https://telegram.me/empireoflies

انتقام رادیو فردا از یونسکو

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغرسانه صهیونیستی آمریکایی رادیو فردا در این گزارش با اشاره به خروج آمریکا از یونسکو، به عملکرد این نهاد بین المللی در زمینه به رسمیت شناختن فلسطین می پردازد. رادیو فردا همچنین در کمال وقاحت یونسکو را عامل تشدید منازعات خاورمیانه میداند. گویا هر حرکتی که برخلاف منافع اسرائیل باشد، از دیدگاه دولت آمریکا و رسانه های وابسته به آن، باعث جنگ میشود. مقامات ایالات متحده با «ضد اسرائیلی» خواندن مواضع سازمان یونسکو اعلام کردند که آمریکا از این نهاد وابسته به سازمان ملل خارج می‌شود، امری که انتقاد دبیرکل یونسکو را به دنبال داشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، هدر نوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه ۲۰ مهر با اعلام این خبر اظهار داشت: «این تصمیمی نبود که به راحتی گرفته شود و بیان‌گر نگرانی‌های ایالات متحده در رابطه با بدهی‌های روزافزون یونسکو، نیاز این سازمان به اصلاحات بنیادین و تبعیض‌هایی است که یونسکو علیه اسرائیل روا می‌دارد.» وی افزود که ایالات متحده به ایرینا بوکووا مدیرکل یونسکو اطلاع داده که آمریکا می‌خواهد رابطه خود با یونسکو را به عنوان «دولت ناظر غیرعضو» ادامه دهد تا آرای واشنگتن و تخصصی را که از آن بهره‌مند است به یونسکو منتقل کند.

خروج آمریکا از یونسکو روز ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ به وقوع می‌پیوندد و تا آن زمان ایالات متحده عضو کامل این سازمان خواهد ماند. واشنگتن سال ۲۰۱۱ سهم اقتصادی چشم‌گیری را که در بودجه یونسکو داشت در اعتراض به تصمیم این سازمان مبنی بر پذیرش فلسطین به عنوان عضو کامل، ملغی کرد. ایالات متحده پیش از این نیز یک‌بار در دوران ریاست جمهوری رونالد ریگان، سال ۱۹۸۴ در اعتراض به آن‌چه سوءمدیریت اقتصادی در یونسکو و سیاست‌های ضدآمریکایی آن خواند، از این سازمان خارج شد تا دوران ریاست جمهوری بوش پسر که دوباره بازگشت. اما تصمیم دولت دونالد ترامپ برای خروج از یونسکو واکنش مدیرکل این سازمان را به دنبال داشته که آن را ضربه‌ای به همه طرف‌ها دانسته است. ایرینا بوکووا اظهار داشت که از دریافت نامه رسمی رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در این باره به شدت متاسف شده است.

از زمان به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان یکی از اعضای یونسکو، شهر الخلیل چهارمین محلی است که ذیل عنوان فلسطین ثبت می شود. شهر الخلیل که در کرانه باختری رود اردن واقع است میزبان بیش از ۲۰۰ هزار فلسطینی است و چند صد نفر جمعیت یهودی آن در یک شهرک به شدت محافظت شده زندگی می کنند.رژیم صهیونیستی شهر الخلیل را همراه با سایر نواحی کرانه باختری، شرق بیت المقدس و نوار غزه در جنگ سال ۱۹۶۷ خاورمیانه اشغال کرد و از آن زمان به بعد به رغم انتقادات گسترده بین المللی این مناطق را در کنترل خود دارد.

تصمیمات یونسکو با واکنش شدید مقامات رژیم صهیونیستی و آمریکایی روبه رو شد و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم آن را یک اقدام متوهمانه دیگر از سوی یونسکو خواند.

واشنگتن مخالف هر اقدام یونسکو برای به رسمیت شناختن دولت فلسطین است و اعتقاد دارد که نخست باید مذاکرات صلح خاورمیانه پیش برود. دولت دونالد ترامپ اما در عین حال با اجرای سیاست «اول آمریکا»، بسیاری از تعهدات خود به این سازمان را مرور می‌کند.

انتهای پیام/رادیو دیروز

رسانه صهیونیستی آمریکایی رادیو فردا در این گزارش با اشاره به خروج آمریکا از یونسکو، به عملکرد این نهاد بین المللی در زمینه به رسمیت شناختن فلسطین می پردازد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme