https://telegram.me/empireoflies

انعکاس تایید وزرای روحانی در رسانه‌های جهان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغرای مثبت مجلس شورای اسلامی به ۱۶ وزیر کابینه جدید حسن روحانی، انعکاس گسترده ای در رسانه های جهان داشته است.

رویترز، آسوشیتدپرس، شین هوا، بلومبرگ، الجزیره، اسپوتنیک، دیلی استار و … از جمله رسانه هایی هستند که به این موضوع پرداخته اند.

خبرگزاری رویترز (Reuters) در انعکاس این خبر تیتر زد: پارلمان ایران، وزرای نفت و خارجه را برای کابینه جدید روحانی تمدید کرد.

رویترز نوشت: پارلمان ایران روز یکشنبه به ابقای وزرای نفت و خارجه در سمت خود برای کابینه رای مثبت داد. زنگنه و ظریف دو عضو عمل گرا و کلیدی در دولت روحانی هستند.

براساس این گزارش، روحانی پیش از رای گیری طی سخنانی در پارلمان اظهار داشت: مهمترین وظیفه وزیر خارجه، پایبندی به توافق هسته ای و حفظ آن است و اینکه به آمریکا و دشمنان ایران اجازه موفقیت ندهد.

آسوشیتدپرس (AP) هم دراین باره نوشته است: پارلمان ایران تمامی گزینه های کابینه روحانی به جز یک نفر را تایید کرد.

در ادامه این نوشتار می خوانیم: قانون گذاران ایرانی روز یکشنبه ۱۶ نفر از نامزدهای تصدی وزارت حسن روحانی را تایید کردند از جمله وزیر دفاعی که برای اولین بار طی ۲۵ سال گذشته به سپاه پاسدارن وابسته نیست.

آسوشیتدپرس افزود: “علی لاریجانی” رئیس مجلس ایران اعلام کرد که ۱۶ نفر از ۱۷ وزیر پیشنهادی تایید شده اند از جمله “محمد جواد ظریف” وزیر خارجه و فردی که توافق تاریخی هسته ای را با قدرت های جهانی به نتیجه رساند. وزیر خارجه ایران، ۲۳۶ رای از مجلس کسب کرد.

شین هوا (Xinhua) نوشت: پارلمان ایران روز یکشنبه اغلب وزرای پیشنهادی حسن روحانی را برای چهار سال آینده تایید کرد.

در ادامه این گزارش آمده است: قانون گذاران به ۱۶ وزیر از ۱۸ وزیر کابینه روحانی رای مثبت دادند.

این خبرگزاری چینی افزود: وزیر پیشنهادی برای وزارت نیرو رای نیاورد. روحانی هنوز گزینه ای را برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتخاب نکرده و کاندیدای این پست در روزهای آینده مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

تایید ۱۶ نفر از ۱۷ وزیر پیشنهادی رئیس جمهور برای کابینه دوازدهم مورد توجه بسیاری از رسانه های بین المللی قرار گرفته است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme