https://telegram.me/empireoflies
وقایع روزهای اخیر نشان می دهد که امریکا از ارزش هایی که شعار آن را می دهد، فاصله زیادی دارد و این که رویای "مارتین لوتر کینگ" از تحقق فاصله بسیاری دارد

انفجار اختلافات در دولت، جامعه و رسانه های امریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغتصویر قتل “جورج فلوید” برای انفجار اختلافات امریکا در دولت ، جامعه و رسانه ها کافی بود و”من نمی توانم نفس بکشم” تبدیل به شعار اعتراضات سراسری در ده ها شهر شد که در این کشور از زمان اعتراضات پس از ترور “مارتین لوتر کینگ” رهبر جنبش حقوق مدنی و اعتراضات دانشجویی، در دهه ۶۰ بی سابقه است.

آشفتگی باعث ایجاد اختلافات داخلی در بسیاری از سطوح شده است:

بحث هایی بین “ترامپ” و دستیاران ارشد وی درمورد اقدامات برای کاهش تنش ها صورت گرفت و معاونان ترامپ به دو تیم متضاد تقسیم شدند: تیمی که بر الزام ترامپ برای ارائه سخنرانی های رسمی کوبنده بر ضد اعتراضات ضد نژادپرستی تاکید دارند و تیم دوم که درباره تأثیر چنین لحن در سخنرانی علیه رأی دهندگان و امریکایی ها از ریشه سیاه، هشدار می دهند.

واکنش ها در جامعه و در میان فرمانداران ایالت ها و شهرداران شهرها با نژادها، مذاهب و فرقه های مختلف بین جریان شدید عصبانی از خشونت پلیس و حوادث مکرر علیه سیاهپوستان امریکایی و جریان آشفته افزایش خطرات نژادپرستانه و جریان های دیگر که دلسوز پلیس هستند اختلافات فاحشی را بیان می کند.

در مورد رسانه ها در امریکا نیز اختلافات به وضوح دیده می شود، شبکه فاکس نیوز که نزدیک به دونالد ترامپ و حزب جمهوریخواه است جبهه ای همسو با سیاست های سرکوبگرانه حکومت گرفته است، در طرف مقابل رسانه های نزدیک به حزب دموکرات نیز مانند “سی ان ان”  تلاش می کند که قیام فعلی را به یک قیام در مقابل رئیس جمهور سوق دهد. منتقدان ترامپ امیدوارند که این حرکتهای فعلی منجر به از دست رفتن وی در انتخابات ریاست جمهوری شود.

وقایع روزهای اخیر نشان می دهد که امریکا از ارزش هایی که شعار آن را می دهد، فاصله زیادی دارد و این که رویای “مارتین لوتر کینگ” از تحقق فاصله بسیاری دارد. وعده های عدالت، وعده ای دروغین و تنها روی کاغذ است. تنها راه  به گوش رسیدن صدای اعتراض، قیام است.

انتهای پیام/جام نیوز

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme