https://telegram.me/empireoflies

انقلابی‌های پشیمان!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: از ابتدای انقلاب زمانی که نیروی ایمان مردم با رهبری امام خمینی بر ارتش تا بن دندان مسلح رژیم شاهنشاهی پیروز شد بسیاری از نخبگان آن زمان که از دل و جان به نظام اسلامی اعتقادی نداشتند به تدریج باطن خود را آشکار نمودند و از قاطبه مردم جدا شدند و بعد ها از آنجایی که نتوانستند خود را قانع کنند و از طرفی منافع شان نیز تامین نشد در مقابل انقلاب ایستادند و حتی از گذشته خود نیز ابراز پشیمانی نمودند و به مبارزه با انقلاب در ینگه دنیا دست زدند.

یکی از این افراد که در ابتدای انقلاب حتی از موسسان سپاه پاسداران بود محسن سازگاراست که اکنون در آمریکا برای اربابان غربی دم تکان می دهد.

محسن سازگارا در دی‌ماه ۱۳۳۳ در تهران به دنیا آمد و بزرگ شد. در دانشگاه صنعتیصنعتی شریف پذیرفته شد. از آنجا انصراف داد و برای تحصیل فیریک نظری به آمریکا رفت. در آنجا عضو انجمن اسلامی دانشجویان شد و در قامت یک جوان انقلابی سرسخت، به سازمان‌دهی اعتراضات دانشجویی علیه حکومت پهلوی پرداخت. 

با اوج‌گیری انقلاب یک بار دیگر دانشگاه را رها کرد و به محل اقامت امام در نوفل‌لوشاتو رفت و یکی از اعضای تیم رسانه‌ای انقلابیون ذر فرانسه شد. او با هواپیمای حامل امام خمینی به تهران برگشت و در دهه ۶۰ و اوایل دهه‌ی ۷۰ خورشیدی از مدیران ارشد نظام جمهوری اسلامی شد. با این وجود، در همان دهه‌ی ۶۰ هم دوبار پایش به زندان باز شد.

از نیمه‌های دهه ۷۰ نظریات انتقادی‌اش نسبت به جمهوری اسلامی آشکار کرد. در خرداد ۱۳۸۲ به دلیل اقدام بر علیه امینت ملی بار دیگر زندانی شد. سازگارا مدتی پس از آزادی به قید وثیقه، برای معالجه به خارج از کشور آمد و از آن زمان، دیگر به کشور بازنگشت.

وی اخیرا در مصاحبه ای با یکی از سایت های ضد انقلاب در خصوص سوالی مبنی بر اینکه در خصوص انقلاب اسلامی چه نظری دارید می گوید “از اینکه علیه شاه و دیکتاتوری نظامی او مبارزه کردم پشیمان نیستم. اگر ۱۰ بار دیگر به دنیا بیایم و دیکتاتور نظامی مانند شاه سر کار باشد، علیه او مبارزه می‌کنم اما دیگر انقلاب نمی‌کنم”.

وی در ادامه مصاحبه خود با اشاره به این که انقلاب از مسیر خود به زعم ضد انقلابیون منحرف شده است گفته:” اگر واژه پشیمانی واژه مناسبی باشد که فکر کنم لغت نارسایی است درباره این‌که چرا یک نسل انقلابی‌گری را انتخاب کرد به این معنی که گفتم پشیمانم. اگر آن روز عقل امروزم را داشتم راه دیگری را برای مبارزه با شاه انتخاب می‌کردم.”

سازگارا چند سال پیش در مصاحبه ای گفته بود “من به دنبال قدرت و عاشق قدرت هستم.و به نظر من قدرت هوسی خدایی است و از اینکه سرنوشت مردم به دست من بیفتد و بتوانم در زندگی آنها تاثیرگذار باشم لذت می‌برم.”

این  ضدانقلاب فراری  همچنین در جایی دیگر گفته بود که من حتی به قمار سیاست و هیجان سیاست نیز معتاد شده‌ام.الگوی من به شخصه در زمان تاسیس سپاه در ابتدا گارد ملی آمریکا، ارتش سوئیس و حتی ارتش اسرائیل بود!!!

طبق گفته شخص سازگارا او از سال ۶۳-۶۴ نظام جمهوری اسلامی را قبول نداشته اما با تزویر و ریا در همین نظام زندگی کرده و از منابع مادی و معنوی آن ارتزاق نموده و در نهایت هنگامی که به اندازه کافی ثروت اندوخته، توانسته از کشور فرار کند.

سازگارا که خود را معتقد به اصولی می داند اشاره ای نکرد که چگونه اصولش به وی اجازه فریب مردم، ریا کاری و فعالیت در حکومتی که خود آن را قبول نداشته را داده است!

روزنامه تایمز اسرائیل چند ماه پیش مدعی شده بود که پس از جمع‌بندی توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ گروهی از ضد انقلاب که شامل وزرا و دیپلمات‌های سابق، بنیان‌گذاران سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رهبران دانشجویی سابق، فعالان دموکراسی‌خواه فعلی، روشنفکران، نویسندگان و شخصیت‌های رسانه‌ای بودند در سفری به اسرائیل در خصوص ادامه مبارزه با جمهوری اسلامی با یکدیگر گفتگو کرده بودند در بین این افراد محسن سازگارا نیز حضور داشت که نقش پررنگی هم در این گفتگو ها ایفا نموده بود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme