https://telegram.me/empireoflies

انقلاب‌های مجازی و انزوای دیکتاتورهای فراری+تصاویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روز به روز میزان استفاده کاربران از شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان در حال افزایش است، پیگیری و مباحثه پیرامون موضوعات روز، تحولات سیاسی و فرهنگی از جمله مواردی است که کاربران ایرانی فعال در شبکه اجتماعی نیز با علاقه مندی آن را دنبال می‌کنند که در برخی مواقع این بروز عقاید به حدی چشمگیر می‌شود که سر و صدای زیادی هم به پا می‌کند.

عصر ارتباطات است و جهان تعاملات و این تنها مقدمه‌ای می‌شود تا در نقطه‌ای از جهان وقتی رخدادی به وقوع می‌پیوندد، این خود مردم هستند که تصمیم می‌گیرند خبر نخست جهان چه باشد و نه یک رسانه با مدیریتی از سوی یک هدایت کننده خاص.

و اما در آخرین واکنش جهانی کاربران ایرانی در فضای مجازی که سروصدا بسیاری در رسانه‌های معاند ضد انقلاب به پا کرد راه اندازی کمپین «فراموش نمی‌کنیم» است، کمپینی که خیلی زود مورد استقبال کاربران ایرانی در فضای مجازی قرار گرفت و هزاران کاربر ایرانی با ارسال تصاویرشان به جمله‌ای که در دست داشتن اشاره کرده و دلایل خود را در بیان علت عدم فراموش کردن وقایع سال ۸۸ بر می‌شمردند.

کمپینی که نه تنها در بین عموم مردم بلکه از سوی چهره‌های شاخص کشورمان نیز با استقبال روبرو شد و  از هنرمندان تا نمایندگان مجلس به آن پیوستند.

یکی از نقاط مهم این کمپین برشمردن خیانت‌هایی است که سران فتنه در سال ۸۸ با کمک کارگردانان اصلی پروژه براندازی نظام در داخل کشور کلید زدند.

کمپینی در راستای این فرمایش مقام معظم رهبری: «گناه بزرگ فتنه گران در سال ۸۸ این بود که اگر خوشبینانه نگاه کنیم و بگوئیم اینها یک شبهه‌ای، خدشه‌ای در ذهنشان بود، این خدشه را به صورت ایجاد چالش برای نظام اسلامی مطرح کردند. این گناه بزرگ، قابل اغماض هم نیست؛ آثار آن هم همچنان در جامعه‌ی ما موجود است.»

که البته همین فرمایش مقام معظم رهبری نیز در جای خود موجب راه اندازی کمپین مردمی نابخشودنی شده بود که با گذشت نزدیک به ۴ سال از راه اندازی همچنان ادامه دارد؛ کمپینی که در آن کاربران ایرانی اغتشاشات سال ۸۸ و اقدامات سران فتنه را با برچسب (هشتگ) «نابخشودنی» بر می‌شمرند؛ این کمپین نیز یکی از کمپین‌های پرطرفدار از سوی کاربران ایرانی در فضای مجازی شناخته شده است.

درست مثل راه اندازی کمپین «ما عاشق مبارزه با صهیونیست‌ها هستیم» کمپینی که هزاران کاربر ایرانی با انتشار دست نوشته‌ها و تصاویری از خود، برای مبارزه با صهیونیست‌ها اعلام آمادگی ‏کردند. البته ماجرای ایجاد این کمپین نیز بازمی‌گردد به ‏فرازی از فرمایشات مقام معظم رهبری در ۴ آذر سال جاری بیان شد: «گاهى بعضى از جوان‌هاى ما که مراجعه می‌کنند و جوابى ‏نمى‌شنوند، به من نامه می‌نویسند و التماس می‌کنند که اجازه بدهید ما برویم در صفوف مقدم با رژیم صهیونیستى بجنگیم. ‏ملت، عاشق مبارزه‌ با صهیونیست‌ها است و جمهورى اسلامى‌ [هم این را] نشان داده است».‏

این کمپین مردمی از سوی معاندان کمپینی حکومتی اعلام شد که افراد شرکت کننده در آن جوایزی بسیار نفیس و ارزنده دریافت می کنند!

و البته گفتنی است اکنون با گذشت یک هفته از پنجمین سالگرد حماسه مردمی ۹ دی استقبال از کمپین «فراموش نمی‌کنیم» همچنان ادامه دارد؛ این امر تا جایی در فضای مجازی گسترده شده است که رسانه‌های معاند نیز نتوانستند نسبت به آن بی‌تفاوت باشند.

«بی‌بی‌سی فارسی» در بخشی از گزارش خود در این زمینه این گونه اعتراف می کند: «هواداران حکومت به جز خیابان‌ها و سخنرانی‌ها در اینترنت هم بحث ۹ دی را ادامه می‌دهند.» و به تصویر منتشر شده از سوی الهام چرخنده که به کمپین فوق پیوسته این طور واکنش نشان می‌دهد:

مشابه سازی شعار بخش دیگری از واکنشی منفعلانه رسانه‌های ضدانقلاب نسبت به کمپین «ما فراموش نمی‌کنیم» است؛ که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید:

و البته این واکنش‌های نیز از سوی کاربران ایرانی پاسخ‌های متفاوتی به همراه داشت که یکی از تصاویری که در این زمینه مورد استقبال کاربران قرار گرفت را مشاهده می‌کنید:

هیچ تعجبی ندارد که افراد و رسانه‌هایی که همواره حضور ملت ایران در تمامی صحنه‌های دفاع به عنوان پشتوانه نظام جمهوری اسلامی آنها را از تعجب به انکار کشانده نسبت به رویکرد انقلابیون در عرصه جنگ نرم بی‌تفاوت نباشند.

انتهای پیام/فارس

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme