https://telegram.me/empireoflies

انتقاد اپوزیسیون از مجسمه پرحاشیه در لس‌آنجلس!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: ماه گذشته بود که به مناسبت سالگرد استقلال ایالات متحده آمریکا، جمعی از ایرانی‌تباران ساکن این کشور، با ساخت مجسمه‌ای الهام‌گرفته از منشور کوروش، آن را در یکی از خیابان‌های شهر لس‌آنجلس قرار دادند. مجسمه‌ای که حاشیه‌هایی در پی داشت و برخی از ساکنان محلی و حتی عناصر اپوزیسیون مقیم لس‌آنجلس، نسبت به ساخت و نصب آن انتقاد کردند.

به اذعان رسانه‌های بیگانه، این مجسمه با بیش از ۲٫۲ میلیون دلار و کل پروژه ۲٫۵ میلیون دلار هزینه در پی داشته که تعجب بسیاری را در پی داشت. پس از رونمایی از این مجسمه که چندان به منشور کوروش هم شبیه نیست، رسانه‌های مختلف بیگانه مانند «رادیو فردا»، «صدای آمریکا» و «بی‌بی‌سی فارسی» به پوشش گسترده آن پرداختند.

گفتنی است، مجسمه مذکور از سوی بنیاد ایرانی-آمریکایی «فرهنگ» سفارش داده شده و توسط مجسمه‌سازی بریتانیایی-سریلانکایی ساخته شده است. بنیاد سفارش‌دهنده این مجسمه که اعضایش از نزدیکان خاندان پهلوی بخصوص «ربع پهلوی» و بهایی‌ها است، مدعی شد که بیش از یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر از ۵۰ ملیت به این پروژه کمک مالی کرده‌اند!

تصویر از وبسایت «صدای آمریکا»

«امیرعباس فخرآور» که در هفته‌های اخیر انتقادات بسیاری به «ربع پهلوی» داشته، چند روز پیش به لس‌آنجلس سفر کرده بود. او با استفاده از این فرصت، پس از دیدن این مجسمه‌ی شبیه به منشور کوروش، با آگاهی از نقش «ربع پهلوی» در ساخته شدن آن، مجسمه مذکور را به «آهن پاره» تشبیه کرد و نسبت به ساخت آن اعتراض نمود و گفت: “… الان داشتم از خیابان (در لس‌آنجلس) رد می‌شدم، از کنار این آهن پاره‌ای که اینجا گذاشتند. این قرار بود نمادی باشد از منشور کوروش بزرگ. اما به قدری بد ساخته شده که آدم حیفش می‌آید. من نمی‌توانم بفهمم، اینهمه پول خرج شده در همچین جایی. اصلاً چرا خود منشور کوروش را اینجا نگذاشتند؟! برا چه اینهمه بازی‌های عجیب و غریب روی این عمارت در آوردند که به عقیده من اصلا قشنگ نیست؟! …”

قبل از فخرآور، افرادی مانند «شهرام همایون» هم به ساخت این تندیس اعتراض کرده بودند و از فساد در روند اجرای این پروژه سخن گفته بودند.

با توجه به هزینه‌های هنگفت برای ساخت مجسمه مذکور که به اعتقاد برخی با ۲۰۰ هزار دلار هم قابل اجرا بود و همچنین دست داشتن افراد نزدیک به خاندان پهلوی در آن، شاعبه این وجود دارد که اختلاس کلانی در پروژه ساخت این مجسمه کذایی رخ داده بود. اتفاقی که از سخنان فخرآور هم نشانه‌هایی از آن وجود دارد.

انتهای متن/


با توجه به هزینه‌های هنگفت برای ساخت مجسمه مذکور که به اعتقاد برخی با ۲۰۰ هزار دلار هم قابل اجرا بود و دست داشتن افراد نزدیک به خاندان پهلوی در آن، شاعبه این وجود دارد که اختلاس کلانی در پروژه ساخت این مجسمه کذایی رخ داده بود. اتفاقی که از سخنان فخرآور هم نشانه‌هایی از آن وجود دارد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.65 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme