https://telegram.me/empireoflies

انتقاد بانوان کُرد به رویکرد زن‌ستیزانه «حزب دموکرات کردستان»

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: علاوه بر درگیری‌های همیشگی که بین گروه‌های مختلف اپوزیسیون جمهوری‌اسلامی وجود دارد، هراز چندگاهی خبرهایی از درگیری و اختلاف بین اعضای هر یک از گروه‌های ضدانقلاب رسانه‌ای می‌شود.

گروه‌های مخالف نظام مقدس جمهوری‌اسلامی با آنکه همواره سعی می‌کنند اختلافات و نقاط منفی خود را مخفی کنند، اما این اختلافات و مشکلات آنقدر زیاد است که گاهی به بیرون درز می‌کند و سبب بی‌آبرویی آنان می‌شود.

با آنکه اکثر گروه‌های معارض جمهوری‌اسلامی داعیه‌دار حمایت و ترویج مفاهیم دهن‌پرکنی مانند «حقوق بشر»، «حقوق زنان» و امثالهم هستند، اما در بیشتر مواقع بخصوص زمان‌هایی که این مفاهیم منافعشان را تامین نکند، توجهی به آن نمی‌کنند و حتی علیه این ارزش‌ها اقدام می‌نمایند.

در یکی از موارد جدید، در شبکه‌های اجتماعی تصاویری مربوط به عناصر گروهک تروریستی و تجزیه‌طلب «حزب دموکرات کردستان» منتشر شد که در آن اعضای مذکر این گروهک به زنان عضو این تشکیلات با الفاظ رکیک و جنسی توهین می‌کنند و آنان را مورد تمسخر و تحقیر قرار می‌دهند.

پس از این اقدام بی‌شرمانه سران گروهک تجزیه‌طلب «حزب دموکرات کردستان»، جمعی از زنان کرد ایرانی با صدور بیانیه‌ای این اقدام توهین‌آمیز و غیرانسانی را محکوم کردند و نوشتند: ” … گفته‌ها و نگاه زن‌ستیزانه در ویدئوی منتشر شده اخیر را صراحتا محکوم می‌کنیم … “

در بیانیه مذکور که به امثای ۵۱ فعال کرد زبان رسیده، به رویکرد مردسالاری و زن‌ستیزانه سران گروهک حزب دموکرات کردستان انتقاد شده و آمده است: “البته چنین رویکردی تنها مختص این حزب نبوده و ما بارها شاهد چنین رویه‌ای در میان سایر احزاب کردستان نیز بوده‌ایم. واقعیت آن است که این افراد علیرغم تجربه کافی در رویارویی نمادین، سیاسی یا نظامی با دولت‌های مرکزی، نتوانسته‌اند در طی سالها مبارزه سیاسی خود از ساختارهای جنسیتی و مردسالار حاکم بر جامعه فراتر روند و همان گفتار مردمحور حاکمیت را به شکل دیگر بازتولید می‌کنند؛ نگاه آنان به زن و مقوله جنسیت، آلوده به همان کلیشه‌ها و برداشت‌های زن‌ستیزی است …”

اما رویکرد زن‌ستیزانه و مردسالارانه در «حزب دموکرات کردستان» و دیگر گروهک‌های مشابه آن آنقدر جاافتاده که بخش زنان این گروه مستقر در اروپا با عنوان «اتحادیه زنان دموکرات کردستان ایران»، بدون واکنش و اعتراض به توهین سران این گروهک به زنان عضو آن، در کمال تعجب، معترضان به توهین سرانِ مرد این گروهک مسلح به زنان عضو آن را تهدید کردند!

به نظر می‌رسد گروه‌های مدعی دموکراسی که جمهوری‌اسلامی را ناقض حقوق زنان می‌دانند، در جایی که پای منافعشان به میان بیاید، دیگر به چیزی اعتقاد ندارند و در واقع تا زمانی به اصولی معتقدند که مانعی برای اهداف شومشان نباشد.

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: علاوه بر درگیری‌های همیشگی که بین گروه‌های مختلف اپوزیسیون جمهوری‌اسلامی وجود دارد، هراز چندگاهی خبرهایی از درگیری و اختلاف بین اعضای هر یک از گروه‌های ضدانقلاب رسانه‌ای می‌شود. گروه‌های مخالف نظام مقدس جمهوری‌اسلامی با آنکه همواره سعی می‌کنند اختلافات و نقاط منفی خود را …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme