https://telegram.me/empireoflies

انتقاد یک ضد انقلاب از BBC برای حمایت از تخریب محیط زیست در ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هفته گذشته در جریان رای اعتماد به وزرای دولت یازدهم در مجلس شورای اسلامی لابی هایی از طرف رسانه های فضای مجازی شکل گرفت و افراد بسیار زیادی در خصوص هر وزیر کابینه بحث هایی را دنبال کردند.

یکی از رسانه هایی که مترصد بود برخی از وزیران خاص در کابینه معرفی شده حتما راتی بالایی رابیاورند و یا برخی از وزرا رای کافی را کسب نکنند بی بی سی فارس یبود که انگار از حضور برخی از وزرا در کابینه سودی عایدشان خواهد شد!!

مثلا در خصوص وزیر ارتباطات این شبکه از هفته ها قبل در خصوص وی سم پاشی های بسیار زیادی را شروع کرده بود و وی را از افرادی می دانست که در صورت سر کار آمدن فضای مجازی دیگر آن آزادی سابق را نخواهد داشت و یا داستان سرایی هایی را از سابقه وی ذکر می کردند که با سوابق گفته شده وی اصلا جور در نمی آمد.

البته این شبکه در خصوص برخی از وزرا اصرار زیادی داشت تا رای لازم برای ورود به کابینه را بدست آورد مثلا در خصوص وزیر نیرو که گویا در دولت اصلاحات هم وزیر بود و از طیفی بوده که بی بی سی همواره به آنها صورت خوش نشان می دهد ولی برخلاف انتظار بی بی سی فارسی این وزیر مورد اشاره به دلیل تغییرات اقلیمی که در سال های اخیر گریبان برخی از استانهای جنوبی را گرفته و نتیجه عملکرد دوره وزارتی ایشان است نتوانست رای لازم به از نمایندگان ملت کسب کند.

به همین دلیل بی بی سی فارسی این موضوع را مستمسک قرار داد تا از این وزیر ناکام دل جویی نماید. در همین زمینه از دو تن زا ضد انقلاب خارج نشین که سال ها قبل در مجلس شورای اسلامی نماینده بودند دعوت نمود تا از فرد مزبور حمایت کنند. البته همین افراد به محض حضور در بی بی سی فارسی این شبکه را به دروغ گویی و انتقال اطلاعات غلط به مخاطبین محکوم نمود ولی در ادامه به دفاع از عملکرد وزیر فوق الذکر در دوران صدارتش پرداخت.

نکته قابل ذکر این فضا سازی رسانه ای در این است که یکی از سلطنت طلبان که سال هاست در عرصه محیط زیست و روزنامه نگاری در حال نوشتن است در متنی در فیس بوک خود به انتقاد از این شبکه پرداخته است.

نیک آهنگ کوثر در مطلبی نوشته “چرا بی‌بی‌سی فارسی یک منتقد بیطرف را در برنامه نیاورده و به جایش، به دو نماینده‌ای که در عمل حامی بیطرف هستند تریبون مجانی داده است. بیطرف معاون وزیر نیرو بوده، وزیر بوده، مقام بالای شرکت آب و نیرو بوده. مجری سد بوده. آدم تاثیرگذار مجموعه برای انتقال آب بوده. این همه آثار منفی از خودش بر جای گذاشته، بعد اینها مظلوم نمایی می‌کنند. این اطلاع رسانی نیست!”

این موضوع نشان دهند مشی بی بی سی فارسی در تمامی اخبار و تحلیل هایش است و مشخص می کند که این رسانه همواره در پی برآوردن اهداف و آرزوهای خود در درون ایران است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme