https://telegram.me/empireoflies

انجمن قلم آمریکا حامی نویسندگان ضدانقلاب ایرانی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: از سال ها پیش از اوایل دوران جنگ سرد دشمنان ایران اسلامی به یان نتیجه رسیدند که برای تغییر در کشورهایی که می خواهند راه دیگری را جدا از مشی لیبرال دموکراسی پی بگیرند دیگر نمی توان از توان نظامی استفاده کرد و باید از شیوه های نرم به این تغییرات جهت داد. یکی از این روش های تاسیس انجمن هایی بود که به انجمن ها و نهاد های غیر دولتی در کشور های جهان سوم به نام توسعه آزادی بیان و آزادی اندیشه و فعالیت های عام المنفعه کمک های مالی و اطلاعاتی و … میکرد. یکی از این سازمان ها انجمن قلم آمریکا است.

انجمن قلم آمریکاPEN American Center که در سال ۱۹۲۲ تأسیس گردید و در شهر نیویورک مستقر است و  هدف خود را ظاهرا دفاع از آزادی بیان، پیشرفت ادبیات و حمایت از جوایز ادبی بین‌المللی اعلام کرده‌است.این انجمن یا سازمان از سال ۲۰۱۶، نامش به “قلم آمریکا” کوتاهتر شد. این انجمن یک جایزه سالانه دارد که هر ساله به نویسندگانی که به خاطر دفاع از منافع آمریکایی زندانی شده‌اند جایزه می‌دهد. و این خود هویت استعماری این جایزه را روشن می کند. این انجمن یکی از هدف های خود را برای تغییر در افکار و اعتقادات بر روی ایرانیان متمرکز کرده است.مثلا در چند سال گذشته جوایز زیادی را به افراد مساله دار یا زندانیان امنیتی که در ایران یا کشور های اسلامی در حال دوران محکومیت خود هستند اختصاص داده است.مثلا این انجمن سال ۹۴ جایزه قلم سالانه خود را به ستار بهشتی وبلاگ نویس ایرانی که محکوم به انتشار مطالب کذب و تشویش اذهان عمومی شده بود اختصاص داد و یا خدیجه اسماعیلووا که مدتی به جرم جاسوسی توسط دولت آذربایجان دستگیر و روانه زندان شده بود از طرف این انجمن مورد حمایت قرار گرفت.
اسماعیلووا هم رادیو اروپای آزاد در آذربایجان بود. مقر این رادیو در پراگ است و بودجه آن را کنگره آمریکا تامین می‌کند تا بتواند برای ۲۱ کشور در شرق اروپا، آسیای میانه و خاورمیانه، برنامه پخش کند.

یا مثلا این انجمن در سال ۹۴ در یک نامه از رهبر معظم انقلاب خواسته بود تا دو شاعر موهن را که مدتی به خاطر اشعار توهین آمیز و مستهجن در بازداشت به سر می بردند را عفو کند. دراین نامه که بتاریخ ۳۰ آکتوبر روی صفحهء اینترنتی انجمن قلم امریکا گذاشته شده بود، بخاطر محکومیت فاطمه اختصاری و مهدی موسوی اظهار نگرانی شده بود و بر آزادی این افراد از طرف این انجمن تاکید شده بود. البته این افراد به محض آزادی با قید وثیقه از ایران فرار کردند و هم اکنون در اروپا به فعالیت بر علیه نظام مقدس مشغولند.

البته ناگفته نماند که سفارت اسرائیل در آمریکا یکی از بزرگترین حامیان مالی این سازمان در آمریکا است. و همین موضوع و البته تبعیض ها و توطئه های این انجمن در حق نویسندگان ملل مختلف باعث شد که سال گذشته ۱۰۰ نویسنده از سراسر جهان در نامه‌ای سرگشاده از انجمن قلم آمریکا بخواهند که حمایت مالی سفارت اسرائیل از جشنواره های خود را نپذیرد. که این موضوع به دلیل نفوذ بسیار بالای صهیونیست ها در این انجمن مورد مخالفت قرار گرفت.

این انجمن در سال ۲۰۱۵ جایزه به اصطلاح آزادی بیان خود را به نشریه فرانسوی شارلی اِبدو اهداء کرد. این نشریه همان سال کاریکاتور های توهین آمیزی را در وصف پامبر اسلام منتشر کرده بود. این موضوع باعث شد که شش تن از نویسندگان سرشناس جهان، در مراسم اهدای جوایز “انجمن قلم آمریکا” (PEN)، بدلیل تقدیر این انجمن از نشریه فرانسوی شارلی ابدو شرکت نکنند. همچنین ۱۴۵ نفر از دیگر نویسندگان جهان با اعطای این جایزه به شارلی ابدو مخالفت کرده بودند. لازم به ذکر است این جایزه در حضور سلمان رشدی نویسنده موهن انگلیسی به پیامبر اسلام به این نشریه داده شد.

این انجمن اخیرا نهادی برای حمایت از کارتونیست ها در جهان تاسیس کرده که نیت اش با توجه به فعالیت های گذشته اش این است که از کاریکاتوریست ها مدافع حقوق اسرائیل و آمریکا حمایت کند. از قضا شخصی مثل نیک آهنگ کوثر هم شده مشاور این نهاد تا کارتونیستهای ایرانی را با دادن وعده های غیر عملی به خارج کشور ببرد و از آنها سوءاستفاده تبلیغاتی کند.

انتهیا پیام /

 

 

 

سفارت اسرائیل در آمریکا از این جشنواره حمایت مالی کرده است

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme