https://telegram.me/empireoflies
۱۴ عضو شورای امنیت سازمان ملل تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان را محکوم کردند.

انزوای آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل/۱۴ عضو شورای امنیت تصمیم ترامپ درباره جولان را محکوم کردند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغنشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل درباره بلندی‌های جولان شب گذشته در نیویورک برگزار شد.

از میان ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل در این نشست، ۱۴ عضو تصمیم ترامپ در به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان را محکوم کردند.

رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه گذشته در صفحه توئیتر خود مدعی شد: پس از ۵۲ سال زمان آن رسیده است که آمریکا به طور کامل حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت بشناسد.

او در حساب توییتر خود نوشت: پس از ۵۲ سال، زمان آن رسیده که آمریکا به طور کامل حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت بشناسد که این مسئله اهمیت امنیتی و استراتژیک بسیار زیادی برای اسرائیل و ثبات منطقه‌ای دارد.

ترامپ روز دوشنبه نیز با امضای دستوری حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان را به رسمیت شناخت که این تصمیم مورد انتقاد و مخالفت بسیاری از کشور‌ها قرار گرفت.

وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای ضمن واکنش به این اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره به رسمیت شناخته شدن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان اعلام کرد: اظهارات ترامپ درباره جولان اشغالی بر این نکته تاکید دارد که واشنگتن طرفداری کورکورانه‌ای از رژیم اشغالگر به عمل می‌آورد.

در بیانیه آمده که اظهارات ترامپ درباره جولان اشغالی نقض قطعنامه ۴۹۷ سال ۱۹۸۱ از سوی شورای امنیت است.

رئیس جمهور ترکیه نیز در پی امضای فرمان دونالد ترامپ در خصوص به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر اراضی جولان در اظهاراتی ضمن محکومیت تصمیم ترامپ گفت که این اقدام بدون پاسخ باقی نمی‎ماند.

بلندی‌های جولان اشغالی، بخشی از استان «القنیطره» سوریه است. رژیم صهیونیستی در جنگ ۶ روزه سال ۱۹۶۷ این منطقه را اشغال و در سال ۱۹۸۲ آن را ضمیمه خود کرد؛ جامعه بین‌الملل هرگز این اقدام را به‌رسمیت نشناخته است.

در همین حال اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد که درخواست دونالد ترامپ را برای به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان رد می‌کند.

روز گذشته (چهارشنبه) نیز تمامی ۲۸ عضو اتحادیه اروپا تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان را رد کردند.

انتهای پیام/میزان

۱۴ عضو شورای امنیت سازمان ملل تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان را محکوم کردند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme