاری از مردم نگران مسکن هستند.»

انتهای پیام/پرس ‌تی‌وی

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_ms

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme