https://telegram.me/empireoflies

پشت پرده انفجار اخیر لبنان و حمایت خبری آمریکا از داعش

به گزارش «امپراتوری دروغ»، حامیان تروریسم بویژه آمریکا سعی دارد تا جهانی بودن داعش را القا سازد تا بهانه نظامی گری و دخالت های جدید در منطقه باشد.

در این رابطه پیش از این رسانه‌های آمریکایی از گسترش گروه تروریستی داعش به لبنان و اردن خبر داده بودند و در ادامه اعلام کردند داعش در لیبی و مصر و سایر کشورها نیز اعلام موجودیت کرده است.

آنچه مشخص است اینکه این کار رسانه ای آمریکایی ها در راستای پروژه اسلام هراسی و به منظور تثبیت حضور نظامی آمریکا و دیگر کشورها در منطقه است و هیچ تعریف دیگری نمی توان برای آن در نظر گرفت.

انفجارهایی از قبیل انفجار اخیر لبنان را نیز می توان در این راستا تعریف کرد. این حمله ای رسانه ای غرب مطمئنا برای بزرگ جلوه دادن قدرت گروه تروریستی داعش و ایجاد ضعف در مردم عراق و کشورهایی است که در برابر تروریسم ایستاده اند.

در این راستا حمله رسانی امریکا و بزرگ جلوه دادن استمرار یافتن بحران سیاسی لبنان تاکتیکی جنگی و جنگی رسانه ای با محوریت انتخاب رئیس جمهور و بالا بردن قدرت چانه زنی جریان‌های غرب گرای ۱۴ مارس است و انفجارهای اخیر را هم باید در این راستا تعریف کرد.

در واقع آمریکایی ها به نیروهای تروریستی خود در لبنان و دیگر مناطق مورد نظر دستور می دهند تا بمب گذاری کنند و به لافاصله با پوشش رسانه ای گسترده آن علاوه بر فرار از اتحام دخالت در عملیات تروریستی، به سهم خواهی و دخالت در امور داخلی کشورها می پردازند.

واقع امر این است که در غرب خود را پشت چهره تروریست‌ها پنهان می سازد و چنان وانمود می کند که این تحولات برگرفته از نزاع‌های تروریستی‌ و حتی تقابل های درونی لبنان با محوریت درگیریهای طایفه‌ای است.

روز گذشته بر اثر وقوع انفجار عامل انتحاری در نزدیکی یک مرکز ایست بازرسی ارتش لبنان در ضاحیه جنوبی بیروت، ۲۰ تن زخمی شدند.

شبکه خبری اسکای نیوز عربی در این رابطه خبر داده است، این انفجار نیمه‌های شب قبل در نزدیکی مرکز ایست بازرسی ارتش لبنان در منطقه الطیونه و نزدیکی میدان شاتیلا در نزدیکی ورودی ضاحیه جنوبی بیروت رخ داد.

یک عامل انتحاری که سوار بر خودروی بمب گذاری شده بود، خود را در نزدیکی مرکز ایست بازرسی ارتش و یکی از قهوه خانه‌ها منفجر کرد، این در حالی بود که در هنگام انفجار تعدادی از جوانان بازی‌های جام جهانی فوتبال را در این قهوه خانه دنبال می‌کردند.

بر اثر این انفجار در ضاحیه بیروت که پایگاه حزب الله به شمار می‌آید ۲۰ تن زخمی شدند.

چند روز گذشته نیز انفجاری در نزدیکی مرکز ایست بازرسی پلیس در منطقه البقاع در شرق لبنان رخ داد که بر اثر آن یکی از نیروهای امنیتی کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام/بولتن نیوز

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme