https://telegram.me/empireoflies

انعکاس تهدید ترامپ در رسانه‌های جهان/ آخرین فرصت!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغتمدید تعلیق تحریم های هسته ای ایران توسط ترامپ انعکاس گسترده ای در رسانه های جهان داشته است.

ترامپ بار دیگر به تکرار اتهامات بی اساس علیه ایران پرداخته و گفته این آخرین باری است که تعلیق تحریم ها را تمدید می کند. وی برای خارج نشدن آمریکا از برجام چهار شرط گذاشته؛ شروطی که ناظران سیاسی عملی شدن آن ها را غیر ممکن دانسته اند.

خبرگزاری رویترز، سی ان ان، ایندیپندنت، راشاتودی، دیلی میل، دویچه وله، نیویورک تایمز، واشنگتن پست، بلومبرگ، جروزالم پست، گاردین، فاکس نیوز و … از جمله رسانه هایی هستند که به این موضوع پرداخته اند.

رویترز در تیتر یک امروز خود نوشت: ترامپ اولتیماتومی را برای اصلاح توافق هسته ای ایران مطرح کرد.

در ابتدای این گزارش می خوانیم: رئیس جمهور آمریکا روز جمعه آخرین مهلت را به توافق هسته ای ایران داد.

رویترز افزود: ترامپ درعین حال به متحدان اروپایی و کنگره هشدار داد که باید با وی برای اصلاح “معایب فاجعه بار” توافق هسته ای همکاری کنند یا شاهد خروج آمریکا از این توافق باشند.

سی ان ان تیتر زد: “ترامپ هشدار داد اما در عین حال همچنان به توافق هسته ای ایران پایبند ماند”.

این رسانه مطرح آمریکایی به نقل از ترامپ نوشت: من از اعمالی تحریم های مشخص هسته ای خودداری کردم اما فقط برای اینکه توافق متحدان اروپایی ما برای اصلاح معایب فاحش توافق هسته ای ایران را محفوظ نگه دارم. این آخرین شانس است.

بر اساس این گزارش، ترامپ افزود: بدون وجود چنین توافقی، ایالات متحده بار دیگر از تحریم های چشم پوشی نخواهد کرد تا در توافق هسته ای ایران باقی بماند.

وی ادامه داد: من در هر زمانیکه به این نتیجه برسم که چنین توافقی دست نیافتنی است فورا از توافق کنونی با ایران خارج خواهم شد.

ایندیپندنت گزارش خود را زیر عنوان “دونالد ترامپ توافق هسته ای را برای آخرین بار تایید کرد مگر اینکه این توافق اصلاح شود” تنظیم و منتشر کرده است.

این رسانه انگلیسی نوشت: این سومین بار است که آقای ترامپ به توافقی مهلت می دهد که آن را “بدترین توافق تاریخ” خوانده بود.

راشاتودی تیتر زد: آخرین شانس: ترامپ از تحریم های ایران چشم پوشی کرده و خواستار ایجاد تغییرات در “توافق هسته ای فاجعه بار” شد.

بر اساس این گزارش، ترامپ با صدور بیانیه ای تاکید کرد: علیرغم تمایل شدید خود، آمریکا را از توافق هسته ای خارج نکردم. من دو مسیر ممکن را پیش رو ترسیم کرده ام: یا معایب فاجعه بار توافق هسته ای اصلاح شود و یا آمریکا از توافق بیرون خواهد رفت.

گفتنی است، وزارت خارجه ایران بیانیه ای ۱۰ ماده ای را در محکومیت تهدیدات و ادعاهای ترامپ صادر و تاکید کرده که توافق هسته ای به هیچ عنوان قابل مذاکره مجدد نیست.

 

انتهای پیام/جام نیوز

«ترامپ بار دیگر به تکرار اتهامات بی اساس علیه ایران پرداخته و گفته این آخرین باری است که تعلیق تحریم ها را تمدید می کند …»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme