https://telegram.me/empireoflies

انزجار گوینده سابق رادیو اسرائیل از کودک‌کشی صهیونیست‌ها

به گزارش «امپراتوری دروغ»، در ستون اخبار ویژه کیهان آمده است:

ناراحتی پادوی اتاق جنگ از پیش‌بینی درست کیهان

«روزنامه کیهان در شب استیضاح نه فقط با اطمینان برکناری وی را پیش‌بینی کرد، بلکه آن را غیر کافی خواند و خواستار گام دیگری برای پاک‌سازی محیط دانشگاه‌ها و سم‌زدایی از وزارت علوم شد».

علی کشتگر از سران گروهک منحله فدائیان خلق در گویانیوز خاطرنشان کرد: کیهان سه‌شنبه شب که البته تاریخ روز چهارشنبه دارد با اعلام خبر عزل وزیر علوم نوشت «خیانت‌های یک سال گذشته در وزارت علوم صرفاً با عزل عامل آن زدوده نمی‌شود.»

وی با اشاره به نارضایتی رهبر معظم انقلاب از تبدیل دانشگاه به باشگاه احزاب و کاهش سرعت علمی کشور در سایه سیاست‌زدگی، کیهان را یکی از بازوهای رسانه‌ای نظام خوانده و افزود: روزنامه کیهان در دو ماه گذشته در ضرورت برکناری وزیر علوم سنگ تمام گذاشت و بالاخره در شب استیضاح نه فقط با اطمینان، برکناری وی را پیش‌بینی کرد بلکه آن را غیر کافی خواند و خواستار گام دیگری برای پاک‌سازی محیط دانشگاهها و سم‌زدایی از وزارت علوم شد. کیهان سه‌شنبه شب که البته تاریخ روز چهارشنبه دارد با اعلام خبر عزل وزیرعلوم نوشت این «پایان مسئولیت مجلس نیست. چرا که آثار خیانت‌های یکسال گذشته در وزارت علوم صرفاً با عزل عامل آن زدوده نمی‌شود و باید با تدبیر و حوصله از وزارت علوم و دانشگاه سم‌زدایی کرد.»

عضو مرکزیت گروهک منحله در ادامه خاطرنشان کرد: دولت ظاهراً برای حفظ فرجی دانا به توافق‌هایی رسیده بود. به این ترتیب که نیلی منفرد و برخی از دستیاران دیگر وزیرعلوم به ازای حمایت نمایندگان فراکسیون رهروان ولایت برکنار شوند. اما سمبه مخالفان  قوی‌تر بود.
یادآور می‌شود کشتگر از جمله چپ‌های سرگردانی است که پس از فروپاشی اردوگاه شرق، قبله خود را عوض کرده و از شوروی به سمت انگلیس و آمریکا تغییر قبله دادند.

گروهک‌های ضد انقلاب چپ و راست در سال‌های آغازین پس از پیروزی انقلاب در دانشگاه‌ها اتاق جنگ و اغتشاش علیه نظام تشکیل داده و علناً برخی مراکز دانشگاهی را تبدیل به زاغه مهمات کرده بودند!

شگرد لو رفته افراطیون پس از ضرب شست مجلس به فتنه‌گران

تحریک دولت به تقابل با مجلس و عدم تمکین از خواست نمایندگان برای اصلاح وزارت علوم، در دستور کار طیف‌های افراطی یا حامیان فتنه قرار گرفته است. این طیف‌ها که خود را بازنده اصلی برکناری فرجی دانا از وزارت علوم می‌دانند، فاز دوم را با استتار خیانت‌های فتنه‌گران در وزارت علوم و تبدیل ماجرا به تقابل دولت و مجلس کلید زده‌اند.

«سعید- ش» از اعضای حزب منحله مشارکت  ضمن نوشته‌ای در فیس‌بوک تصریح کرد: روحانی پس از استیضاح دو راه پیش رو دارد «۱- چرخش به سمت مجلس و تمکین به خواست آنان برای پیشبرد امور ۲- شتاب دادن به برنامه‌های اصلاحی بدون درنظر گرفتن خواست‌های مجلس… انتخاب محمدعلی نجفی به عنوان چهره‌ای بانفوذ در میان اصلاح‌طلبان که روی خط قرمز تندروهای مجلس حرکت می‌کنند حاوی این پیام است که آقای روحانی راهبرد دوم را برگزیده است.

در همین حال مرتضی بانک معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری در دیدار با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد در اظهار نظری ضد موازین قانونی گفت با انتصاب نجفی، مسیر فرجی دانا ادامه می‌یابد.

این در حالی است که نمایندگان مجلس فرجی دانا را نه به خاطر مسائل شخصی بلکه به اعتبار عملکرد غلط و مسیر غیرقانونی استیضاح و برکنار کرده‌اند.

بانک با اشاره به انتصاب محمدعلی نجفی اظهار داشت: با این انتصاب و با توجه به سوابق ارزشمند نجفی، مسیر فرجی دانا در دانشگاه‌ها ادامه یافته و فرصتی که در دانشگاه‌ها ایجاد شده بود، مسدود و محدود نخواهد شد.

معنای این سخن آن است که اظهارات رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه دولت به تصمیم نمایندگان مجلس احترام می‌گذارد، از محدوده گفتار فراتر نمی‌رود و دولت در عمل مایل است به مجلس که در راس امور است دهن‌کجی و بی‌احترامی کند.

از سوی دیگر وبسایت شبکه دولتی انگلیس در تحلیلی نوشت: «انتصاب سریع محمدعلی نجفی، به عنوان سرپرست وزارت علوم، نمی‌تواند چندان کمکی به پیش‌بینی حرکت بعدی حسن روحانی کند زیرا ممکن است در نهایت، آقای روحانی همان‌گونه که پیشتر سرپرست وزارت علوم را به عنوان نامزد وزارت به مجلس معرفی نکرد، این بار نیز فرد دیگری را نامزد وزارت علوم کند. از سوی دیگر هرچند محمدعلی نجفی در مجموع از نظر سیاسی بیش از آنکه به اصلاح‌طلبان نزدیک باشد، در طیف راست میانه، حزب کارگزاران سازندگی و جریانی که امروز خود را راست مدرن می‌خواند جای می‌گیرد؛ با این همه نباید از یاد برد که اکثریت اصولگرای مجلس، در زمان تشکیل کابینه دولت یازدهم به آقای نجفی رای نداد تا به عنوان وزیر آموزش و پرورش بار دیگر بر صندلی وزارت بنشیند. بنابراین، معرفی دوباره او به عنوان نامزد وزارت و این بار برای سمتی که حتی حساسیت بیشتری نسبت به آن وجود دارد، با رویکرد کنونی حسن روحانی دور از ذهن به نظر می‌رسد مگر آنکه او مصمم شده باشد که رویکرد و عملکرد خود در عرصه‌های داخلی را به شکلی قابل توجه تغییر دهد.»

بی‌بی‌سی در ادامه آرزو کرد روحانی درگیر ماجرا شود؛ این آرزو البته آرزوی طیف کلی‌تری است که معتقدند با درگیر کردن رئیس‌جمهور در چالش با مجلس می‌توان صورت مسئله اصلی یعنی تحرکات سازمان فتنه در وزارت علوم و بازسازی رادیکالیسم و تشنج را مغفول گذاشت.
با وجود عملیات روانی گسترده افراطیون برای جبران ضربه سنگینی که روز چهارشنبه از بصیرت مجلس خورده‌اند، سایت جرس در تحلیلی تاکید کرد: در بازخوردهای استیضاح پیش و پس از آن مطرح می‌شد اگر این استیضاح رای بیاورد هیچ اتفاقی نمی‌افتد و «ما» پیروز میدان هستیم. حتی افرادی آرزو کردند استیضاح رای بیاورد تا یک چهره نمادین به چهره‌های اصلاحات اضافه شود. اینگونه تحلیل کردن نشانه ترس از روبه‌رو  شدن با واقعیت و مصادره به مطلوب واقعه پیش از وقوع دارد. غیر از نیاز به تحلیل متناسب با واقعیت، روبه‌رو شدن با واقعیت نیازمند شجاعت اخلاقی است و اینگونه مصادره به مطلوب کردن نشان از ترس عمیق در رودررو شدن با واقعیت دارد.

بچه ژیگول‌ها مجازند میلیاردها دلار را به خارج برگردانند؟!

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می‌گوید ژیگول‌ها اگر پولش را پرداخت کنند می‌توانند ماشین‌های ۶۰۰ میلیونی سوار شوند.

اکبر ترکان گفت: «تا به حال نتوانستم مناطق آزاد را آزاد کنم؛ به اعتقاد من در حال حاضر مناطق آزاد، آزاد نیستند بلکه اسیر ده‌ها مقررات، قوانین پیچیده و سردرگم هستند».

به گزارش ایسنا او گفت: موضوع واردات  تردد خودروهای لوکس به گمرک مربوط می‌شود؛ چه کسی حریف کرباسیان (رئیس کل گمرک) می‌شود؟!

ترکان گفت: تردد خودرویی که در مناطق آزاد شماره می‌شود در این مناطق آزاد است ولی واردات را برای این آزاد نگذاشتیم که بچه پولدارها خودروی گران وارد کرده و در شهر مانور دهند؛ منظور ما این بوده که اگر سرمایه‌گذاری به مناطق آزاد می‌رود بتواند بدون پرداخت گمرک ماشین خوب وارد کرده و از آن استفاده کند؛ این موضوع با این که بچه ژیگول‌ها پشت ماشین ۶۰۰ میلیونی بنشینند متفاوت است، البته ما مخالف ژیگول‌ها نیستیم ولی می‌گوییم باید پول آن را پرداخت کنند.

آنچه در این اظهارات- که چراغ سبز دولت به واردات خودروهای لوکس و گران‌قیمت می‌باشد- مغفول مانده، خروج انبوه ارز از کشور آن هم در روزگار تحریم است. به عبارت دیگر برخی مقامات دولتی با این ذهنیت که واردات خودروهای لوکس موجب پرداخت حقوق گمرکی سنگین می‌شود، به طور ضمنی از این امر استقبال می‌کنند حال آن که در کنار درآمد گمرکی اندک حاصل از این واردات میلیاردها دلار از کشور خارج می‌شود و در عین حال همان بچه ژیگول‌ها معمولاً خرج ریخت و پاش‌های خود را به واسطه دامن زدن به تورم جبران می‌کنند. بنابراین آمار متفاوت رسمی واردات خودروهای خارجی طی یک سال اخیر بین ۲۶۰ تا ۳۵۰ درصد افزایش یافته است.

ترکان که عنوان مشاورت رئیس جمهور را هم دارد اسفند سال گذشته نیز ضمن سخنانی در قشم از احتمال لغو ممنوعیت عبور خودروها از مناطق آزاد به سرزمین اصلی خبر داده و درباره رفع ممنوعیت عبور موقت خودروهای پلاک منطقه آزاد قشم به سرزمین اصلی گفته بود: گرچه گمرک ایران به خاطر سوء استفاده برخی از افراد از این قانون، هنوز بر ادامه ممنوعیت عبور موقت این نوع خودروها اصرار دارد، اما باید درباره این موضوع بحث نموده و در رفع این مشکل تلاش کنیم.

این ممنوعیت به خاطر جلوگیری از واردات بی‌رویه خودروهای خارجی و از جمله خودروهای لوکس اتخاذ شده بود و لغو آن تحت عناوینی نظیر موقت، در حقیقت رونق دادن به واردات بی‌رویه خودرو تلقی می‌شد.

همچنین وزیر صنعت سال گذشته از آزادسازی واردات کالاهای لوکس حمایت کرده و در حاشیه نشست مشترک اقتصادی ایران و چین در جمع خبرنگاران گفته بود: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هیچ ارتباطی به ممنوع کردن واردات تمامی کالاها ندارد.

نعمت‌زاده افزوده بود: قرار نیست دولت مجدد اولویت‌بندی را اجرا کند، چرا که کاری خلاف قانون برنامه پنجم را صورت نخواهد داد. تنها مانع دولت بر سر راه واردات، تعرفه است و هم اکنون کالاهای اولویت ۹ و ۱۰ وارداتشان آزاد شده اما تعرفه دو برابری را خواهند پرداخت.

منظور از فهرست ممنوعه وارداتی، کالاهای ردیف ۱۰ تعرفه واردات است که عمدتاً کالاهای لوکس و غیر ضروری و از جمله برخی میوه‌جات، لوازم ساختمانی، لوازم خانگی، مبلمان، خودرو، میز بیلیارد و لوازم اسکی را شامل می‌شود و بازکردن مرزهای کشور به روی چنین کالاهایی به ضرر تولیدکنندگان داخلی است.

بیخودی شما را شیر کرده بودند!

همکار سابق نشریات اصلاح‌طلب معتقد است توهین روحانی به منتقدان در برکناری وزیر علوم مؤثر بود.

داریوش سجادی با اشاره به بزدل و ترسو خواندن منتقدان از سوی رئیس‌جمهور و حوالت دادن آنها به جهنم، این کار را برخلاف اعتدال‌گری توصیف می‌کند و خطاب به روحانی می‌نویسد: اکنون نیز چاره‌ای ندارید تا موفقیت استیضاح را قبل از هر چیز قربانی ادبیات احساسی و محصول محتوم رادیکالیزه شدن فضا از ناحیه چنان ادبیات شاذی بدانید. خصوصا آنکه بعد از این اظهارات شاذ حامیان‌تان نیز دچار ابتهاج شدند و با شیدائی در مقام توجیه وارد میدان شده و اظهار می‌داشتند؛ بهترین دفاع حمله است! روحانی «خاتمی» نیست و باج نمیده! این فرق روحانی با موسویه! اگه روحانی جای موسوی تو مناظرات سال ۸۸ بود طوفان می‌کرد! این سیاست چماق و هویج روحانی برای مهار مخالفانشه! ایول ایوله ایول- روحانی یله ایول!

مشاور سابق کروبی در این نوشته که با عنوان «وزیر رفت به جهنم» منتشر شده افزود: پایان کار آقای فرجی دانا در وزارت علوم را فرای درستی یا نادرستی اشکالات مترتب به عملکرد ایشان در وزارتخانه تحت امرش، ترجیحا باید به حساب بی‌تدبیری و هیجان‌زدگی خود در ابراز نقطه نظرات احساسی و تحریک بلاوجه رقیب بگذارید. خود کرده را تدبیر نیست!

انزجار گوینده سابق رادیو اسرائیل از کودک‌کشی صهیونیست‌ها

رادیو اسرائیل اعتراف کرد جنایت اخیر علیه مردم غزه آن قدر فضا را بر علیه رژیم صهیونیستی تنگ کرده که حتی همکاران سابق این رادیو نیز مجبور به بدگویی شده‌اند.

منوشه امیر در این باره به یکی از عناصر ضد انقلاب اشاره کرده که اخیراً برای حفظ ظاهر مجبور شده به بدگویی از اسرائیل بپردازد. منوشه امیر در وب‌سایت رادیو اسرائیل می‌نویسد: بانوی فرهیخته‌ای که در کار نویسندگی شهره است و مورد احترام بسیار من، بانویی که در گذشته یکی از پیکارگران نستوه در راه آزادی ایران زمین بوده، به تقلید از آن «روشنفکران» جهانی که بدگویی از اسرائیل و تمجید و تجلیل از ترور حماس و جنایات جهاد اسلامی را مد روز و کارت ورودی به باشگاه «روشنفکران» می‌دانند، مقاله‌ای انتشار داده که مفاد آن نه تنها نشان ستیز با سیاست‌های دولت کنونی اسرائیل است، بلکه حتی حق موجودیت آن را نفی می‌کند و به تمجید از گروه‌های ترور فلسطینی می‌پردازد.

وی اذعان می‌کند: «شاید اگر اسرائیل ستیزی به همین یک مقاله آن بانوی نویسنده فرهیخته ایرانی محدود می‌شد، می‌توانستیم آن را نادیده بگیریم. ولی شوربختانه این نوشتار یکی از صدها و شاید هزاران مقاله‌ای است که در یک ماه اخیر علیه اسرائیل در سراسر جهان و به زبان‌های گوناگون انتشار یافته است. این نویسنده که چند سال پیش از اسرائیل دیدن کرده و همه جا تأکید کرده بود که سرنوشت ایرانی و اسرائیلی با هم درآمیخته است در آخرین مقاله خود به موجودیت اسرائیل اعتراض می‌کند و می‌نویسد: ۶۷ سال است که اسرائیلی‌ها نیمی از زادگاه فلسطینی را به سرقت برده‌اند».

منوشه امیر این را هم نوشت: آن نویسنده که روزگاری با رادیو اسرائیل نیز همکاری داشت و نوشته‌هایش با صدای خود او از پشت همین میکروفون پخش می‌شد، در آخرین مقاله خود می‌نویسد «چرا یک بام و دو هوا؟ مگر نه آنکه کامیکازهای ژاپنی جان می‌دادند که به دشمن لطمه وارد کنند، و اکنون جانباز فلسطینی جان می‌دهد تا مردمش را از اسارت آزاد کند؟»… او استدلال دیگری نیز مطرح می‌کند و می‌نویسد «مگر نه این که جهودهای گتو نشین در برابر تهدید و تحقیر لهستانی‌های ستمگر دست به مقاومت زدند و «قهرمان» نام گرفتند ولی فلسطینی‌هایی که در برابر اسرائیل زورگو می‌ایستند «جنایتکار» محسوب می‌شوند؟».

منوشه امیر همچنین با انکار قتل عام ۲ هزار فلسطینی در جنایت اخیر که اغلب آنها زن و کودک بودند مدعی شد: اسرائیل قصد نابودی فلسطینی‌ها را ندارد و این آرزوی ما برای پسرعموهای(!) فلسطینی خود است که آنها کشور مستقل و شکوفا و آزاد داشته باشند(!!)

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme