https://telegram.me/empireoflies
«قرارگاه پدافند هوایی ارتش ایران "یک پهپاد رادارگریز آمریکایی" را در شرق ایران شناسایی کرده و در فاصله‌ی ۲۰ مایلی مرز ایران به آن هشدار داده است.»

انعکاس جهانی اقدام به موقع ارتش/ ایران به آمریکا هشدار داد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هشدار ایران به یک پهپاد جاسوسی آمریکایی در نزدیکی مرز افغانستان و جلوگیری از ورود این پهپاد به کشور، مورد توجه بسیاری از رسانه های جهانی قرار گرفته و از آن به عنوان “هشدار ایران به آمریکا” یاد شده است.

خبرگزاری رویترز (Reuters)، خبرگزاری فرانسه (AFP)، خبرگزاری روسی اسپوتنیک نیوز (Sputnik News)، دویچه وله آلمان (Deutsche Welle)، پایگاه العربیه (Alarabiya)، رسانه های صهیونیستی از جمله تایمز اسرائیل (Times of Israel) و پایگاه “آی ۲۴” (i24)، پایگاه رادیو فردا (Radio Farda) و… با عناوین مختلف به انعکاس این خبر پرداخته اند.

دویچه وله ضمن انعکاس این خبر نوشت: «یک خبرگزاری وابسته به نهادهای امنیتی ایران، ظهر دوشنبه (۲۹ اوت/ ۸ شهریور) در خبری فوری نوشت که قرارگاه پدافند هوایی ارتش ایران “یک پهپاد رادارگریز آمریکایی” را در شرق ایران شناسایی کرده و به آن هشدار داده است. بر این اساس، در پی این “اخطار”، هواپیما “مجبور به ترک منطقه” شده است.»

دویچه وله در ادامه می نویسد: «این اتفاق دقیقا در روزهایی رخ داده که ایران سامانه موشکی پیشرفته روسی اس ۳۰۰ را در اطراف تاسیسات هسته ای فردو مستقر کرده است. ویدئوی منتشر شده در رسانه های ایران، استقرار این سامانه در سایت فردو را به نمایش گذاشته است.»

خبرگزاری رویترز ضمن انعکاس اخبار داخلی در این رابطه می نویسد: «پهپاد آمریکایی که وارد حریم هوایی ایران شده بود پس از دریافت هشدار، محل را ترک کرد. ارتش ایران روز دوشنبه یک پهپاد آمریکایی را در حال ورود به حریم هوایی این کشور شناسایی کرد و به این هواپیمای بدون سرنشین هشدار ترک منطقه را داد و این پهپاد منطقه را ترک کرد. هنوز توضیحی در رابطه شیوه هشدار به این پهپاد برای ترک محل ارائه نشده است.»

پایگاه صهیونیستی آی ۲۴ (i24) نیز در خبری تحت عنوان “با نزدیک شدن یک پهپاد به حریم هوایی ایران، ایران به آمریکا هشدار داد” نوشت: «بر اساس گزارش رسانه های ایران این پهپاد نظامی آمریکایی از یک پایگاه در افغانسان به پرواز در آمده و تا فاصله ۲۰ مایلی (۳۲ کیلومتری) به مرزهای شرقی ایران نزدیک شده است.»

پایگاه رادیو فردا نیز ضمن انعکاس این خبر نوشت: «اعلام این خبر از سوی خبرگزاری تسنیم پس از آن صورت گرفت که در همان روز (دوشنبه) فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء، گفت که رادار نذیر عملیاتی شد و از این پس هیچ پرنده رادارگریزی نمی‌تواند بدون اجازه وارد آسمان ایران اسلامی شود.»

خبرگزاری روسی اسپوتنیک نیوز (Sputnik News) نیز ضمن مصاحبه با یکی از مقامات وزارت دفاع ایران -بدون ذکر نام- به نقل از وی می نویسد: «بر اساس اطلاعات ما این پهپاد قصد ورود به حریم هوایی ایران را داشته اما این اتفاق صورت نگرفته است. در صورتی که این پهپاد وارد حریم هوایی ایران شده بود، ساقط می شد؛ اما ظاهرا این پهپاد به هشدارها پاسخ داده است. پیش از این نیز پهپادهایی تلاش کرده اند وارد حریم هوایی ایران شوند و سرنگون شده اند.»

انتهای پیام/جام نیوز

«قرارگاه پدافند هوایی ارتش ایران “یک پهپاد رادارگریز آمریکایی” را در شرق ایران شناسایی کرده و در فاصله‌ی ۲۰ مایلی مرز ایران به آن هشدار داده است.»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme